Americké úřady se chystají prodat zbylých 41 500 bitcoinů ze Silk Road

Po prodeji přibližně 9 800 bitcoinů na začátku tohoto měsíce se americká vláda chystá prodat dalších 41 490 bitcoinů. Všechny tyto prostředky byly zabaveny po zavření tržiště Silk Road. Prodej by měl proběhnout ve čtyřech dávkách v průběhu roku 2023. Takové množství bitcoinů může krátkodobě snížit cenu tak, jak se stalo krátce poté, co se tato zpráva poprvé objevila v médiích. Pokud americká vláda opravdu prodá takové množství bitcoinů, mohla by zajistit lepší nákupní cenu pro investory po celém světě. Lze totiž předpokládat, že cena bitcoinu výrazně poroste před dalším halvingem. Navíc tento růst může být ještě větší, pokud Black Rock dostane povolení na vydání bitcoinového ETF.

Informace pochází z blockchainu

Protože jsou informace z bitcoinového blockchainu veřejně dostupné, máme možnost sledovat pohyb bitcoinů, které byly zabaveny po zavření internetového tržiště Silk Road. Peněženka patřící americké vládě převedla 9 826 bitcoinů už 8. března 2023, kdy toto množství představovalo přibližně 217 milionů dolarů. Tato transakce směřovala na Coinbase. Dalších 39 175 bitcoinů americká vláda odeslala na dvě nové adresy. Už tehdy přesun takového množství bitcoinů a možnost, že se je vláda chystá prodat, způsobilo pokles ceny. Podle soudního dokumentu však bylo zabaveno 51 351 bitcoinů. Malá část těchto mincí se tedy ztratila nebo leží na jiných peněženkách. V takovém množství se může zdát, že jde o drobné, ale i dva bitcoiny mají dnes velkou hodnotu. Plán rozdělení a prodeje zabavených bitcoinů byl odhalen v soudním dokumentu zveřejněném po odsouzení Jamese Zhonga. Ten se v listopadu 2022 přiznal ke krádeži 50 000 bitcoinů ze Silk Road, které následně zabavila americká vláda.

Podle vyšetřovatelů z amerického Ministerstva spravedlnosti vytvořil Zhong 140 transakcí, pomocí kterých vložil 50 000 bitcoinů ukradených ze Silk Road na devět různých peněženek. Úřady později zabavily 51 351 bitcoinů Jamesi Zhongovi, což v době prvního prodeje americkou vládou představovalo celkovou hodnotu 1,5 miliardy dolarů. Zajímavé je, že si americká vláda uvědomuje celkovou hodnotu a pracovník IRS tvrdí, že nechtějí prodat všechny bitcoiny naráz, protože by to mohlo ovlivnit jeho cenu. Prozatím všechny prostředky leží na hardwarových peněženkách, které vytvořily příslušné americké úřady. Všechny peníze získané z prodeje bitcoinů budou uloženy do Fondu zabaveného majetku nebo Fondu ministerstva spravedlnosti. Tyto fondy slouží k nákupu nového vybavení pro bezpečnostní složky nebo jako náhrada pro oběti různých zločinů. Protože vláda již část bitcoinů prodala, lze očekávat, že prodá i zbytek a můžeme tedy předpokládat minimálně čtyři menší poklesy ceny před halvingem a možným velkým nárůstem ceny. 

5/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.