Kryptoměnový podvod jménem Bitcoin Era – dávejte si velký POZOR

Bitcoin od své revoluce ve finančním sektoru přitáhl pozornost mnoha investorů, vizionářů, ale bohužel i podvodníků. Tito podvodníci, zaměřující se na stále relativně komplikovaný trh s kryptoměnami, využívají neznalosti, důvěřivosti nebo přímo hlouposti svých obětí. Pojďme se blíže podívat na jeden z kryptoměnových podvodů - scamů, jménem Bitcoin Era. Jedná se o sérii klamavých a falešných investičních webů, které svými klony parazitují na českém i zahraničním internetu. Počet jejich obětí roste závratným tempem a i proto jsme se rozhodli vám tento druh scamu přiblížit a snad i zabránit, aby někdo náhodou nesedl na lep těmto zlodějským praktikám. Podvodníci z Bitcoin Era bez skrupulí zneužívají jména slavných českých i světových osobností, jejichž smyšlenou podporou toho či onoho podvodného projektu klamou veřejnost a méně všímavé jedince. Přiživují se na popularitě Bitcoinu, nejužívanější světové kryptoměny a slibují lidem nereálné zisky, udajně bez nutných vysokých investic a jakékoliv námahy. Na Facebooku začaly před již delší dobou zobrazovat podvodné reklamy. Tyto reklamy obvykle upoutávají pozornost známou tváří českého či světového showbyznysu a slibují aý nereálně výhodné zhodnocení peněz pomocí investice do kryptoměny Bitcoin. Reklamy odkazují na jeden z mnoha pozitivně se tvářících článků o investičním projektu Bitcoin Era. Pomocí jejich zaručených postupů můžete zbohatnout jen s minimální počáteční investicí. Název projektu se samozřejmě neustále mění, aby si lidé nemohli dohledat negativní a varovné recenze od nespokojených obětí, které přišly o veškeré peníze, investované do projektu.  

Jedna z "oficiálních" stránek projektu

Podvodný projekt za několik měsíců vystřídal spousty názvů, aby nešlo tak jednoduše dohledat nespočet negativních recenzí od jeho obětí. Mezi názvy patří například Bitcoin Pro, Bitcoin Revolution, Bitcoin Future, Bitcoin Formula, Bitcoin Trader, Bitcoin Lifestyle, Bitcoin Evolution, Bitcoin Compass, Bitcoin Circuit, Cryptohopper, CryptoRevolt, CryptoXchange, Bitcoin Advertising, Bitcoin Rush, Bitcoin Profit, Bitcoin Investor a mnoho dalších variant, jedná se však z podstaty o jeden a ten samý kryptoměnový scam.

Falešná podpora českých osobností

Facebookové klamavé reklamy Bitcoin Era sdělují důvěřivým čtenářům, jak byla unikátní a investiční metoda odtajněna v televizním rozhovoru s určitou známou osobností. Toto tvrzení je samozřejmě naprostá lež. Ve snaze nalákat co nejvíce potenciálních obětí zneužívají podvodníci Bitcoin Era tváře několika známých českých osobností. Nestydí se uvádět jména finančně velmi úspěšných osob, jako například Zdeněk Bakala a nebo (nyní již zesnulého) Petra Kellnera. Někdy také zneužijí tvář ze sportovní scény, třeba Pavla Nedvěda a Petra Čecha, aby oslovili zase jinou cílovou skupinu. Takto vypadají klamavé reklamy a weby, na kterých se Bitcoin Era a jiné podvody propagují Titulky klamavých článků Bitcoin Era kolovala jména českých podnikatelů (Petr Kellner, Zdeněk Bakala, Daniel Křetínský), českých herců (Roman Skamene, Bolek Polívka, Gustav Bubník) i našich sportovců (Pavel Nedvěd, Petr Čech). V zahraničí podvodníci zneužívají jména desítek celebrit i úspěšných podnikatelů, podle země, na kterou kryptoměnový scam cílí.

Vyhněte se podvodům a nakupujte Bitcoin na největší a ověřené burze BINANCE!

Nejlepší podmínky najdete na burze Binance – na tomto odkazu získáte při NOVÉ registraci VIP stálou 20% slevu na poplatcích!

