Bitcoin – aktuální analýza. Výlet na Měsíc se zatím nekoná

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Co přinesl uplynulý týden

Dnešní analýzu opět začneme tradičně ohlédnutím se za minulým týdnem. Po dobytí kóty 450 dolarů, o které se nejspíš každý spekulant domníval, že je z říše snů, došlo k vybírání zisků a k postupnému propadu až na současnou úroveň. Tyto bláznivé výlety do stratosféry jsou často, podle mého názoru, způsobené tím, že spousta bitcoinových nadšenců očekává letos stejně štědré Vánoce, jako ty loňské, a tak při jakémkoliv náznaku růstu naskakují do rozjeté drezíny v zoufalé snaze nakoupit ještě za levné ceny. Myslím si však, že bitcoin takový potenciál zatím rozhodně nemá. Pád byl tedy víceméně očekávaný a bylo jen otázkou, jak hluboko.

Na trhu chybí kupující

I já jsem byl příliš optimistický a nakupoval jsem zásoby na cenách kolem 380 USD, domnívaje se, že další postup bude podle přerušované a červeným křížem škrtnuté šipky naznačené na grafu níže. Místo toho cena bitcoinu klesá a její vývoj charakterizují zvláštní nahodilé dumpy (dump = výprodej za dumpingové ceny), které vždy posunou cenu níže a poté se na nové úrovni delší dobu nic neděje, kromě výměny centů mezi drobnými obchodníky. Momentálně na trhu chybí kupující. A není se čemu divit, ti co měli peníze, tak je protočili za mnohem méně výhodných podmínek. Tak například 13.11. změnilo majitele pouze na Bitstampu něco kolem 50 tisíc bitcoinů za průměrnou cenu $426.

Budoucí záměry nových majitelů lze jen těžko odhadnout. Dá se očekávat, že s postupným poklesem ceny budou tíhnout k realizaci ztrát, aby se ochránili před ještě většími ztrátami, nebo aby se vyhnuli "margin call" (pákoví obchodníci, kteří nakupují za úvěr), to znamená, že budou dále podporovat výprodeje. Ti ostatní možná vyčkávají na vhodnou cenu pro naředění své ztrátové pozice. Taková úroveň se nabízí kolem 340 dolarů.


kurz bitcoinu listopad 2014
Graf tentokrát ukazuje mnoho. Zakroužkované části jsou chumáče, které se nachází na tzv. retracement úrovni. To jsou úrovně, které mají spekulanti rádi, zejména úrovně 38.2% a 61.8%. Proč zrovna tato čísla? To je na delší vysvětlování, ale souvisí to se zlatým řezem (více na wikipedii). Z nějakého důvodu hodně obchodníků očekává obraty právě zde a tedy na tyto úrovně umísťuje své příkazy. Všimněte si, s jakou přesností jsou chomáče umístěny. Současná cena (v době psaní analýzy $355) odpovídá 38.2% mezi minimem a maximem aktuálního rozsahu (výšlap na $450 se nepočítá, jde o anomálii).

Proto se domnívám, že se následující dny budeme pohybovat na úrovních vyznačených prvním prázdným kroužkem vpravo. Kurz bitcoinu by také mohl zamířit právě k 340 dolarům, kde se také nachází další oblíbená úroveň, jak prokázala minulost a kde zároveň dochází k uzavření klesajícího trojúhelníku, omezujícího shora a zdola sestupnou formaci. Tam lze čekat rozřešení současného stavu a zde by mohlo dojít k odražení do vyšších sfér. Jestli to skončí na Měsíci, těžko říct.... spíš ne, opět bych to viděl na krvácející stratosféru.

Užijte si víkend...

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na btc trzích to platí dvojnásob.

Úvodní obrázek CC Flickr, Parée

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

5/5 - (2 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.