Bitcoin – analýza kurzu. Vyhlídka na pěkný nákup

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Kurz bitcoinu zažil vydařený týden

Vítejte u pravidelné týdenní technické analýzy a předpovědi na náš "populární" víkend a následující dny. Pevně doufám, že ten minulý týden byl pro vás, zejména "longaře" úspěšný a na vašich účtech přibyly nějaké ty zajímavé výnosy. Ten, kdo spekuloval podle mých doporučení, nakupoval při kurzu bitcoinu kolem 220 a prodával na 280, mohl na své pozici získat 60 USD na bitcoin, což činí hezkých 21% zisku. Ačkoliv to tedy minulý týden vypadalo všelijak, pozitivní nálada nakonec zvítězila a došlo k rychlému pohybu až k ceně přes 290 USD. Že bude následovat vybírání zisků bylo víceméně jisté, proto následovala korekce, která bude podle mě ještě pár dní pokračovat.

Zklidnění trhu, příležitost k nákupu

Červený kroužek ukazuje místo, kde dochází k protnutí fibonacciho úrovně 38.2% (retracement úroveň) a zároveň rostoucí trendové linie. Domnívám se, že tohle místo je ideálním místem k nákupu, za předpokladu, že tam cena doputuje. Rozhodně očekávám lehké zklidnění trhu, další výběr zisků a obecně pohyb spíš do strany, než nějakým radikálním směrem. To ovšem nevylučuje různé lokální pumpy a dumpy, které sice vypadají na podrobnějších grafech úchvatně, ale jak je vidět, na denním grafu je moc nepostřehnete, proto si myslím, že nemá smysl na ně reagovat. Ale určitě si je ještě užijeme.

Bitcoin graf - TA 6.2.2015Mé doporučení je prodat část pozice (pokud ji již nemáte prodanou) a počkat na nižší cenu kolem 262USD (cca 6400 Kč na Bitstocku . Poté pozici držet a těšit se na break vzhůru, ale přitom mít na paměti možný obrat na spodní trendové linii. A protože tam budou spekulanti dávat stoplossy, dají se také očekávat útoky na jejich pozice s cílem vydělat na vynuceném nevýhodném obchodu.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na btc trzích to platí dvojnásob.

úvodní foto: flickr cc amo_sol

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

4.6/5 - (5 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.