Krypto Agregátor #4: skryté zajímavosti z hlubin světa kryptoměn

Čtvrtý díl Krypto Agregátoru je zde a pokud patříte k těm, kteří i přes momentální tržní depresi neusínají na vavřínech a mají zájem o čerstvé novinky a zajímavosti z hlubin světa kryptoměn, jste na správné adrese. Uvařte si kafe a vytaste poznámkový blok, dnes tady máme nálož informací, které jinde na českém internetu nenajdete.

Shrnutí teorie 4letého cyklu (Bob Loukas)

První strašák nového býčího trhu: tak momentální situaci vidí dnes již legendární Bitcoin trader a analytik Bob Loukas.

Odkaz na celý rozbor najdete níže, nicméně, zde je stručné shrnutí v pár bodech:

 • Nacházíme se na začátku prvního odstrašujícího období nového cyklu – Bitcoinu se nepodařilo prorazit výše i přes mnoho dobrých zpráv (SEC Vs Grayscale; ETF)
 • Velmi pravděpodobně se během příštích několika měsíců vydáme dočasně níže (max. 19,000 USD)
 • Ať se trh pohne kamkoli – je třeba se soustředit na dlouhodobé vyhlídky

Během roku 2024 nás čeká

 • Bitcoin halving
 • Možné zvolnění dlouhodobě jestřábího přístupu FEDu
 • Bitcoin ETF: na schválení dojde, otázka je pouze: kdy?

Zkrátka a jasně: Bob Loukas je pevně přesvědčen, že dno medvědího trhu již bylo vykresleno. Jedinou otázkou je momentálně hloubka dočasného ústupu ceny, který Loukas (spolu s například často zde často zmiňovaným Erikem Crownem) vidí jako jediné: dlouhodobou příležitost.

 • Detailnější vysvětlení:

https://www.youtube.com/watch?v=Cx9VZiOShWM

Arbitrum opět v hledáčku

Q4 opět ve znamení Arbitrum? Momentálně probíhá velmi významný návrh o vypuštění tokenů k podpoření růstu ekosystému – konkrétně se o hodnotě 60 milionů USD.

Čas na comeback a puštění se do kompetičního souboje s momentálním rollup lídrem BASE? Arbitrum bychom rozhodně nepodceňovali…

Hacking Friend.Tech: Metakeys na vzestupu

Pokud jste během posledních pár týdnů usnuli na vavřínech, potom vám možná uniklo bez přehánění manické nahánění airdrop bodů a s ním spojenou výdělečnost sociální platformy Friend.Tech:

Friend.Tech se prozatím projevuje jako sticky aplikace a vypadá to, že zájem neustupuje ani přesto, že se rozdávání airdrop bodů v tandemu s nárůstem uživatelů každým týdnem snižuje.

Spolu s tímto poznatkem můžeme vzpomenout na Metakeays DAO. NFT klíče projektu od minulého Krypto Agregátoru udělaly osminásobný obrat – nyní se však opět pohybují na nízkých cenách. Příležitost?

Metakeys Roadmap:

Friend.Tech rada od Jawz:

CVX chystá přechod na dual-token model

CVX chystá velmi významný krok: rozdělení tokenů na governance a yield tokeny. Vysvětlení v jako obvykle kvalitním vláknu od Wajahata Mughala:

Implikace? Přechod CVX na dual token model bude mít dost možná pozitivní efekt na cenu – čímž dojde k následnému zvýšení hodnoty projektů držících objemné množství CVX ve svém vlastnictví (např. Redacted Cartel).

Mimochodem, Redacted Cartel, pxETH… :

Nový úkol pro ZK-Sync airdrop?

Bude Gnosis Safe opět hrát roli ve znásobení našich airdropů? V případě Optimism tomu tak bylo a dozajista neuškodí vytvořit podobnou aktivitu vaší peněženky i zde:

HXRO flywheel: #realyield v pravém slova smyslu?

Atraktivita HXRO stoupá a jen tak neustane – pokud bude ekosystém platformy HXRO růst, z nativního tokenu se stane extrémně žádané aktivum – podělení se o 50 % výdělků platformy (v USDC) je přinejmenším řečeno atraktivní nabídka:

Nadějné projekty ekosystému Solana

Když už jsme u Solany, myslíte, že má tato platforma naději na přežití nebo se jedná o zaprášený blockchain minulého cyklu?

Oproti mnoha ostatních vzduchoprázdným L1 sítím stále domovem mnoha vývojářů i urputných fanoušků. Bude zajímavé sledovat, jak si Solana povede v příštím cyklu – pokud totiž projeví sílu, můžeme počítat s výbušným růstem jak například HXRO, tak i dalších místních projektů.

 • Top 5 Solana projektů podle MTS:

Shrnutí technického pokroku Solany

Sekci o Solaně můžeme zakončit hlubším technickým shrnutím z posledního vývoje – je zajímavé pozorovat, že tento blockchain i přes relativně silnou reputační újmu během medvědího trhu prokazuje silnou evoluční snahu:

Layer Zero: chystání likvidity pro airdrop?

Když už jsme u Layer Zero, máme tady náznaky pro blížící se airdrop tokenů ZRO:

Detailní vysvětlení plánu Frax Finance

Frax Finance se nevyhnutelně stává DeFi lídrem momentální a nejspíše i budoucího trhu:

Avalanche ještě žije? Nadějný gaming projekt

Gaming je krypto sektorem, jehož bublina typickým krypto způsobem masivně praskla během roku 2021, nicméně, od té doby se rovněž jeden z primárně vyvíjených odnoží našeho průmyslu.

