Bitcoin aktuální analýza. Výhled na víkend

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Nějaký čas jsem zde nezveřejňoval analýzy a vývoj kurzu na bitcoinových burzách. Na základě četných žádostí se chci k těmto technickým analýzám vrátit a dát jim určitou pravidelnost. Delší dobu sleduji  práci Ondřeje Nováka, který patří k aktivním členům bitcoinové komunity a jeho pohled na vývoj kurzových pohybů se mi líbí, také proto, že mu dost často vychází...

Jsem rád, že Ondřej vyhověl mé žádosti o spolupráci a vy tak budete moci sledovat jeho technické analýzy. Dnes tedy zveřejňuji první a věřím, že vám pomůže v rozhodování při plánované koupi či prodeji.

Jak se obchodovalo v uplynulých dnech

Klesající cena bitcoinů na burzách může leckoho zneklidňovat. Pokud vnímáte bitcoin jako investici, tak se ani nedivím. Na druhou stranu, snižování ceny může bitcoinu paradoxně pomoci. Díky vysoké ceně se bitcoin stal atraktivní pro těžaře a obtížnost těžby rostla takřka exponenciálně. Vyšší obtížnost však už nepřináší vyšší přínos v zabezpečení sítě, pouze se zbytečně spotřebovávají zdroje, na což upozorňují všichni kritici digitální měny. Zatím se však zdá, že obtížnost přestává růst závratně a roste už jen velice mírně Může za to právě i cena bitcoinu na burze, která nutí těžaře zastavovat těžbu a prodávat natěžené bitcoiny a tím vytvářet převis nabídky.

Na denním grafu můžeme vidět, že se cena doposud pohybovala v sestupném pásmu a zdá se, že toto pásmo bylo potvrzeno i posledním maximem, které bylo dosaženo 14.10.2014 na kótě 418 dolarů. Připoměňme si ještě, že minimum dosáhla cena 5.10.2014,  kdy bylo bitcoin možné koupit za 276 dolarů.

Kuriózní obchod se objevil hned následující den v časných ranních hodinách, kdy se nějaký "investor" zbavil jednorázově 30 tisíc bitcoinů za jednotnou cenu 300 dolarů (celkem 9 milionů dolarů). Po tomto podivném prodeji cena okamžitě vystoupala na 330 a od té doby pozvolna rostla až ke 410 USD, kde v hodinovém měřítku graf vykreslil dvojitý vrchol a pak opět zamířil jižním směrem. Prolomením trendové linie byl směr potvrzen.

bitcoin kurz - analýza
Opatrnost přetrvává - pozor na víkend

Budoucí vývoj ceny je nyní obtížné předpovídat. Na obrázku je naznačen oranžový trojúhelník vymezující prostor, kde se pravděpodobně bude cena bitcoinu vyskytovat v následujících dnech. Je pravděpodobné, že se bude pohybovat v oblasti označené číslem 1, vyzkouší pevnost naznačeného supportu. Pokud by došlo k prolomené tohoto supportu, tak můžeme očekávat test nejnižší hodnoty 276 dolarů. Velice důležitá je horní klesající zelená přímka. Pakliže by došlo během jednoho dne k překročení této linie, mohla by se cena stabilizovat v cenovém rozpětí 350-400 dolarů a jít "do strany".

Protože však na burzách spekulují i velcí hráči s velkou nákupní silou, je potřeba počítat i s rizikem, že některý z těchto hráčů provede velký nákup, vyžene cenu nad naznačenou rezistanci a mohl by způsobit krátkodobý panický nákup. Tady bych doporučoval maximální opatrnost, protože právě v panických obchodech dochází k největším ztrátám a tyto ztráty pak přináší zisk úspěšným spekulantům.

Co si z toho vzít? Je mi jasné, že předpověď je taková nejasná, ani tak, ani tak. "Bude pršet, ale taky možná bude hezky". Lze se na to podívat i jinak, blíží se víkend a stejně jako několik předchozích víkendů nás mohou čekat panické výprodeje, proto doporučuji zdržet se nákupů a vyčkat na nějakou významnou změnu, například na překročení zelené linie.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na btc trzích to platí dvojnásob.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

4.7/5 - (9 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.