Bitcoin – aktuální analýza. Stále dobrý čas k nákupu

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]  

Stabilita po dlouhé době narušena. Ovlivní cenu obtížnost těžby?

Téměř dva týdny zažívá bitcoin období stability. Kdykoliv se mne někdo zeptal, kolik momentálně stojí 1 bitcoin, mohl jsem i bez nakouknutí do grafu odpovědět, že zhruba 377 dolarů. S menšími výkyvy se cena bitcoinu držela na těchto hodnotách až do včerejšího poledne, kdy klidnou hladinu rozvířilo několik náhlých prodejů, které poslaly kurz pod $370 - a bylo po stabilitě. Zajímavé také je, že prodej kolem 4000BTC na Bitstampu zasáhl až na hranici $360 kde v té době bylo připraven příkaz k nákupu něco přes 2000BTC . Proto jsme se také nedostali níže.

Z dění minulého týdne stojí určitě za pozornost fakt, že poprvé po dlouhé době (minimálně po 1.5 roku) obtížnost klesla. Znamená to definitivní odchod některých těžařů? Některé pooly dokonce nabízejí těžební výkon zadarmo. Jako by pro mnohé ztrácela těžba smysl. Jaký to bude mít vliv na cenu?

graf - vývoj kurzu bitcoinu
Příležitost k nákupu. Není důvod k dlouhodobému poklesu

Je otázkou, zda stabilní cena v posledních dnech značí sílu, nebo slabost bitcoinového tržiště. Volume rozhodně nebylo vysoké, na trhu tedy spíš obchodovali skuteční zájemci o směnu, než spekulanti. Na 4 hodinovém grafu vidíme, že čtvrteční propad byl jen snahou dostat cenu pod trendovou linii, a zatím se zdá, že to byl úspěšný pokus. Přesto si nemyslím, že by dlouhodobě existoval důvod k poklesu. V nejbližších dnech se podíváme k ceně 360 a dále by kurz měl stagnovat. I nadále jsem však optimista a domnívám se, že později se k cenám nad 410 vrátíme a proto by následující týden měl být dobrou příležitostí nakoupit, nebo aspoň naředit ty draze nakoupené bitcoiny z 13. listopadu.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na btc trzích to platí dvojnásob.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

4.7/5 - (6 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.