Navíc, herní průmysl jako takový je jedním z nejrychleji rostoucích sektorů vůbec a růstem předčí jak filmový, tak hudební průmysl.

Právě pro to si je třeba zapisovat každý nadějný krypto projekt jež bude hrát roli během příštího bull-runu. Dnes si do poznámek přidáme projekt Gunzilla Games:

 • Website: https://gunzillagames.com/en/
https://www.youtube.com/watch?v=pvvVIPH2OxU

Nálož analytických nástrojů, které vám pomohou zůstat v obraze ¨

Vybavte se. Bude to potřeba.

Chcete se vyznat v dění bull-runu? Přehled narativů

Vytaste zápisníček a rozdělte si narativy: během bull runu mnoho z těchto sektorů (a s nimi spojených projektů) vycení zuby, tedy spíše zelené svíčky:

Souhrn událostí měsíce

Kvalitní souhrn událostí v podání Ape’s Prologue:

Hledá se yield: seznam příležitostí

Vždy je dobrý čas farmařit. Pojďme se mrknout do terénu spolu s HFAresearch:

Seznam nadějných low-cap altcoinů

Zajímavé projekty! Osobně za nejkvalitnější z nich považuji projekt Kujira, sledujeme…

Stablecoiny jsou budoucnost (Frax + Redacted alfa)

Logika pro býčí tezi stablecoinů:

„Jedním z nejdůležitějších vývojů roku 2023 je to, že nyní máme téměř všude, po celém světě, nové zákony ohledně stablecoinů, a tyto zákony jsou momentálně v různé momenty tohoto roku zpečetěny. Například, nyní máme jasné stablecoin zákony v Japonsku, Singapuru, brzy v Hong Kongu a UAE, dokonce v EU a brzy i v UK. Takže, ve výsledku celý tento vývoj znamená, že otázka toho, zdali budou stablecoiny oficiální součástkou globálního finančního systému, byla již zodpovězena. Legislativní jasnost pro stablecoiny je nyní zde a podle mě se z tohoto úhlu pohledu jedná o naprosto masivní pokrok pro krypto průmysl jako takový.“ Jeremy Allaire, CEO Circle,

 • Celý podcast:
https://www.youtube.com/watch?v=7IDusC_oGhA

Správnost tohoto tvrzení konec konců podtrhuje i nedávný tah JP Morgan:

Stablecoiny s centralizovaným vydavatelem jsou však již zaprášený koncept… existují DeFi projekty snažící se vyvinout decentralizované stablecoiny budoucnosti? Neptejte se dvakrát…

 • Redacted Cartel
 • Frax
 • Curve Finance
 • Tapioca

JP Morgan:

Zero-Day Futures: nový narativ na obzoru?

Caitlin Cook: „Jedni z nejzkušenějších obchodníků a market-makerů z branže (s hlubokými znalostmi tržní infrastruktury, faktory risku, likvidity atd.), které znám, jsou skrz Zero-Day Futures nadšení.“

Budou Zero-Day Futures natolik masivním developmentem, jak se očekává? Přesně na to se podíváme v příštích detailním rozboru platformy HXRO a Discord botu NOLO. Mějte se na pozoru.

RWA stále jeden z nejnadějnějších narativů příštího bull runu?

Nezapomínejme na RWA: vysvětlení budoucího narativu z dílny Axel Bitblaze:

DeFi vs TradFi válka pokračuje:

I přesto, že se z jednoho úhlu pohledu svítá na lepší zítřky, na protější straně stále číhá CFTC, dozorový orgán USA kontrolujícího obchodování na komoditních trzích s futures kontrakty.

CFTC je v oblasti žalob DeFi protokolů starou známou firmou, tentokrát se orgán ozval se žalobou tří protokolů:

 • 0X
 • Opyn
 • Deridex

Klube se z CFTC ještě větší nepřítel, než SEC v čele s Genslerem? Z jejich dosavadních akcí to tak rozhodně vypadá.

Nicméně, žaloba CFTC je nyní v přímém rozporu nedávného soudního rozhodnutí v případu burzy Uniswap, kde bylo rozhodnuto, že:

 • „Díky decentralizované povaze protokolu... není možné identifikovat žalovaného.“
 • „Je nelogické, že tvůrce počítačového kódu stojícího za určitou softwarovou platformou by mohl být podle článku 29(b) odpovědný za zneužití této platformy třetí stranou.“

Vypadá to, že v DeFi začínají být státní orgány USA v nesouladu. I přes očividně negativní vývoj přístupu CFTC je jasné, že se nacházíme teprve na začátku právní války tradičního finančního systému a DeFi. Z dostatečně dlouhého úhlu pohledu je však jasné, na co zde sázíme… DeFi čeká ještě mnoho bitev, ve výsledku však válku vyhraje inovace.

Orbiter airdrop se blíží – použili jste most?

I samotný ETH bůh Vitalik může být obětí hacku: mějte se na pozoru:

Kompromitovaný X účet Vitalika Butterina nám napovídá jediné: nikdo není v bezpečí. Nepodceňujte hrozbu hacků či vysátí peněženek a od dnešního dne dávejte dvakrát větší pozor.

Ke zrušení všech povolenek ve vaší peněžence není nikdy není lepší čas, než právě teď:

Metamask alternativy: čas na změnu?

Když už jsme u peněženek, mrkněte na pár kvalitních alternativ dosavadně zaryté walletky Metamask:

Spaghetti: šikovný indikátor pro měření korelace a porovnání výkonu krypto aktiv

3/5 - (2 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.