Bitcoin Digital – odporný podvod na důvěřivé lidi

Bitcoin Digital zneužívá popularity nejznámější světové kryptoměny, Bitcoinu, k nalákání nic netušících a až příliš nadšených novopečených obchodníků. Ti pod falešnými přísliby jednoduše vydělaných peněz důvěřivě investují, zatímco je scam aplikace Bitcoin Digital připraví o veškeré finanční prostředky.

V čem spočívá Bitcoin Digital scam

Bitcoin Digital je podvodný investiční program, který byl vytvořen za účelem obchodování kryptoměn, konkrétně Bitcoinu. Součástí programu je aplikace, která má automaticky provádět ziskové obchody. Bitcoin Digital slibuje až 98% úspěšnost ve vytváření profitu z těchto automatizovaných obchodů skrz jejich aplikaci. Už tato nereálně vysoká pravděpodobnost zisku je alarmující a měla by být první “červenou vlajkou”, tedy signálem, že s investičním programem Bitcoin Digital je něco špatně. Bitcoin Digital se, dle jejich oficiálních webových stránek, zavazuje k:
  • profitování až z 99,4 procenta obchodů
  • předčít všechny ostatní obchodní aplikace v rychlosti provádění obchodů, a to o 0,01 vteřiny
  • každému uživateli aplikace Bitcoin Digital vydělat denně od 500 do 2000 eur
Aplikace Bitcoin Digital tedy údajně vydělává každému uživateli tisíce eur denně, je přitom zcela zdarma, registrace i stažení aplikace nestojí ani korunu. Investiční program Bitcoin Digital je vhodný zvláště pro začátečníky, nezáleží na předchozích zkušenostech s online obchodováním. Nevíte nic o kryptoměně Bitcoin? Nevadí, brokeři Bitcoin Digital vše objasní a naučí vás veškerou problematiku za pochodu - během obchodování s reálnými penězi.

Brokeři spolčení s Bitcoin Digital

Jakožto investiční finanční služba musí mít Bitcoin Digital smlouvu s brokerskou firmou. Tato firma by měla mít povolení od regulačních institucí. Tyto povolení se udělují na základě státní příslušnosti brokerské společnosti. Broker Bitcoin Digital však nikde neuvádí byť jen název své partnerské brokerské firmy. Na celém oficiálním webu Bitcoin Digital nelze takovou informaci dohledat. Je tedy jasné, že pokud Bitcoin Digital vůbec nějakého brokera má, nebude nejspíš podléhat státní regulaci dle platných zákonů. Nikdo tedy nedohlíží nad finančními transakcemi, které Bitcoin Digital provádí. Tyto transakce nepůjde v případě jakékoliv reklamace zpětně dohledat. Vyžádat si pak pomoc od regulačního orgánu, který má chránit uživatele investičních finančních programů, tedy nebude možné. Vaše peníze mohou po odeslání do investiční aplikace Bitcoin Digital zmizet jako pára nad hrncem a nikdo Vám nepomůže získat je v případě nespokojenosti zpět.

[feature_box style="10" only_advanced="There%20are%20no%20title%20options%20for%20the%20choosen%20style" alignment="center"]

Vyhněte se podvodům a nakupujte Bitcoin na největší a ověřené burze BINANCE!

Nejlepší podmínky najdete na burze Binance – na tomto odkazu získáte při NOVÉ registraci VIP stálou 20% slevu na poplatcích!

[/feature_box]

Pravda o Bitcoin Digital

Podvodný program Bitcoin Digital není ani zdaleka ojedinělý. Tento typ scamu, zaměřeného na kryptoměnu Bitcoin, koluje internetem již řadu let. Není jasné, zda tímto typem scamu stojí jedna a tatáž skupina nebo se jedná o donekonečna kopírovaný podvod. Je však jisté, že podvodníkům, kteří se rozhodnou zneužívat stále rostoucí popularitu Bitcoinu a vytvořit “zaručeně fungující, automatickou obchodní aplikaci, která Vám vydělá miliony”, se investice do oficiálně vypadajících webových stránek s falešnými oceněními a vývoji ochodní aplikace vyplatí. Tento druh scamu vydělal svým tvůrcům za roky svého působení stamiliony dolarů. Jeho klony nesou jména jako například Bitcoin Era, Bitcoin Pro, Bitcoin Revolution, Bitcoin Future, Bitcoin Formula, Bitcoin Trader, Bitcoin Lifestyle, Bitcoin Evolution, Bitcoin Compass, Bitcoin Circuit, Cryptohopper, CryptoRevolt, CryptoXchange, Bitcoin Advertising, Bitcoin Rush, Bitcoin Profit, Bitcoin Investor a mnoho, mnoho dalších názvů. Jedná se však o jeden a ten samý typ scamu, způsob, jak z neznalých a důvěřivých novopečených investorů vytáhnout peníze. Názvy těchto investičních programů se mění, podle toho, jak moc začne být jasné, že je jedná o scam. Jakmile se objeví dostatek negativních uživatelských recenzí na Bitcoin Digital, tvůrci scamu jednoduše pomyslně sbalí kufry a oficiální web Bitcoin Digital prostě zmizí. A za pár dní se objeví nový investiční program se zázračnou aplikací, vydělávající svým spokojeným uživatelům miliony.

