Bitcoin – analýza. V Číně se hraje podle jiných pravidel

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

S blížícím se víkendem je tady čas na pravidelnou páteční analýzu. Na začátek malé shrnutí minulého týdne. (Pozor, jedná se o amatérskou analýzu - opravdu mě to neživí, profesionálně bych to asi nedělal, to bych si připadal jako kartářka a i tak budu mít jistě vyšší úspěšnost, než ona - to berte jako odpověď na příspěvek v komentářích k minulé analýze).

Co bylo minulý týden proti všem předpokladům jinak

Kdo sleduje trhy pravidelně, ten se jistě tento týden rozhodně nenudil. Zejména od středy nebyla nouze o překvapivé situace. Překvapivé tím, že nedošlo k výprodejům, které jsem předpovídal, ale zcela naopak, zejména zásluhou Číny, kde došlo v pátek k raketovému růstu k hranici 3300 CNY (cca 500 USD). Celé je to okořeněno tím, že růst bitcoinu v Číně nenásledovala ani jedna západní burza, nejvýše se dostal Bitfinex s cenami okolo 480 USD. Během celého pátečního dne si přitom Bitfinex udržoval za Čínou odstup okolo 25 USD od oficiálního kurzu.

Jak je to možné? Oficiální kurz CNY/USD je v pátek stanoven na ~6.56 CNY (za 1 USD). Při přepočtu přes cenu bitcoinu ale dojdeme ke kurzu: ve čtvrtek 6.7 CNY a v pátek dokonce 6.95 CNY. Za tím asi těžko najdeme nějaký technický důvod, možná se jen prostě Číňani pustili do nákupu ve velkém. Nicméně, dívám se na svou předchozí analýzu a nedá mi to, abych si neudělal "analýzu" toho proč můj výstup ukazoval něco jiného.

To co mohlo být matoucí je, že jsou na grafech z čínských burz vidět trochu jiné patterny, než na těch západních. Například pokles, který předcházel předchozí analýze, byl z hlediska západních burz dost zásadní, dokonce si myslím, že byl spuštěn na Bitfinexu masivními výprodeji. Na čínských burzách však tak masivní nebyl a dokonce snad ani nedošlo k překročení oné kritické trendovky. Čínský trh je přitom větší a tak tenhle stav nakonec žádné výprodeje ani spustit nemohl. Naopak, na grafech našich východních obchodníků bylo vidět něco jiného, co by vysvětlovalo tak masivní nástup. Viz dnešní graf - ten je z BTCChina přepočten podle aktuálního kurzu na USD.

kurz bitcoinu btc china

Do hry se vrací Litecoin, posiluje s Bitcoinem

Ještě zpátky k minulému týdnu. Asi tak od středy bylo již zřejmé, že k odrazu od naznačovaného trojúhelníku (v minulém grafu) směrem dolů nedojde. Nejzazší bod k odrazu byl kolem 445 USD. Ve středu byla cena 450 USD, ve čtvrtek večer 455 USD. Já osobně jsem už ve středu večer nakupoval LTC, protože na něm kupodivu nebyl takový propad vidět, jako n BTC (teď už vím proč), a i tady byl "cítit" jistý potenciál k růstu. Do budoucna doporučuji věnovat Litecoinu pozornost, mám z něho pocit, že se sbírá ze dna. Při nákupu pozor na vysokou volatilitu.

V následujících dnech bych radil zůstat v long pozicích, případně dokoupit. Sledování trendovek bude složitější díky volatilním vzájemným kurzům měn USD a CNY (v bitcoinovém světě). Pokud aktuální rozdíl od oficiálního kurzu nepřináší žádnou doposud neveřejnou informaci o zdraví čínské ekonomiky, dá se očekávat, že časem dojde k návratu kurzů do rovnováhy. Čínské burzy zažijí korekci, západní burzy ještě možná posílí. SL bych umístil na 460 USD.

Ethereum "jede" proti Bitcoinu

Ethereum zažívá opak toho, co Bitcoin. Ten se aktuálně propadá k 23mBTC, na úroveň před uvedením DAO tokenů, kdy se jeho cena utrhla až k 34mBTC. Je to na druhou stranu logické, ETH se doposud vždy pohyboval proti BTC a činí tak i teď.

Burzy, úroky, hloubka trhu

Hloubky trhu: Bitfinex: vyrovnáno, Bitstamp: 2x prodávající, Btc-E: 3:2 prodávající. BTCChina: vyrovnáno, Kraken: vyrovnáno.

Zprávy o úrocích a shortech dnes nebudou, neboť patřičná internetová stránka je offline, pro tentokrát se tedy omlouvám.

Doporučení: Pokud máte nakoupeno tak držet. Pokud ne, tak bych zkusil nakoupit, ale počkat na vhodnou lokální korekci. Týdenní analýza ovšem takové ideální místo předpovědět neumí. Aktuální a krátkodobý vývoj můžete sledovat ve facebookové skupině Bitcoinoví spekulanti.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.