Bitcoin – analýza. Ovlivní cenu problémy Bitstampu?

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

To nám ten rok začíná... Hacknutý Bitstamp

Vítám bitcoinové spekulanty v novém roce. Má žena vždycky nezapomene připomenout přísloví "jak na nový rok, tak po celý rok" přičemž to zpravidla dopadne tak, že prvního ledna si patřičně navzájem vjedeme do vlasů. Snad tohle neplatí ve světě bitcoinu, to by nás čekaly chmurné vyhlídky. Hned v pondělí totiž neznámí hackeři napadli burzu Bitstamp a vyvedli z ní skoro 19000 bitcoinů. Nechci příliš zabíhat do podrobností, ty najdete v tomto článku, nicméně v důsledku této události zůstal Bistamp zavřený a nejsou k dispozici ani grafy, na základě kterých jsem prováděl analýzu. Proto budu malovat do grafů Bitfinexu.

Před vánoci jsem předpovídal pád kurzu bitcoinu až k 267 USD. A i když tomu leckdo nemusel věřit, nakonec to tam "padlo" a ještě o kus níže. Na grafu z Bitfinexu přitom předpovídaná úroveň vychází na 259, výsledná nejnižší cena byla dosažena v neděli, kdy bylo možné koupit bitcoiny za 255 dolarů. Bitcoiny držené přes vánoce tak ztratily přes 80 dolarů na své hodnotě.

Technická analýza - posune se support?

Pojďme se podívat do křišťálové koule, co věští na další dny. Modrá rostoucí přímka je rovnoběžná se stejně barevnou přímkou oddělující loňský listopadový růst od prosincového propadu. Je to velká šance, že tato linie se po několik následujících dní stane supportem. Mohl by se tak opakovat listopadový scénář a cena by se mohla vrátit až na úroveň 350 USD.

bitcoin technická analýza kurzu
V příštím týdnu očekávám pohyb ceny v naznačeném modrém trojúhelníku, přičemž krátkodobě se může objevit pokus znovu otestovat nejnižší úrovně, minimálně však do 19. ledna by nemělo dojít k dalšímu posunu dosažených minim. Rozhodující pro další vývoj má síla vrchní medvědí trendové linie. Červený trojúhelník, který obklopuje celý propad od začátku prosince, se vespodu rozšiřuje, a zpravidla bývá zakončen právě otočením trendu. V tomto případě ale opravdu jen "lokálně", maximálně do března a to v omezeném rozsahu.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

4.4/5 - (5 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.