Bitcoin kurz – analýza. Medvědi sledují odraz mrtvé kočky

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Týden za námi, pojďme se znovu podívat do křišťálové koule na nějaké ty čáry a vzory, sestavy, dvojité a trojité vrcholy a odražené mrtvé kočky.

Cena bitcoinu se vzpamatovala jen nakrátko

Minulá analýza předpovídala další propady s možností záchytu na cenách kolem 390 USD. Nakonec se ceny bitcoinu zastavily až na cca 352 USD a došlo ke korekci a k návratu na úroveň kolem 384 USD. Když se podíváme do grafu, tak právě cena 384 USD je jakýmsi pomyslným středem na 38.2% retracementu. Do středy šel bitcoin rovně a pak došlo k překvapivému růstu, který se ve dvou skocích dotkl až ceny 426 USD.

Je vidět, že trh byl velmi volatilní a přinesl mnoho příležitostí zejména pro vlnkaře. Přitom podle mého názoru se krátkodobý spekulativní nákup dal načasovat a komu se to podařilo, ten mohl na vhodně umístěném prodejním příkazu sbírat zisk více než 30 USD na 1 BTC (chtělo to jen být včas u počítače a neprošvihnout příležitost tak se to podařilo mně :) . Nicméně tato epizoda v perspektivě pátečního podvečera vypadá jako onen pověstný "odraz mrtvé kočky".dead cat bounce - mrtvá kočkaAktuálně se bitcoin prodává za 375 USD, což je o 10 USD méně, než výše zmíněný retracement. Z růstu nad 400 USD nezbylo vůbec nic. V minulé analýze jsem předvídal test hranice 400 USD knotem svíčky. Zdá se však, že testováním se bavilo větší množství obchodníku a tak pobyt nad magickou úrovní se protáhl až do pátečního odpoledne.

Další směr kurzu bitcoinu určí medvědi

Co bude dál, to by nám mohl napovědět aktualizovaný graf

bitcoin cena 2016

Pro další vývoj bude rozhodující nyní již jasně definovaná červená trendová linie, která definuje oblast rezistance. Málokdo si nyní troufne nakupovat pod touto linií a ani vám bych to neradil. Na opačné straně chybí jakýkoliv support. Z možných linií se první nabízí krátká zelená trendovka, která tu červenou protíná na ceně 400 USD.

Osobně se domnívám, že tuhle čáru nikdo nebude brát vážně. Na výběr jsou také horizontální supporty na cenách 371 USD a 352 USD, ale ani jede support nemá žádnou minulost. Naopak lze na grafu najít dolní linii sestupného kanálu - začíná na ceně 440 USD a aktuálně se opírá o nejnižší bod 352 USD.

Proto předpovídám, že v nejbližší době spíš častěji uvidíme červené svíčky, minimálně dokud bude graf pod klesající trendovou linií. Obchodování tak bude spíš v medvědím trendu. V dalším týdnu očekávám pokles k ceně 333 USD.

Spekulanti na Bitfinexu během minulého týdne navýšili půjčené prostředky do long pozic o cca 1.5 mil USD, přičemž páteční pád zredukoval tyto pozice o zhruba 1 mil USD (celkově tak objem vzrostl jen o 500 tis USD). Úroková sazba vzrostla na 0,06%. Středeční pumpa také provětrala peněženky shortařům. Ti byli nuceni uzavřít až 6400 BTC (~2.5 mil USD) v pozicích na krátko. Během pátku se však dalších 3000 BTC v krátkých pozicích otevřelo a úroková sazba překročila 0,01% na 0,0124%.

Hloubka trhu: Bitstamp: 3x převažují kupující, BTC-E vyrovnáno, Bitfinex vyrovnáno, BTCChina 3:2 převaha kupujících, OKCoin vyrovnáno.

Doporučení: Dokud je cena pod trendovkou, prodávat BTC a držet fiat.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.