Pod pokličkou podvodu Bitcoin Era

Jak kryptoměnový scam Bitcoin Era vlastně funguje? Podvodné reklamy a klamavé články vám neustále tlačí, že díky zaručeným metodám od Bitcoin Era vyděláte s minimální investicí. Nemusíte mít žádné zkušenosti s online obchodováním kryptoměn. Nikdy podle nich nehrozí žádné riziko a vždy dojde ke zhodnocení vámi vložených peněz. Připojit se k projektu Bitcoin Era je snadné a pro každého. Jenže zásadní potřebné informace o tom, jak má vlastní obchodování Bitcoinu probíhat, se ale jen tak nedozvíte. Čas k rozhodnutí o investici vám přitom odpočítává všudypřítomný červený pásek, dobře viditelný na vrchu webové stránky. Falešná “limitovaná nabídka” má navozovat dojem exkluzivity a nutit k rychlejšímu rozhodnutí, bez uvažování a kritického myšlení. Bitcoin Era dokonce zachází tak daleko, že přímo jejich web obsahuje sekci, nazvanou Bitcoin Era Scam, kde potírají negativní recenze dalším lhaním a falešnými důkazy. Využívají negativní klíčové fráze, kolující internetem, aby i ty nedůvěřivé jedince, kteří si chtějí ověřit informace, než se rozhodnou k investici, odkázali přímo na svůj web! Odkaz na “Bitcoin Era Scam page”, uvedený na konci tohoto odstavce, vás jednoduše vrátí na hlavní stránku. To už je donebevolající drzost a jasný důkaz, že se jedná o scam, který se ani nesnaží do hloubky zakrývat své skutečné úmysly. Bohužel, neopatrnost na světě kvete a scamu Bitcoin Era se velmi daří. Scammeři projektu Bitcoin ERA se snaží těmito způsoby přilákat co nejvíce nových obchodníků, ideálně bez jakýchkoliv zkušeností s obchodováním kryptoměn, k jejich partnerské brokerské společnosti. Ta bývá často neregulovaná, bez certifikátů, zaručujících poctivost a bezpečí zákazníků. Broker pak podvodníkům z Bitcoin Era za každého nového investora vyplatí určitou provizi. Po registraci a splnění všech formalit, mezi něž patří i odeslání kopií vašich dokladů, vám podvodníci opravdu poskytnou určitou obchodní aplikaci. Ta zahrnuje zpravodaj - náhodné zprávy, ukradené z jiných investičních webů. Aplikace také umí sama obchodovat podle “unikátních a dobře fungujících algoritmů”. A na to právě podvodníci Bitcoin Era spoléhají. Tento bot na obchodování kryptoměn vám totiž během několika hodin spolehlivě vynuluje váš účet. Neúspěch je pak sváděn na nepředpokládané události a scam slibuje další profit při nové investici. A tak pořád dokola. Přikládáme komentáře obětí podvodu Bitcoin Era, citujeme ze zdroje seznamzpravy.cz:
„Jakmile jsem peníze odeslala, došlo mi, že jsem udělala chybu, a na internetu jsem zjistila, že se jedná o podvodníky. Ihned jsem kontaktovala svou banku a poprosila o reklamaci. Peníze ale už odešly na účet – a k mému překvapení na ruský bankovní účet. Společnost mě pak neustále naháněla, abych poslala kopie platební karty z obou stran, občanský průkaz nebo kopii pasu, a dokonce po mně chtěli účet za elektřinu…“
Od tohoto pondělí mi pak denně volalo několik čísel. Všechna čísla jsem si zablokovala, protože mi volali od devíti ráno do půl desáté večer, celý týden jsem zažívala stalking…“ Jiná oběť scamu uvádí přímo postup, jakým se podvodný projekt řídí:
„Poplatek jsem zaplatila a společnost po mně dále chtěla, abych jim zaslala kopii svých dokladů. Ihned po zaplacení mi volalo londýnské číslo a ve sluchátku jsem slyšela milý ženský hlas. Paní mi vyprávěla, jak to celé funguje, a tvrdila, že je nutné zaslat dokumenty, abych dokončila svou registraci…“

Broker pro podvodníky - kam posíláte peníze?

Pokud se na jedné z podvodných webových stránek Bitcoin Era zaregistrujete, vytvoří se vám automaticky také účet u brokerské společnosti, která provozuje obchodní platformu k obchodování kryptoměn. Přes platformu lze obchodovat tzv. rozdílové smlouvy, což je investiční nástroj, často uváděn jako vysoce rizikový, vhodný jen pro zkušené spekulanty v akcích, komoditách, ale také u kryptoměn a tedy i Bitcoinu. Je dost dobře možné, že tato brokerská firma o existenci reklam netuší, ale pravděpodobnější je, že je jednoduše sama stínově financuje, ale zvýšila své vlastní zisky. Podvodníci z Bitcoin Era projektu a v jeho variantách mohou odkazovat na několik různých brokerských společností. Podle informací od obětí se však registrace uskutečňuje nejvíce u společnosti LiveMarkets. Tento broker vyžaduje právě minimální vklad 250 dolarů, což se shoduje s minimální investicí, kterou uvádí podvodné reklamy Bitcoin Era. Za zmínku stojí také skutečnost, že broker je neregulovaný. Dokonce není ani v evidenci ČNB, takže vlastně nemá povolení poskytovat jakékoliv investiční služby na území České republiky. Mnoho obětí uvádí, že při pokusu o výběr peněz z platformy byly vyzvány k tomu, aby nahráli kopie osobních dokumentů. A to včetně ofocené platební karty. Kromě požadavku o platební kartu se však jedná o běžný postup Know-Your-Customer (KYC), který musí právě seriózní brokerské firmy dodržovat. Obvykle se jedná o skeny občanského průkazu nebo cestovního pasu a sken první stránky z bankovního výpisu za poslední kalendářní měsíc. Byť právě tyto požadavky někteří označují za „jasný podvod“, není tomu tak a ze strany pochybovačů se jedná pouze o neznalost. Ověřování totožnosti u klientů investičních firem v rámci Know-Your-Customer (KYC) postupů vyžadují i evropské kontrolní orgány. Doslova žádný broker vám proto peníze nevyplatí, dokud registraci touto formou nedokončíte. Požadavek na zaslání kopií osobních dokumentů tedy podvod být opravdu nemusí.

