Inflace v Americe stále roste, Bitcoin potvrzuje klesající trend. Tento medvědí trh je něco jinak!

Roční míra inflace v Amerika se neočekávaně zrychlila. Zatímco analytici předpokládali, že v březnu již nastal inflační strop, zpráva U.S. Bureau of Labor Statistics potvrdila zvýšení inflace na 8,6 %. V dubnu byla inflace 8,3 %, v březnu 8,5 % a očekával se pokles. Spojené státy se nyní potýkají s historicky nejvyšší mírou inflace od roku 1981. Jde o nejvyšší hodnotu za déle než 40 let. Ceny energie vzrostly o 34,6%, přičemž tato cena je nejvyšší od roku 2005 a ceny potravin rovněž atakují svá maxima. Došlo k zvýšení cen o 10,1%, což je poprvé, kdy takto potraviny zdražily od roku 1981. Příčiny tohoto růstu lze dohledat zejména v předchozích letech, kdy USA značně stimulovala ekonomiku poznamenanou COVIDem. A ačkoliv se jedná o jiný kontinent, ukrajinsko-ruský konflikt ovlivňuje ceny po celém světě. Trhy na tuto ztrátu samozřejmě reagují poklesem. Díky tomu došlo k dalšímu sesunu cen indexů, akcií i kryptoměn. Vyšší inflace není dobrým signálem pro investory. Příští středu bude FED rozhodovat o zvyšování úrokových sazeb a vyšší inflace znamená, že od FEDu nemohou investoři očekávat pozitivní zprávy.

Trhy padají, klesá i BTC

Reakce na sebe nenechala čekat a trhy po zveřejnění zprávy značně propadli. Inflace v Americe se vyšplhala na úroveň 8,6%, což je další značný nárůst oproti předchozím měsícům. Původním předpokladem investorů a ekonomů bylo, že inflační vrchol je již za námi, tato prognóza ovšem byla chybná. Cena Bitcoinu nereagovala značným poklesem, spadl pod úroveň 29 000 USD. Nic nenaznačuje, že bychom se mohli těšit v následujících týdnech na zlepšení trendu. Na trhu chybí objemy a zatím jsme nedosáhli žádné zajímavé cenové hladiny, ze které by se dal vytvořit silný support. Zpráva o výši inflace zásadně ovlivnila vývoj trhů, protože všichni očekávali snížení inflace. Lze tedy očekávat agresivnější zvyšování sazeb ze strany FEDu, v té době lze předpokládat i výraznější pohyb Bitcoinu, který pravděpodobně potvrdí klesající trend. Silným supportem zůstává ATH z minulého cyklu na úrovni 20 000 USD, pod který se snad nepodíváme. Během následujících dní se uvidí, avšak vypadá to, že máme skvělou příležitost nakupovat.

Bitcoin ukončuje pohyb do strany

Bitcoin po měsíci ukončuje stagnující pohyb, který vznikl na hladině 30 000 USD. Pro průraz této hodnoty chyběli objemy. Nyní to vypadá, že jsme se "dočkali" výraznějšího pohybu, v čase psaní tohoto článku cena spadla na 27 000 USD. Dominance Bitcoinu se mezitím vyhoupla na úroveň 48,57%. Lidé tedy opouští altcoiny a na průběh medvědího trhu se přesouvají do BTC. RSI z krátkodobého hlediska ukazuje přeprodanost, z čehož lze předpokládat, že se nyní vytvoří krátkodobé lokální minimum a mírný nárůst za rezistenci na úrovni 28 500 USD. Ve střednědobé perspektivě jsme v medvědím trhu. Z dlouhodobého hlediska sledujeme support na týdenním indikátoru MA200, který je zhruba na hladině 22 300$, ale v čase roste. Tento indikátor v minulosti vždy představoval absolutní dno korekce a ideální čas k nákupu. To, zda se situace bude opakovat, ukáže jen čas. Co však v případě, že chceme identifikovat reverzi trendu již nyní? V první řadě je třeba dosáhnout vyššího nebo stejného minima a následně překonat klesající rezistenci z maxim korekce spolu s posledním lokálním maximem. Jak vidíme, poslední maximum je až na 32 000$, takže od reverze trendu jsme daleko a cena bude nejbližší období pokračovat v korekci.

Tento mědvědí trh se liší

Podle zprávy analytické společnosti CryptoQuant, která je expertem na on-chain analýzu dat, vyplývá, že tento medvědí trh bude výrazně jiný, oproti těm minulým. Nyní se pojďme podívat, v čem tento rozdíl spočívá a co z toho plyne pro investory. Analytik společnosti CryptoQuant upozornil zajímavý jev, který se týká tohoto medvědího trhu, ve kterém se kryptoměny nachází. Podle něj se burzovní rezerva snižuje a pokračuje v klesajícím trendu od ATH, což není typické pro předchozí medvědí trhy. Burzovní rezerva je metrika, která měří celkové množství Bitcoinu v peněženkách všech centralizovaných burz. Ve chvíli, kdy tato metrika roste, znamená to, že nabídka na burzách se zvyšuje. Takový trend může být medvědí, protože investoři ukládají své kryptoměny na burzu za účelem prodeje. Když tato metrika klesá, naznačuje to, že investoři nemají v plánu Bitcoin prodávat, naopak ho nakupují pro držení. V předchozích cyklech, kdy trh klesal, stoupala burzovní rezerva, protože držitelé prodávali. Tento cyklus to však vypadá, že navzdory poklesu ceny se stále snižuje množství dostupných bitcoinů na burzách. CryptoQuant nadále upozorňuje, že zde máme nezvyklé chování trhu, přestože jsme v medvědím trhu, rezervy centralizovaných burz se neplní. Jednou z možností může být to, že část nabídky se v tuto chvíli přesunula do nových investičních nástrojů, jako jsou ETF. Ať jsou příčiny tohoto jevu jakékoliv, velryby podle všeho v tuto chvíli dokupují. Zde se opět ukazuje, že trh je nepredikovatelný a není moudré odhadovat trendy na trhu na základě jevů z minulosti. I když se zdá dnes téměř samozřejmé, že každý pokles vystřídá růst a že každý halving začíná velká rallye, nemusí tomu tak být vždy. [twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

[feature_box style="10" only_advanced="There%20are%20no%20title%20options%20for%20the%20choosen%20style" alignment="center"]

Nakupujte a prodávejte kryptoměny na největší kryptoburze Binance!

Nejlepší podmínky najdete na burze Binance – na tomto odkazu získáte při NOVÉ registraci VIP stálou 20% slevu na poplatcích!

[/feature_box]

 
4.5/5 - (2 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.