Kdo to pořád nakupuje? Výběr z Twitter novinek

Bitcoin na novém maximu

Twitter je plný tweetů o novém maximu. Ale pozor, to neznamená, že tam musí zůstat. Nikde není rozhodnuto, že se nepodíváme ještě pod 20k.  

Porovnání návratnosti aktiv

Charlie Bilello píše newsletter investorům a také dělá investičního poradce. Ve svém tweetu se zaměřil na zhodnocení různých aktiv za posledních 10 let. Jde vidět, že až na roky 2014 a 2018 byl v každém roce nejvíce úspěšný Bitcoin. Také si můžeme všimnout, že tyto špatné roky jsou přesně v 4-ročním intervalu, to by mohlo naznačoval, že cena bitcoinu se pohybuje v 4-ročních cyklech, které mohou být způsobeny halvingem. Tedy uvidíme v roce 2022, jestli je to pouze náhoda, nebo tento rok bude také pro bitcoin nepříznivý. Z investorského hlediska je ale taková statistika neúplná, dle mého názoru chybí statistika drawback, tedy chybí informace o propadech v jednotlivých letech. Bylo by zajímavé sledovat, jak by si bitcoin vedl v takové statistice.  

Poprvé je retail před velkými hráči

Willy Woo je známý především pro své on-chain i off-chain statistiky a grafy. Willy Woo si myslí, že kvůli regulaci se k investování do bitcoinu dostávají instituce později než retail. Zpravidla to bývá spíše naopak. Je velmi obtížné, jako malý investor, investovat například do startupů a privátních společností. V Americe je to dokonce nezákonné. Tedy instituce a bohatí investoři mají výhradní právo. Bitcoin v začátcích mohl těžit kdokoliv s internetem a také ho může koupit kdokoliv, dokonce i za hotovost. Ale naopak instituční investoři donedávna neměli možnost investovat. Ale tato situace se pomalu obrací a je pravděpodobné, že v dalších letech bude většina investice spíše od institučních investorů. V poslední době jsme pozorovali, že spousta společností začíná nakupovat bitcoin.  

Nakupování bitcoinu institucemi

Už více zpráv naznačuje, že další cenový růst bitcoinu bude pravděpodobně hnán institucemi. Další střípek potvrzující tuto teorii je i tato zpráva. Tedy americká pojišťovací společnost MassMutual zakoupila za $100 milionů bitcoin. Pro tak velkou společnost to představuje pouze malou část volných prostředků, ale i menší alokace pomůže pozitivně, jako obrana proti inflaci.  

Pravidelná anketa největšího rizika

PlanB autor Stock-To-Flow modelu, pravidelně dělá anketu největších rizik u Bitcoinu. Tato anketa může být trochu zkreslená, protože pravděpodobně hlasují pouze jeho sledující, kteří mají větší vědomosti ohledně bitcoinu. Ale i tak jsou to velmi zajímavé výsledky. Aktuálně vyšlo, že za největší riziko lidé pokládají zákaz vládou nebo regulace, to si myslí 34 % hlasujících. Pro druhé největší riziko hlasovalo 21 % a ti se zase bojí quantového počítače. Dle 18 % hlasujících bylo jako riziko pro Bitcoin vyhodnoceno centralizované těžení v Číně. Od minula se riziko manipulace výrazně snížilo.  

Odliv bitcoinů ze směnáren

Danny Scott je CEO Bitcoin Směnárny @CoinCorner. Ve svém tweetu ukazuje statistiku od služby @glassnode. Z této dlouhodobé statistiky jde vidět, že během letošního roku se postupně začal objem bitcoinů na směnárnách postupně snižovat. Pokud se tedy nabídka na směnárnách snižuje, je pravděpodobné, že dojde k krizi likvidity. Tedy pokud by poptávka rychle a nečekaně vzrostla, nabídka na směnárnách nemusí stačit, aby uspokojila všechny, co budou chtít koupit. Danny píše, že dalších $700 milionů bylo odesláno ze směnárny pryč za uplynulý týden. Tedy více lidí bitcoin začíná ukládat bokem na dlouhodobé držení. Určitě stojí za to, tuto metriku pozorovat i nadále, obzvláště, jestli trend bude pokračovat a bude docházet stále k většímu odlivu bitcoinu ze směnáren.  

Dominik Stroukal vydává audioknihu

Dominik Stroukal nepotřebuje dlouhé představování v bitcoin komunitě, ale přesto zmíním, že Dominik je ekonom a známý propagátor Bitcoinu. Nedávno ho překvapil vydavatel jeho knihy Sex, Drogy a Bitcoiny, který vydal také audio verzi. Díky tomu si můžete knihu poslechnout také například v autě, pokud nemáte čas na čtení.  

Peníze nevynalezl stát

Robert je CEO společnosti Parallax Digital. A je známý pro své články o bitcoinu. Například napsal článek jako otevřený dopis Ray Daliu. Nyní se zamýšlí nad tím, že peníze nejsou výmysl státu. Peníze totiž vznikají spontánně a vždy ve společnosti, která potřebuje obchodovat. V minulosti to byly obrovské kameny nebo mořské mušle, ale nakonec byly jako peníze vybráno zlato. V dnešní době má vláda monopol na peníze, které každý používá, protože musí. Bitcoin přichází s alternativou. Každý se může rozhodnout, zda bude používat vládní peníze, nebo bitcoin. Ten vznikl spontánně a lidé ho používají, protože věří, že má nějakou hodnotu, ne protože musí, jak je to u fiat měn. Další Twitter výběr bitcoinových novinek očekávejte opět za týden [twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
5/5 - (4 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.