Bitcoin kurz – analýza. Utrhne se cena bitcoinu ze řetězu?

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Zatímco předminulý týden byl plný pohybu a zvyšování hodnoty bitcoinů,  na které mohli někteří slušně vydělat (ale také prodělat, pokud jste vsadili na short), minulý týden už byl klidnější. Sice to na jeho začátku vypadalo, že překonáme hranici 600 USD, k tomu ale zatím nedošlo a po krátkém výprodeji k 560 USD se cena stabilizovala v kanále mezi 570-585 USD. Po zbytek týdne kráčela cena bitcoinu do boku a tento stav trvá i do soboty, kdy vzniká tato analýza.

Očekávaná korekce s cenou bitcoinu nezamávala

Když se nyní podíváte na graf, tak na něm nenajdete jediné vodítko, podle kterého by bylo možné získat nápovědu o dalším vývoji. Zpočátku se zdálo, že překročení trendové linie, která zespoda vymezovala oba oblouky namalované na grafu během pohybu nahoru povede ke korekci. Ta sice v úterý přišla, ale s cenou btc to nijak zásadně nepohnulo. To může znamenat, že zájem o nákup bitcoinů nepolevil, korekci tedy nikdo nepotřebuje a současný pohyb do boku je způsoben výběrem zisků (v Číně dokonce grafy vypadají tak, že se střídají období trvalého pomalého růstu s obdobím krátkého, ale úderného výprodeje).

bitcoin kurz červen 2016

Dnešní analýza bude tedy tak trochu "vařit z vody". Zklamu asi ty, kteří čekají jasně vytyčený směr. Kurz bitcoinu se může vydat jakýmkoliv směrem. Tak například, protože se ceny aktuálně nacházejí na vrcholu kopce - a MACD na 4h grafu ukazuje dva vrcholy, z nichž druhý je nižší, dal by se očekávat silnější výprodej se začátkem třeba v neděli. V takovém případě bych očekával pokles pod hranici 500 USD.

Cena bitcoinu se může utrhnout před halvingem

Na druhou stranu, každý kdo někdy lezl po horách ví, že první kopeček není vrchol hory. Po dosažení prvního kopce člověk zpravidla zjistí, že není na vrcholu a stoupání pokračuje. Je tohle skutečný vrchol? Nebo to pojede výš? Když se podíváte na datum halvingu (naznačen na grafu černou svislicí), pak zbývá ještě spousta času. Domnívám se, že i na bitcoinu se může opakovat stejná situace jako na Litecoinu před halvingem. Ceny se mohou utrhnout ze řetězu a začít růst do závratných výšek. Nicméně, na úplném vrcholu, kdy budou ceny opravdu přemrštěné, dojde k velkému výprodeji a do halvingu se bude vstupovat za "nějaké normální ceny" - já naznačil úroveň kolem 480 USD, kde pokračuje trendovka z počátku roku.

Doporučuji bitcoiny dál držet, případně dokoupit a hlavně nastavit stop loss (kdyby výprodej začal až budete spát), třeba na cenu 560 USD.

Ještě zprávy pro ty, kteří se rozhodují podle ostatních: Na Bitfinexu rozhodně ubylo longů a půjček dolarů, a to o 2mil USD. Nicméně nedá se říct, že by oproti tomu rostly shorty. Jejich množství se po celý týden výrazně neměnilo.

Hloubky trhu nám dnes nenapoví, všechny jsou vyrovnané 1:1

Doporučení: Držet, zajistit se proti poklesu např. stoplossem 560. Kdo nedrží, může zkusit nakoupit, pokud chce riskovat cca 20 USD ztrátu (ke stoplossu) na 1 BTC, pokud by k růstu nedošlo.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.