Leaknuté stránky z biografie Elona Muska dokazují jeho zapojení do zrodu kryptoměny Dogecoin

Elon Musk je dobře znám svými impulzivními rozhodnutími a tím, že má opravdu rád meme kryptoměnu Dogecoin. Už od vzniku Dogecoinu o něm Musk píše na X (Twitter), ovlivňuje jeho cenu a dokonce chvíli přijímal Dogecoin jako platby za elektromobily Tesla. V roce 2021 dokonce způsobil, že Dogecoin vystřelil na ceně o více než 26 000 %. Z leaknutých dokumentů spojených s jeho biografií ale vyplývá, že Elon Musk byl s Dogecoinem spojen daleko dříve, než se o něm poprvé zmínil, tehdy ještě na Twitteru. Dokonce to vypadá, že Musk sponzoroval vznik jedné z nejoblíbenějších meme kryptoměn. 

Musk byl zřejmě zapojen do zrodu Dogecoinu

Nedávná zpráva deníku Wall Street Journal, který v poslední době přichází se zajímavými odhaleními ze světa kryptoměn, možná dokazuje, že Elon Musk byl do Dogecoinu zapojen na mnohem hlubší úrovní, než si komunita okolo této kryptoměny myslela. Wall Street Journal zveřejnil obrázek stránky z připravované biografie Elona Muska, který ukazuje část textu přiznávající zákulisní zapojení Muska do vývoje Dogecoinu. Zveřejněná část se zabývá Muskovou myšlenkou sociální sítě, kde budou uživatelé platit za ověřený účet a budou si moci posílat peníze mezi sebou. Musk v textu uvažuje také o platformě, která by tvůrcům platila za příspěvky a další tvorbu. Většinu z těchto plánu už Musk uskutečnil a všichni uživatelé netrpělivě očekávají, kdy ohlásí vlastní platební systém na platformě X. Někteří dokonce uvažují, že by hlavním platidlem na X mohl být Dogecoin.

Text ale nadále obsahuje větu, která tvrdí, že by platforma “mohla mít platební systém využívající Dogecoin, polo seriózní kryptoměnu, kterou Musk v tichosti financoval”. Tato věta z chystané knihy prozrazuje, že miliardář se Dogecoinem zabýval daleko více, než se může na první pohled zdát. Text dále prozrazuje, že Musk chtěl vytvořit sociální síť založenou na blockchainu, nakonec se ale rozhodl koupit Twitter za neuvěřitelných 44 miliard dolarů. Musk od té doby na Twitteru změnil mnoho věcí, začal dokonce platit tvůrcům více než YouTube a přejmenoval celou síť na X. Všechny tyto kroky zatím odpovídají jeho původním plánům s novou sociální sítí. Poslední plán s nasazením kryptoměnových plateb Musk splní zřejmě v nejbližších letech, protože nedávno získal licenci ke kryptoměnovým platbám na platformě X. Přestože se stránky biografie, které dokazují Muskovo zapojení do Dogecoinu, objevily již před několika dny, cenu Dogecoinu to neovlivnilo. Znamená to tedy, že Musk již nemá takový vliv na jeho cenu, protože dříve zahýbala cenou každá zpráva, která spojovala Dogecoin s Elonem Muskem.

5/5 - (3 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.