Zapomeňte na benzín. Vaše další auto pojede na Ethereum

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Německá centrála RWE společně se startupem Slock.it hledá nové cesty, jak změnit způsob dobíjení elektromobilů.

Technologie blockchainu je v posledních měsících zmiňována především ve spojení se světem financí, nebo to tak alespoň podle všech zpráv vypadá. Blockchain má však daleko širší potenciál a může proměnit i další odvětví a obory, např. sociální služby, státní správu, zdravotnictví a samozřejmě průmysl a jeho technologie. Nejnovější příklad můžeme vidět u evropského energetického gigantu RWE, který by se podle všeho mohl stát blockchain nedílnou součástí jeho podnikání.

Centrála RWE v Německu chce prozkoumat především možnosti dobíjení elektrických vozidel za pomoci optimalizace interakcí mezi lidmi a přístroji, ale i mezi přístroji samotnými v automatizovaných transakcích.

Automatizovaná dobíjecí stanice s využitím smartcontracts

První projekt představuje autonomní elektrickou dobíjecí stanici s integrovanou inteligentní smlouvou, která uživatelům umožňuje pronájem stanice, složení finanční zálohy, dobití automobilu a po vyúčtování vrácení zbytku depozitu. Dobíjecí stanice přitom ověřuje identitu uživatelů, zpracovává platby a eviduje věrnostní body - vše v rámci jediné transakce, která zjednodušuje i proces konečného vyúčtování, fakturace.

Další výhodou blockchainu je to, že zajišťuje podvodům odolné účetnictví, s naprostou transparentností všech transakcí, které tak již dopředu řeší případné regulační požadavky na budoucí provoz dobíjecích stanic. Zjednodušuje také přidávání nových partnerů pomocí otevřeních API rozhraní, namísto složité, na služby orientované softwarové architektury.

Zjednodušení a decentralizace

Nový projekt RWE a Slock.it si navíc klade ještě jeden cíl - úplně se zbavit potřeby  využívání centralizovaných serverů. Stephan Tual, zakladatel Slock.io (a bývalý Chief Compliance Officer v projektu Ethereum) to vysvětluje:

"RWE hledá vhodné využití veřejného blockchainu formou připojení ke sdílenému zdroji, kde by platil jen za to, co opravdu používá. Ve skutečnosti si tak vlastně pronajme přístup ke světovému počítači, který představuje Ethereum."

RWE si také dává závazek podporovat rozvoj blockchainové technologie a je jedním ze sponzorů ocenění inovací v německém projektu German Tech Entrepreneurship Center, který cenami v celkové výši 50.000 EUR odměňuje nejlepší nápady na využití blockchainu v každodenním životě. Vítězný tým se navíc může přestěhovat do Berlína, kde bude mít kancelářské prostory zdarma.

zdroj: Financemagnates.com foto: Wikipedia [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.