Blockchain Apparatus – systém důvěryhodných záznamů

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Bitcoin není jen měna, jak je často prezentován, ve skutečnosti je to jen vrcholek ledovce a "třešinka na dortu" komplexní technologie. Tím, co je sice všem na očích, ale přesto málo viditelné, je blockchain, ve kterém se uskutečňují bitcoinové transakce. Princip blockchainu je mimo jiné v nezaměnitelnosti uchovaných záznamů. A právě to je vlastnost , na kterou bude v budoucnosti zaměřena největší pozornost.

Blockchain Apparatus - hlasování blockchainem

Blockchain Apparatus je hlasovací systém založený na technologii blockchainu, který bude schopen zajistit bezpečné a důvěryhodné ověření jakékoliv informace - smlouvy, úředních dokumentů, nebo třeba nezpochybnitelné poslední vůle.blockchain ověření dokumentů

Blochchain Apparatus tento týden představil své nejnovější výzkumy a inovace - ty zřejmě ovlivní způsob, jak lidé nakládají se svým vlastnictvím. Denverský projekt je jedním z několika startupů zformovaných v The Blockchain Technologies Corp., který pracuje na využití blockchainu v různých oblastech, včetně právních - např. vlastnictví a záruk.

Poslední vůle - nebožtíci přejí blockchainu

Zajímavé je uplatnění projektu Blockchain Apparatus v procesu zajišťování poslední vůle. Poprvé v historii bude možné, aby celý administrativní proces zajištění poslední vůle po zemřelém probíhal automaticky, jen na základě toho, jak byl předtím naprogramován. Kombinace softwaru a P2P sítě může být vykonavatelem závěti.

Bitcoinová síť by tak zajišťovala nejen rozdělování a výplatu pozůstalým ale mohla by přitom brát v úvahu skutečnosti, které nebyly známy ani v době sepsání testamentu.

Eric Dixon, jeden z právních poradců Blockchain Technologies Corp. vysvětluje:

"Blockchainové závěti, nebo dokumenty plnící poslední vůli jdou při soudních sporech pozůstalých přímo k jádru věci. Vyjadřují nejlepší důkaz o skutečném záměru, v prokazatelném, časově ohraničeném rámci, který poskytla osoba sepisující závěť - řečeno v právnickém žargonu."

 Využití blockchainu v prokázání pravosti

Velká část sporů se zabývá prokázáním pravosti předložených důkazů a dokumentů. Existují také různé výklady a interpretace toho, jak byla vlastně závěť myšlena, včetně zpochybňování právní způsobilosti zůstavitele.

Dixon zdůrazňuje:

"Díky blockchainu je možné mnohem jednodušeji prokázat opravdovou vůli a záměry při sepisování závěti. Přijmout ji jako nezpochybnitelnou, vyloučit podvody a umožnit soudům rychle zjistit skutkovou podstatu a rozhodnout spor."

S využitím blockchainové technologie může společnost nabídnout dodání kvalitnějších a přípustnějších důkazů. Zvláště u procesů, které stojí na prokázání důvěry v poskytnuté dokumenty, ověření pravosti podpisů, totožnosti zúčastněných apod. - to vše lze potvrdit a zachovat v nezměnitelném stavu na blockchainu.

Eric Dixon ještě vysvětluje:

"Tyto technologie umožňují dokázat existenci a pravost závěti, stejně jako jiného dokumentu. Blockchain zachovává záznam o jejich vytvoření a ověření. Nikdo si nemůže vymyslet, že "náhodou" objeví nějaký jiný zápis, vytvořený a podepsaný rozdílným způsobem a v jiném čase. Blockchain vám vždy poskytne solidnější a jistější důkazy."

Blockchain nám dává schopnost rozvíjet důvěryhodné systémy a ukládat v nich libovolné informace. Tyto technologie mohou být použity, aby nám pomohly spravovat, řídit naše majetky a finanční záležitosti. sociální vztahy i každodenní život. Blockchain Apparatus, kromě toho, že už zavádí úspěšný hlasovací systém založený na blockchainu, usiluje o vytvoření dalších řešení. Ta mohou např. změnit způsob, jakým si vlády, organizace a lidé v budoucnosti budou spravovat své dokumenty.

Stejné technologie mohou v budoucnu např. zajišťovat registraci občanství, nebo spoustu jiných věcí. Napadají vás nějaké? Napište do komentářů...

zdroj: Insidebitcoins.com, foto Pixabay

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

5/5 - (2 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.