Jak se bránit v případě, že jste naletěli podvodu Bitcoin Era

Pokud jste částečně dokončili registraci na jednom z podvodných webů Bitcoin Era a vyplnili pouze e-mailový a telefonní kontakt, připravte se na vlnu e-mailových spamů a nevyžádaných telefonních hovorů z neznámých zahraničních nebo dokonce tuzemských čísel. Přímá finanční újma vám ale v tomto případě ještě nehrozí. Registraci dokončit poté nemusíte, protože další postup nahrání osobních dokladů a samotná investice u brokera je dobrovolná. Problém ovšem nastává, pokud jste již vložili na brokerův účet zmiňovaných 250 dolarů. Neregulovaný broker vám je pravděpodobně nikdy zpět nepošle. V případě, že peníze pošlete, určitě se vyvarujte nahrávání osobních dokladů. Ty mohou být dále zneužívány a dokonce odeslány dalším podvodným projektům. Vzhledem k tomu, že se jedná o neregulovanou brokerskou společnost se špatnou pověstí, nelze vyloučit žádnou z těchto nebezpečných možností. Kauzou Bitcoin Era se začala zabývat i policie ČR, po trestním oznámení vedené poslancem za Českou pirátskou stranu Petrem Třešňákem, který upozornil na podvodné praktiky společnosti Bitcoin Pro, jedné z klonů Bitcoin Era. K jeho oznámení se připojilo také několik obětí podvodu. Dohledat skutečné osoby, stojící za podvodem, ale nebude jednoduché, neboť stopy vedou podle všeho do zahraničí.

Nenaleťte podvodným investičním webům!

Nabídky scamů, souvisejících nejen s kryptoměnou Bitcoin, zní sice velmi lákavě, ale neexistuje snadné zbohatnutí a rychlé zhodnocení investic, bez poctivé práce a vzdělávání se. Pokud přesně toto investiční web nabízí, téměř vždy se bude jednat o podvod a scam. To také platí nejen u internetových facebookových reklam se známými tvářemi, ale i u telefonických investičních nabídek, kterých podvodníci také využívají. V nabídkách mnohdy přesvědčují, že mají unikátní obchodní aplikaci na generaci zisku z minimální investice, dlouholeté zkušenosti s obchodováním nebo předem nevídané informace, které mají využívat “díry na trhu či v samotných zákonech”. To všechno jsou ale jenom podlézavé klamy, kterými si chtějí získat důvěru potenciálních investorů do svého zlodějského schématu. Podobné nabídky je vždy potřeba zpochybnit, užít kritické myšlení, ověřovat si je z nezávislých zdrojů a nebo raději úplně ignorovat. Obchodováním kryptoměny Bitcoin skrz internetové brokerské platformy lze skutečně vydělat, ale není to jednoduché, je nutno se nejprve poctivě vzdělávat a opravdu to nezvládne každý. Jinak by byl opravdu každý, kdo na podobnou nabídku natrefí, do pár měsíců milionářem. Obchodování akcií, komodit a kryptoměn na burze je činnost s absolutním nulovým součtem, kde peníze zde nevznikají z ničeho, ale pouze se přelévají mezi samotnými obchodníky - klienty brokerských společností. Aby investor uspěl, musí být o dost lepší, vzdělanější a mít i trochu toho štěstí, než drtivá většina jeho konkurence. Právě z tohoto důvodu nemůžete očekávat, že kdokoliv bude bezplatně sdílet svou unikátní ziskovou strategii nebo ziskového automatického bota na obchodování. Jediná skutečná cesta k úspěchu v obchodování na burze, nejen s kryptoměnami, vede přes postupné a svědomité sebevzdělávání a budování vlastní kvalitní a hlavně funkční obchodní strategie. To vyžaduje hodně zkušeností a pevnou vůli. Hledáte způsob, jakým nakoupit bezpečně Bitcoin? Přečtete si tento článek pro začátečníky, ve kterém jednoduše zjistíte, jak nakoupit Bitcoin i bez předchozích zkušeností!

Vyhněte se podvodům a nakupujte Bitcoin na největší a ověřené burze BINANCE!

Nejlepší podmínky najdete na burze Binance – na tomto odkazu získáte při NOVÉ registraci VIP stálou 20% slevu na poplatcích!

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.