Falešné zprávy o schválení Bitcoin ETF otřásly krypto trhy

I přesto, že se celý krypto trh dnes zhruba 15 minut otřásal nadšením okolo nečekaného schválení spotového Bitcoin ETF, letcům na měsíc byly krátce na to vypnuty rakety (přesněji - zlikvidovány longy).

Cointelegraph, známý krypto magazín ze záhadného důvodu znenadání vydal následující Tweet:

Long pozicím však krátce na to zbyly oči pro pláč, jelikož se timeline X začal plnit korekcemi pravosti tohoto tvrzení. Že by si v redakci Cointelegraph někdo připravil perfektně nachystaný long?

Dále, vysvětlení redakce Cointelegraph ohledně natolik zásadního kroku je možná ještě kontroverznější, než samotný Tweet:

„Ano, byla to katastrofa. Nicméně, tento případ je názorným příkladem toho, pod jakým tlakem se my (‚Cointelegraph‘), nacházíme. Neustále se musíme snažit být první, a to ve všech druhou novinek. Toto není problém žurnalismu, ale společnosti a technologie – indexace na Googlu a sociálních médiích. To znamená, že pokud nejste první – jste poslední. Neexistuje zde žádné druhé, třetí ani další místo.“

Ano, zlikvidování stovek milionů short a následně long pozic na základě falešných zpráv obrovského významu je dle Cointelegraphu „problém společnosti“.

Naděje pro býčí trh podpořeny

Tak jako tak, celá scénka potvrdila a v podstatě otestovala to, jak bude trh reagovat v případě reálného schválení spotového Bitcoin ETF – ano, hádáte správě, reálné spuštění spot ETF produktů trhy prozatím ještě rozhodně není oceněno.

Pokud Bitcoin na falešné ETF zprávy zareagoval rapidním pohybem o zhruba 3,000 dolarů vzhůru, potom bude velmi zajímavé pozorovat pravdivé zprávy o ETF produktu – spolu s udržitelným cenovým vzestupem.

Jaké jsou však šance na opravdové schválení? Pokud jste četli minulé díly Krypto Kompasu, potom si pamatujete, že o ETF tentokrát žádá Blackrock. Šance na schválení ETF produktů pro Blackrock je z historicky statistického úhlu pohledu 99 %.

V podstatě jediné, o čem se lze nyní dohadovat je otázka data, kdy k finální schválení dojde. Pokud budou ETF produkty tento měsíc odmítnuty, lze s největší pravděpodobností očekávat zdržování SEC až do ledna 2024, kdy již musí dojít k finálnímu rozhodnutí.

Pokud vezmeme v potaz za tento rok značně poskvrněnou reputaci SEC a zejména lídra regulační agentury Garyho Genslera, proti kterému již veřejně vystupuje i mnoho figur kongresu USA (viz Genslerova Grilovačka), potom se nám rýsuje pro krypto velmi příjemný start do nadcházejícího roku.

Je však vůbec možné vytvořit pravý býčí trh napříč nepříznivým makro větrům? V příštím díle Krypto Kompasu jako vždy rozebereme tržní faktory, se kterými počítat do posledního kvartálu. Zůstaňte na pozoru.

5/5 - (2 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.