Jak vidíte, tři téměř naprosto totožné popisky, avšak několik “odlišných” investičních programů. Variací scamu Bitcoin Digital jsou skutečně desítky a stále se objevují nové.

Zkušenosti s Bitcoin Digital - drsná skutečnost

Je velice těžké na internetu nalézt skutečné recenze přímých uživatelů Bitcoin Digital a jemu podobných podvodných investičních programů. Podvodníci - tvůrci scamů zaměřených na Bitcoin jsou totiž velice zběhlí v SEO (Search Engine Optimization - optimalizace internetových vyhledávačů). Díky jejich vysoké expertíze v tomto oboru Vám vždy po vyhledávání “je Bitcoin Digital podvod / scam?” Váš vyhledávač nabídne několik stránek výsledků, které potvrzují legitimitu ve skutečnosti podvodných investičních programů.

Je však možné nalézt skutečné příběhy uživatelů. Budeme nyní citovat oběti scamu Bitcoin Era, což je prakticky totožná kopie Bitcoin Digital, které vyzpovídal zpravodajský web seznamzprávy.cz:

„Jakmile jsem peníze odeslala, došlo mi, že jsem udělala chybu, a na internetu jsem zjistila, že se jedná o podvodníky. Ihned jsem kontaktovala svou banku a poprosila o reklamaci. Peníze ale už odešly na účet – a k mému překvapení na ruský bankovní účet. Společnost mě pak neustále naháněla, abych poslala kopie platební karty z obou stran, občanský průkaz nebo kopii pasu, a dokonce po mně chtěli účet za elektřinu…“

Od tohoto pondělí mi pak denně volalo několik čísel. Všechna čísla jsem si zablokovala, protože mi volali od devíti ráno do půl desáté večer, celý týden jsem zažívala stalking…“

Další obět popisuje:

„Poplatek jsem zaplatila a společnost po mně dále chtěla, abych jim zaslala kopii svých dokladů. Ihned po zaplacení mi volalo londýnské číslo a ve sluchátku jsem slyšela milý ženský hlas. Paní mi vyprávěla, jak to celé funguje, a tvrdila, že je nutné zaslat dokumenty, abych dokončila svou registraci…“

Falešná reklama a lži

Bitcoin Digital a jemu podobné podvodné investiční programy zneužívají několika, ve výsledku zcela falešných, kritérií, které mají dodávat celému projektu důvěryhodnost. Po chvíli hledání a ověřování informací trochu méně rozšířenými způsoby zjišťujete, že se jedná o čistě vykonstruované příběhy, které prvoplánově počítají s tím, že si je nikdo ověřovat nebude.

Podívejme se kupříkladu na fotky “reálných uživatelů” jednoho z investičních programů:

A nyní si zadejme prvního “reálného uživatele”, Marka K. z Londýna, který pomocí aplikace vydělal 12 853 dolarů, do reverzního vyhledávání obrázků (například TinEye Reverse Image Search, existuje však několik poskytovatelů této služby, včetně samotného Google):

27 výsledků, napříč různými weby, značí, že se jedná o tzv. stock photo (obrázek, který si lze za určitý poplatek stáhnout a využívat jej zcela kdekoliv). Proč by seriózní projekt potřeboval využívat falešných recenzí od naprosto smyšlených lidí? Tato skutečnost sama o sobě potvrzuje ne zrovna čisté úmysly tvůrců těchto investičních programů. Způsob ověřování informací skrz reverse image search (zpětné vyhledávání obrázků) je jednoduchý a vhodný způsob, jak si potvrdit nebo vyvrátit Vaše obavy, při sebemenších pochybnostech o důvěryhodnosti určitého projektu. Takový způsob ověření Vám nezabere ani minutu a může Vám ušetřit tisíce korun, které by byly v případě scamu nenávratně ztraceny.

