Dominika – přírodní perla a brzy i ostrov bitcoinu?

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Bitcoin pro každého obyvatele ostrova

V minulosti bylo již více pokusů, jak dostat kryptoměny mezi lidi - např. ne příliš úspěšný koncept Aurora coinu na Islandu. Ještě nikdy se to však netýkalo přímo bitcoinu. To se má však brzy změnit - cílem bude Karibik.ostrov Dominica - Karibik

Poprvé v historii má dojít k tomu, že bitcoin bude v držení každého obyvatele v celém státě. Ostrov Dominica (neplést s Dominikánskou republikou) bude díky iniciativě Coinapult, Aspen Assurance, Bitcoin Beauties a CCN (College Cryptocurrency Network) svědkem zajímavého experimentu.

Ve spolupráci s místními orgány dostane v březnu 2015 v rámci iniciativy "Let the Bit Drop" každý z cca 70.000 obyvatel této karibské republiky určité malé množství bitcoinů. Dominica se tak stane jedním z míst s největší koncentrací kryptoměny na jednoho rezidenta...

Datum akce jako hold matematice

Datum zahájení této události byl organizátory stanoven na 14. března 2015 v 9:26 - čas se shoduje s mezinárodním dnem matematické konstanty π - Pi Day.

Ira Miller, generální ředitel Coinapult to vysvětluje srovnáním bitcoinu s matematickou konstantou a jeho základními principy bezpečnosti a transparentnosti.

"Pí je objektivní,  matematická pravda, není to výtvor člověka. Každý jej může pochopit a používat. Bitcoin používá stejnou objektivitu a otevřenost finančních transakcí."

Projekt má širokou podporu

[caption id="attachment_1716" align="alignright" width="249"]Dominica bude zemí bitcoinu Ira Miller a Kenneth Darroux, ministr životního prostředí a územního plánování[/caption]

Kromě Coinapult a společností zmíněných výše se projektu účastní také Massachusettský technologický institut MIT, který bude mít na starosti distribuci vzdělávacích materiálů po celém ostrově. Cílem bude vysvětlit každému obyvateli, co to je bitcoin, způsoby a výhody jeho využití. Také místní prodejci a obchodníci dostanou dostatek informací, jak přijímat bitcoin a jaké to pro ně může mít výhody.

Podle CEO Coinapult Millera jsou této iniciativě nakloněni také úředníci místních orgánů, protože věří v ekonomický potenciál, který může bitcoin tomuto karibskému ostrovu nabídnout.

Sponzoři projektu mohou vyhrát zájezd

Finanční prostředky na nákup bitcoinů, které budou poté distribuovány veřejnosti zdarma budou pocházet z darů a od sponzorů, kteří se chtějí na projektu podílet. Zájemci, kteří by chtěli tomuto projektu také pomoci, mohou posílat své příspěvky v bitcoinech - na www.letthebitdrop.com najdou všechny podrobnosti.

Jak v rozhovoru pro PanAm Post uvedla Sarah Blincoe, vedoucí projektu, minimální částky nejsou nijak omezené. Ale každý, kdo pošle alespoň 0.1 BTC, bude zařazen do slosování o all inclusive zájezd a připojit se tak k oslavám!

Patříte k propagátorům bitcoinu? Nechcete to také zkusit? :-)

zdroj: PanAm Post, foto Flickr - bathyporeia

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

4.8/5 - (5 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.