BitLiFi je lightning peněženka pro každého, stačí telefonní číslo

S novinkou a velkým krokem v oblasti adopce Bitcoinu přišli vývojáři z Anycoinu. Aplikace BitLiFi byla ohlášena již před několika měsíci a dnes konečně vyšla. Jedná se o pohodlný způsob, jak posílat a přijímat bitcoiny bez složitých aplikací a registrací, pouze na základě telefonního čísla. Umožňuje to standard Lightning Network adres ve formátu jmeno@server.com. Díky aplikaci získají všichni uživatelé unikátní LN adresu ve formátu telefonnicislo@bitlifi.com. Na tu je pak možné odesílat satoshi z jakékoliv peněženky s podporou LN adres.

Lightning Network peněženka pro všechny

Registrace na základě telefonního čísla je velkým krokem v adopci Bitcoinu a Lightning Network. Jen si vzpomeňte jaký boom zažil Facebook s WhatsAppem u starších generací, které najednou měli nástroj pro bezplatné posílání zpráv a volání. Síla WhatsAppu byla právě v tom, že se stačilo registrovat na základě telefonního čísla. Právě tuto funkci přináší také BitLiFi a každý si tak může vytvořit Lightning Network peněženku během několika vteřin. Není potřeba žádná složitá registrace, ověřování totožnosti a další KYC složitosti. Stačí zadat telefonní číslo a peněženka je funkční. V aplikace dokonce najdete také běžnou on-chain peněženku, kterou si můžete aktivovat na jedno kliknutí. 

Jako třešničku na dortu přidali vývojáři možnost odeslat satoshi na telefonní číslo i v případě, že příjemce nemá nainstalovanou aplikaci BitLiFi. V takovém případě dostane příjemce SMS s upozorněním, že v aplikaci na něj čekají nové satoshi. Po instalaci appky a přihlášení telefonním číslem pak uživatel najde na svém účtu všechny přijaté prostředky. Najednou je díky aplikaci možné poslat pár satů komukoliv a ukázat mu rychlost a výhody Lightning Network. Neznalý uživatel nemusí vědět nic o Bitcoinu ani Lightning Network a přesto je může používat. Aplikace funguje podobně jako Machankura v Jižní Africe, kde není ani internetové připojení a uživatelé si i tak mohou posílat satoshi na telefonní čísla. 

Aplikaci můžete vyzkoušet i vy. Už nyní je ke stažení v Google Play i App Store. Až pošlete někomu, kdo o Bitcoinu už dlouho přemýšlí pár satů uvidíte, že se pro něj nakonec nadchne. Orange Pilling mise dostává díky BitLiFi úplně nový rozměr.

5/5 - (6 votes)

Komentáře (3)

 • Reakce

  Zdravím. Kde najdu stránky Bitlifi, resp. jejich Support? Nepřišla mi platba, nevím kde a s kým to řešit. Díky

  • Reakce

   Zdravím, napište na support Anycoinu. Je to jejich aplikace.

  • Reakce

   Už me to napadlo, diky za reakci.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.