XRP se stalo čtvrtou největší kryptoměnou poté, co Ripple částečně vyhrál soud

Krátce po vynesení rozsudku se tržní kapitalizace XRP zvýšila za pouhé tři hodiny o více než 21 miliard dolarů. Tržní kapitalizace XRP dosáhla hodnoty 46,1 miliardy dolarů a aktuálně se ustálila na 42 miliardách. XRP se stalo čtvrtou největší kryptoměnou podle tržní kapitalizace poté, co Ripple Labs 13. července částečně zvítězil nad SEC v soudním procesu. XRP postoupila ze sedmého místa na třetí a překonalo BNB i USD Coin.

Cena XRP rapidně vzrostla, společně s tržní kapitalizací

Náhlý nárůst ceny XRP přišel bezprostředně poté, co okresní soud pro jižní okres New Yorku prohlásil, že "nabídka a prodej XRP na burzách digitálních aktiv nepředstavuje nabídku a prodej cenných papírů" v případu zahrnujícím Ripple Labs a SEC. Cena XRP vzrostla o téměř o 90 % po rozhodnutí a dosáhla na hodnotu 0,93 dolarů. Společně s XRP vzrostla také cena kryptoměny XLM vydávané Stellar Development Foundation. Stellar Lumens se staly odnoží XRP poté, co se jeden ze spoluzakladatelů odpojil a vytvořil vlastní token XLM. Kupující tokenů XRP dokonce způsobili pád kryptoměnové burzy Uphold, která nebyla schopna obsloužit takové množství nákupů. Tato burza totiž, jako jedná z mála ve Spojených státech, nabízela tokeny XRP v době, kdy jej většina velkých burz vyřadila ze své nabídky. Částečný úspěch u soudu firmy Ripple Labs ale přesvědčil řadu z nich, aby token XRP znovu nabízely svým klientům.

Americké kryptoměnové burzy Coinbase, Kraken, Gemini, Crypto.com a Bitstamp již oznámily, že znovu zařadí XRP do své nabídky. Americký federální soud totiž rozhodl, že prodej tokenů XRP na burzách nepředstavuje investiční smlouvu. Většina burz oznámila zalistování XRP na Twitteru a pokud svou burzu na této sociální síti sledujete, jistě jste již byli o případném zalistování informování. Token XRP se aktuálně obchoduje za 0,78 dolarů, což je cenová úroveň, které nedosáhl od dubna loňského roku. Společně s XRP ale rostou také další altcoiny. Nárůst ceny zaznamenalo také Cardano (nárůst ceny o 20 %), Solana (nárůst ceny o 31 % za posledních 24 hodin), Polygon (nárůst ceny o 20 %) a Stellar (nárůst ceny o 51 %). Celý soudní spor ale nekončí, protože se obě strany mohou odvolat. Tuto akci lze očekávat spíše ze strany SEC, která označila za cenné papíry dalších více než 60 kryptoměn. Tento precedens by mohl ovlivnit rozhodnutí budoucích soudních řízení ve prospěch altcoinů. Někteří komentátoři kryptoměnového prostoru očekávají novou altcoinovou sezónu. 

5/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.