Velké kryptoměnové velryby ožívají, hýbou se miliony v bitcoinech i etherech

Kryptoměnové velryby jsou dobrým ukazatelem zajímavých pohybů na trhů. Jejich prodeje i nákupy stále ovlivňují ceny kryptoměn a někteří lidé cíleně sledují, jestli velcí držitelé kryptoměn nechystají své prostředky k prodeji. Začátkem března se velké bitcoinové i ethereové peněženky probudily k životu a začaly přesouvat velké objemy peněz. Znamená to, že chystají velký prodej? Lze očekávat propady cen?

Velké převody v posledních 24 hodinách

Vypadá to, že se kryptoměnové velryby probouzejí. Na Bitcoinu i Ethereu byly zaznamenány velké přesuny kryptoměn a čísla dosahují téměř jedné miliardy dolarů. Tyto velké peněženky posílají své prostředky na burzy, případně je z nich stahují, což může ukazovat na mimoburzovní prodej. Ten je u velkých hráčů často vítanější, protože zaručuje větší anonymitu. Největší zachycená transakce na bitcoinové síti se objevila na twitterovém účtu Whale Alert, který upozorňuje na velké převody bitcoinů i etherea. V této transakci přesunula peněženka nepatřící žádné burze 9 756 bitcoinů v hodnotě 231,5 milionů dolaru. Ani odesílatel ani příjemce této transakce není znám. Na samotnou transakci se můžete podívat zde. V UTXO lze vidět, že tato peněženka několikrát za sebou koupila celý bitcoin najednou.   https://twitter.com/whale_alert/status/1630831408703762432   Protože se zde zabýváme také milionovými transakcemi s minimálními poplatky, je třeba říci, že za převod 231,5 milionů dolarů zaplatil odesílatel pouhých 10 dolarů, tedy přibližně 220 Kč. Další velká transakce se objevila zanedlouho poté a měla hodnotu 47,05 milionů dolarů. Neznámá peněženka převedla 1 999 bitcoinů z kryptoměnové burzy Gemini do anonymní peněženky. I na tuto transakci upozornil twitterový účet Whale Alert. Následovala transakce 920 bitcoinů v hodnotě 21 milionů dolarů z neznámé peněženky na burzu Bitfinex. Stejně, jako u ostatních transakcí, i zde zaplatil odesílatel za přesun desítek milionů dolarů pouhých 200 korun. Tyto velké transakce mohou ukazovat na jistou nervozitu držitelů velkých objemů v bitcoinu a jejich možnou snahu realizovat zisk. Zprávy okolo bitcoinu totiž ukazují, že brzy můžeme očekávat buď velký propad ceny, nebo naopak velký nárůst. Tyto transakce jsou největšími v posledních 24 hodinách. Nejedná se ale ojedinělé přesuny velkých objemů v poslední době.

Velryby na Ethereu nezůstávají pozadu

Ani na druhé největší kryptoměně velryby nespí a v posledních dnech celkově převedly přes 272 000 etherů v hodnotě 448 milionů dolarů. Počet transakcí ale narostl spíše mezi peněženkami jednotlivců. Prostředků odeslaných v etheru na burzu nebylo mnoho. O tento nárůst se postarala hlavně jedna peněženka, která přesunula 238 000 etherů mezi dvěma peněženkami s neznámými majiteli. I tento obchod provázely extrémně nízké transakce a odesílatel zaplatil neuvěřitelných 5 dolarů za přesun několika milionů. Další velký přesun provedl uživatel, který z burzy Geminy vybral 34 999 etherů v hodnotě 58,28 milionů dolaru. Prostředky byly odeslány na neznámou peněženku a poplatek za transakci byl pouhé 3 dolary.   https://twitter.com/whale_alert/status/1631031686367461376   Že se ethereové velryby zřejmě nechystají prodávat svědčí také výzkum analytické firmy Santiment. Ta upozornila, že tyto velké peněženky potichu akumulují stále větší počet etherů. Deset největších neburzovních adres před pár dny potichu zlomilo rekord v počtu držených etherů. Poprvé od roku 2016 je tak velké množství etherů drženo na soukromých peněženkách. Tento sedmiletý rekord ukazuje, že lidé stále více chtějí držet své prostředky na svých bezpečných peněženkách. Lze očekávat, že se brzy objeví řada kritiků Etherea, kteří budou upozorňovat na problém s centralizaci Etherea. Ta přichází ve chvíli, kdy malý počet investorů drží opravdu velké množství dané kryptoměny. Tito velcí držitelé pak mohou ovlivňovat cenu pozitivně i negativně. Data analytické firmy Santiment dále ukazují, že klesá počet velkých peněženek. Přestože tedy ethery držené na soukromých peněženkách znovu dosáhly svého maxima od roku 2016, jedná se o třetinu méně peněženek. Vypadá to tedy, že velké objemy této kryptoměny se dostávají ke stále větším hráčům na trhu. Stejně, jako u bitcoinů i zde hrozí, že velký prodej by mohl zapříčinit pád ceny. [twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]
Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.