Bitcoinová peněženka z roku 2012 přesunula bitcoiny v hodnotě 10 milionů dolarů

Před několika dny se po deseti letech neaktivity probudila peněženka s bitcoiny nakoupenými v roce 2012. Trpělivost se majiteli vyplatila, protože jeho zisk je opravdu obrovský. Bitcoiny nakupoval v době, kdy jeden stál pouhých 12 dolarů.

Jedenáct let čekání se vyplatilo

Od chvíle, kdy majitel peněženky s adresou 1MMXRAo6CZQ5KuLkboQ3tULhZZtj3ovmjT nakupil dohromady 412 bitcoinů ve čtyrech transakcích, se dlouhých jedenáct let nic nedělo. Tehdy měl jeden bitcoin hodnotu okolo 12 dolarů a všech 412 bitcoinů koupil majitel peněženky ve dvou dnech za přibližně 4 532 dolarů. Bitcoiny se pohnuly až letos 8. února a odešly z peněženky s hodnotou necelých 10 milionů dolarů. Celkový zisk majitele této peněženky tedy činí 120 000 000 %. https://twitter.com/JA_Maartun/status/1623238948867768320 Přestože takto velké transakce nejsou na blockchainu žádnou raritou, jen málokdy se stává, že se znovu probudí k životu takto stará peněženka s velkou zásobou bitcoinů. Podle on-chain analytiků z Glassnode lze považovat za spící peněženky už ty, které nebyly součástí transakce více jak 155 dní. Po této lhůtě je s každým dnem méně pravděpodobné, že bitcoiny na takové peněžence budou ještě někdy utraceny. Glassnode také uvádí, že bitcoiny zůstávající na peněženkách jsou stále častějším jevem. Mezi dlouhodobě držené bitcoiny se každý měsíc přidá 100 000 nových.

V minulosti byly utraceny ještě starší bitcoiny

Už minulý rok se pohnuly bitcoiny na jiné, ještě starší peněžence. Z ní tehdy odešlo 489 bitcoinů zakoupených v říjnu 2010, kdy byla cena bitcoinu pouhých 19 centů. Tato peněženka vznikla ještě několik měsíců před tím, než Satoshi Nakamoto nadobro opustil projekt a přešel do anonymity. Obecně se věří, že Satoshi Nakamoto drží na svých peněženkách až 5 % celé zásoby bitcoinu. Ty získal díky tomu, že je těžil už v počátcích, kdy byla náročnost šifrování minimální. Někteří bitcoineři jsou přesvědčeni, že původní mince Satoshiho se už nikdy nepohnou.   Jeden z vývojářů Bitcoinu Luke Dash říká, že nikdo neví, zda má Satoshi k těm to bitcoinům ještě přístup nebo ne. Vzhledem k tomu, že na jeho peněžence není žádná aktivita už přes deset let, není pravděpodobné, že by se ještě někdy bitcoiny pohnuly. Podle něj je Satoshi Nakamoto buď mrtvý nebo ztratil své privátní klíče. Vývojář věří, že by v opačném případě Satoshi vybral část bitcoinů a věnoval by je na vývoj své kryptoměny. Na druhou stranu, Satoshi Nakamoto možná vnímá to, že manipulace s těmito bitcoiny by mohla prozradit jeho totožnost. [twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]
5/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.