Znáte z televize

Vraťme se ještě k obrázku výše, který uvádí, že investiční projekt byl zmíněn v mezinárodních televizích nebo časopisech jako například CNN, TIME a Forbes. Toto je naprosto smyšlená informace. Jedná se o prvoplánovou lež. Zmínky o těchto investičních programech v uvedených media outletech vůbec neexistují. Na českém Facebooku v minulosti kolovala reklama, také naprosto lživá, zneužívající jména slavných českých osobností. Tato reklama pak nabádala k investici do kryptoměny Bitcoin skrz investiční program, ne nepodobný Bitcoin Digital a jeho nespočtu klonů.

placená Facebooková reklama, podle níž nejbohatší Čech, nyní již zesnulý Petr Kellner, využívá investiční program Bitcoin Digital

Falešné grafy a obchodní výsledky

Skutečné výsledky jednotlivých obchodů, které mají být z řečených 99,4 procent ziskové, jsou také smyšlené. Nápovědou může být uvedení obchodních párů kryptoměn, které se téměř neobchodují, a už vůbec u neregulované brokerské společnosti, ke které se podvodný investiční projekt váže, pokud ji tedy vůbec uvádí. Níže se podívejme na dva příklady takových falešných “live” obchodních transakcí, které vydělaly stovky dolarů. Jedná se o ilustrační screenshoty, proto jsou staršího data (2018, 2021), avšak povšimněte si téměř totožného formátování. A to se jedná o tři roky vzdálené projekty!

Bez nutnosti investice?

Podvodné investiční programy jako Bitcoin Digital proklamují, že lze dosáhnout výdělku tisíce dolarů bez jakýchkoliv poplatků. Jedná se opět o lež, i když nepřímou. Připojení se do investičního programu Bitcoin Digital skutečně nestojí ani korunu. Jím poskytovaná obchodní aplikace, která provádí transakce za Vás, je také ke stažení zcela zdarma. Problém však nastává, když chcete začít obchodovat. Minimální investice u drtivé většiny brokerů, včetně těch neregulovaných, kterých využívají tyto scam aplikace, je 250 dolarů či eur. Předtím, než začnete obchodovat, musíte na uvedený bankovní účet zaslat minimálně tuto částku. A pokud ji chcete získat zpět, čeká Vás nemalá úskalí, pokud se s Vámi vůbec někdo bude v takovém případě bavit. Podvodníci na sebe většinou neuvádí žádný kontakt, krome online formuláře na svých webových stránkách, kde se Vám má jejich zákaznická podpora ozvat do 48 hodin. Ta je ale zcela neexistující a všechny stížnosti nespokojených uživatelů končí v pomyslném koši na spam. Co dělat, když jste odeslali peníze podvodníkům? Pokud jste se dostali do nepříznivé situace, kdy již došlo k odeslání peněz na účet spolčené brokerské firmy, lze zažádat o jejich vrácení u ní. Pokud je tedy vůbec někde uvedena. Té můžete pohrozit nahlášením u regulačního úřadu země, ve které má brokerská firma sídlo. Pokud s Vámi odmítne komunikovat, obraťte se na Vaši banku a zažádejte o tzv. chargeback odchozí platby. Toto je možné u platby kartou. Pokud Vás podvodný projekt požádal o zaslání peněz bankovním převodem, bude získání finanční investice téměř nemožné.

Nenaleťte podvodníkům!

Úspěšně se bránit falešným investičním programům lze pouze pomocí dostatku informací, sebevzdělávání v oboru a důslednému ověřování uvedených informací pomocí nezávislých zdrojů. Při jakékoliv investici, nejen u kryptoměny Bitcoin, nelze zaručit pozitivní výsledky. Investice vždy provází risk. Nikdy není možné tvrdit, že většina obchodů, provedených skrz automatizovanou aplikaci, bude zisková. Jinak by její tvůrci tuto aplikaci nemuseli nabízet, jednoduše by ji využívali sami. U investic a online obchodování je nutné vzdělávání, vytvoření vlastní obchodní strategie, zaměřené na Vámi vybrané odvětví, která bude ověřena zkušenostmi. Tyto zkušenosti lze skutečně získat bez nutnosti jakékoliv investice. Seriózní obchodní platformy v této době téměř všechny nabízí tzv. demo účet, tedy tréninkový. Na tomto účtu dostanete například milion korun, které můžete libovolně investovat. Demo účet přitom kopíruje stav skutečného trhu 1:1, v přítomném čase. Jeho užíváním získávate nejhodnotnější komoditu ze všech - zkušenost. Hledáte způsob, jakým nakoupit bezpečně Bitcoin? Přečtete si tento článek pro začátečníky, ve kterém jednoduše zjistíte, jak nakoupit Bitcoin i bez předchozích zkušeností!

[feature_box style="10" only_advanced="There%20are%20no%20title%20options%20for%20the%20choosen%20style" alignment="center"]

Vyhněte se podvodům a nakupujte Bitcoin na největší a ověřené burze BINANCE!

Nejlepší podmínky najdete na burze Binance – na tomto odkazu získáte při NOVÉ registraci VIP stálou 20% slevu na poplatcích!

[/feature_box]

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.