Google si pořídil bitcoinmat – do své budovy v Londýně

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]   V Londýně mají nový bitcoinový bankomat, v pořadí již sedmý. Dobrá zpráva sama o sobě - ještě lepší však je to, kdo a kam ho nainstaloval...

Google fandí inovacím - a bitcoin nezůstává stranou

Google má v Londýně vlastní sedmipatrovou budovu, ve které je kromě vlastních kanceláří Googlu umístěn také Campus London - startupový hub. V rámci tohoto startup programu pořádá různé konference, školení a další akce, International Business Times uvádí, že je do něj registrováno cca 35.000 členů a ročně budovu navštíví více než 100 tisíc návštěvníků.

bitcoin bankomat londýn

A právě v Campus London se Google rozhodl nainstalovat bitcoinový bankomat - dnes už ho najdete i na interaktivní bitcoin ATM mapě coinatmradar.com - jde o ATM od BitAccess, pro nákup i prodej. Na projektu spolupracovaly startup firmy přímo z Campus London - Callsign a Wyre, do instalace se zapojila také Bitbuddy.

Není to první počin Googlu, kterým dokazuje svůj kladný vztah k bitcoinu, již před několika měsíci spustil na svých stránkách ve spolupráci s Coinbase Bitcoin Ticker  a i tento krok vyvolal slušnou odezvu.

Sarah Drinkwater, hlavní manažerka Campus London k tomu uvedla:

"Členové Campus London se rádi účastní experimentů a vychutnávají si přístup k většině špičkových technologií, které zde najdou. Umístění bitcoin ATM bankomatu v naší budově je další z cest k podpoře inovací, experimentů a ve výsledku přispěje i trasformačním procesům v britských společnostech."

Cílem je tedy inspirace pro firmy, které v Campus London sídlí a podpořit je v projektech, které se týkají kryptoměn.

Zia Hayat, CEO Callsign k tomu také uvádí:

" Jsme nadšeni, že se mohl i Callsign zapojit do komunikace s uživateli BTC bankomatu. Být ve spojení s novými a rostoucími technologiemi je zásadní pro podnikatele a zvlášť pro startupy, takže si nedovedu představit lepší místo, kde by mohl být tento přístroj spuštěn.."

Doufejme, že se bude startup nadšencům v Campus kantýně lépe přemýšlet o tom, jak se zapojit do bitcoinové infrastruktury - zvlášť, když si kromě výměnu v bitcoinmatu můžou za btc koupit také kávu a něco na zub :-)

zdroj: International Business Times, foto: Google Campus London

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

5/5 - (4 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.