Bitcoin kurz – analýza. Podzim přeje růstu

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Minulý týden vyšel do puntíku

Jak jste prožili spekulantský týden? Prodávali jste, nakupovali, nebo jste jen drželi a počítali zisky? Předpověď z minulé analýzy tentokrát vyšla do puntíku. Cílová částka 257 USD nakonec byla dosažena a nezůstalo jen u ní.

Konečně, když se vrátíme k minulému grafu, uvidíme, že potenciál mohl být i vyšší. Například cena bitcoinu 262 USD aktuálně odpovídá místu, kde probíhá medvědí supertrendovka. Poslední den přitom byly růsty výrazně nadprůměrné, z toho se dá usuzovat, že následující dny dojde k mírnému uvolnění a ke korekci, která by snad neměla být příliš hluboká.

bitcoin kurz říjen 2015
Kurz bitcoinu v pátek vyšplhal až k 268 USD. Na grafu jsem tedy supertrendovku lehce posunul, aby se dotýkala tohoto maxima. Je tedy jasné, že to může být přešvihnuté, ale i tak může být přesné umístění supertrendovky rozhodující zejména pro budoucí zlomy a breaky. Naznačený trojúhelník je pouhý odhad vycházející z poloh aktuální trendovky a super trendovky. Nakonec tak vůbec nemusí vypadat. Nicméně, pro další rozhodování o tom, zda pozici držet nebo prodat představuje jediné přijatelné řešení. Protože pokud cena klesne pod zelenou trendovku, bude to jednoznačně signál k prodeji.

Další vývoj tedy předpokládá proražení medvědí supertrendovky, což by mělo otevřít cestu k 280 USD. V případě neúspěchu může nastat varianta propadu zpět k 235 USD. Obrana proti tomu je vhodné nastavení stoplossu. Ten zatím navrhuji na ceně 246 USD, to proto, že další alternativou je pohyb do strany s pokusy testovat, zda mají ceny skutečně tak velký support. Mohlo by dojít k útoku na ceny okolo 250 USD a to stále ještě nad zelenou trendovkou. V dalších dnech tedy doporučuji nastavovat stoploss mírně pod zelenou trendovkou. Do příštího pátku bych doporučoval dotlačit stoploss na cenu 255 USD.

Na short moc nesázejte

Možnosti shortu stále nejsou velké. Kdykoliv se cena přiblíží k medvědí supertrendovce, je zde možnost sázet na short, ale je omezen profit target, který leží na zelené trendovce ... a nebo sázet na její průraz, pak první profit target je 250 a další 240. Stejně tak ale se může stát, že začnete shortovat v době, kdy dojde k zážehu dalšího raketového stupně. Stoploss je zde proto nutnost.

Bitfinex MF: Klesající úroky a objemy otevřených MF pozic na bitcoinu znamenají, že spekulanti očekávají spíš růst cen. Objemy končí na 11.6 tis BTC, při denní úrokové sazbě 0,0074%. Dolarové pozice MF spíš stagnují. Objem se drží nad 22 mil USD, úroky během týdne vzrostly nejprve na 0,03% a aktuálně klesají k 0,0279%, což je stále víc, než minulý týden.

Hloubky trhu: Bitstamp - vyrovnáno, BTC-e vyrovnáno, Bitfinex - vyrovnáno, na větším rozsahu převažují kupující 3:2, Kraken - vyrovnáno, BTCChina - kupující 3:2.

Navzdory sílícímu bitcoinu, litecoin stagnuje v dolarech a oslabuje vůči BTC. Aktuálně lze LTC sehnat za 11.88 mBTC, což odpovídá ceně cca 3,10 USD.

Doporučení: Bitcoiny držet, pokud dojde k proražení zelené trendovky, tak prodat. SL: 246, PT 280. Short je možný z 266 na cca PT 250, SL 268, obecně ale nedoporučuji.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

foto: Wikimedia [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.