Bitcoin kurz – analýza. Má pohyb eura vliv na btc?

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

V uplynulém týdnu odolávala meta 300 dolarů/btc

Vývoj kurzu bitcoinu v posledním týdnu mohl být pro někoho velice překvapivý. I někteří mně známí ostřílení obchodníci (zejména ti ve facebookové skupině Česká bitcoinová komunita) se raději zdrželi dalšího obchodování, protože růsty a pak zejména útoky na cenu 300 USD se, aspoň z počátku, zdály neopodstatněné. Zatímco na Bitfinexu vládl obrovský tlak nahoru, dalšímu posilování zpravidla bránily ostatní dolarové burzy, například na Bitstampu v jednu chvíli na úrovni 300 USD existovala celkem stabilní sellwall (velké množství objednávek na jedné ceně) dosahující 7000 BTC. Co bylo důvodem takového stavu? A jaký bude další vývoj? O tom je dnešní analýza.

Může za to výrazné oslabování eura k dolaru?

Ačkoliv jsem původně předpokládal, že po dosažení ceny 280 nebude velký tlak na další vzestup a maximálně jsem počítal s nějakou krátkodobou rally nahoru a dolů, jak už se stalo mnohokrát v minulosti, události ve světě moji předpověd totálně zvrátily a k dosažení vytyčeného nákupního cíle na úrovni 260 USD nedošlo. Naopak, bitcoin pokračoval v posilování. Tou zásadní událostí byl přitom pokles hodnoty eura vůči dolaru a to až na cenu 1,05 USD za EUR, a tak se kurz EUR nebezpečně přiblížil k paritě s dolarem. Mělo to vliv i na cenu bitoinu, jak ukazuje následující graf:

kurz bitcoinu - výhledVe skutečnosti tam máme dva grafy přes sebe, přičemž v popředí je graf z Bitfinexu BTC/USD a v pozadí prosvítá BTC/EUR z BTC-E. Vidíte, že se oba grafy v celku pěkně překrývají, jen v posledních dnech rostla cena v EUR mnohem víc, než v dolarech. Od konce února narostla cena v EUR o 40 %, zatímco v USD pouze o 23 %, přičemž největší rozdíl byl nabrán až v minulém týdnu. Bitcoin tedy v EUR posiloval, zatímco v USD spíš stagnoval. O nějakém oslabování na cíl 260 nemohla být řeč. "Dolarové bitcoiny" se posléze nechaly táhnout těmy eurovými, až to narazilo na silnou rezistanci na úrovni 300 USD.

Tato rezistance se zatím zdá opravdu silná. Proto lze očekávat, že dojde k drobné korekci a první nákupní příležitost bych viděl na ceně 275. Bude jistě záležet i na oslabování eura. Pokud by pokračovalo oslabování, určitě rezistance 300 USD padne, jak budou zejména evropané poptávat bitcoin ve snaze uchránit se před devalvací jejich měny. Pokud by došlo k uvolnění situace, může cena otestovat sílu vzestupné trendovky a pokusit se dostat pod ní. Pak bych jako nejhorší variantu viděl odraz od 235 USD.

Doporučení: Nevstupovat do obchodů poblíž rezistance. Opatrně, pokud by došlo výraznému průrazu. Jinak s nákupem počkat na 275, ovšem nenakupovat vše, aspoň polovinu plánovaného rozpočtu si schovat na případné ředění na 235, pokud by došlo k průrazu dolů.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na btc trzích to platí dvojnásob.

foto: Wikimedia Commons

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

4.4/5 - (8 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.