Uspěje investiční portfolio z TOP 100 kryptoměn? – 2.část

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Jak se daří portfoliu TOP100 altcoinů

S obavami jsem otevíral portfolio TOP100 kryptoměn, které jsem nakupoval před měsícem, 15.8.2017. Jak jsem postupoval a kde jsem kryptoměny nakoupil si můžete přečíst v prvním díle tohoto seriálu. Dnes se podíváme na to, jak se portfoliu daří a kde tyto kryptoměny uchovávám.

Zhodnocení minulého měsíce

Po velkém propadu několik dní nazpět jsem moc optimismu neměl. Portfolio nejdřív pěkně průběžně rostlo a bylo již skoro na +20%. Jenže pak přišla výrazná korekce. Proto jsem portfolio za poslední týden vůbec neotevíral a zbytečně se nestresoval. Každopádně dnes, 19.9.2017, vidím tato čísla: portfolio top 100 altcoiny Není to žádné terno, ale po tom masakru aspoň nejsem v mínusu:) Na radu čtenáře s nickem Lukynator jsem portfolio naházel do webového manažera - Cryptocompare. Úplně dokonalé řešení to není, protože nelze přidat coiny z burzy BTER, ale pro hrubou představu to bohatě stačí. Největšími tahouny portfolia jsou jednoznačně Verge (+260%), Lisk (+174%), Monaco (+156%), Monero (+110%) a PivX (+106%). Tyto měny mi opravdu dělají radost. Na druhé straně se příliš nedaří coinům jako Bytom, district0x, Gas, SafeExchangeCoin a Storj, které zatím všechny ztratili 60 až 80 % hodnoty. Ale s tím jsem počítal. Když si seřadíte coiny podle výkonnosti, tak to uvidíte sami. S výkonností portfolia se nestresuju, je to pro mě celé test. Konečné zhodnocení nechávám až na příští rok, s tím jsem do toho taky šel.

Přesun coinů z burzy - kam uložit altcoiny

V komentářích k minulému článku a ve facebookové diskuzi bylo plno dotazů, jak coiny plánuju uschovávat. Zda je nechám na burze, nebo je stáhnu k sobě. Sám vnímám, že nechat coiny dlouhodobě na burze není nejlepší nápad, tak jsem udělal následující. To co šlo, jsem přesunul do hardwarového Trezoru a Ledgeru. Obě peněženky jsem již vlastnil před nákupem TOP100. Poté jsem si na Alze objednal nový notebook, který nebudu používat na nic jiného, než na skladování kryptoměn. Seedy od všech zařízení jsem vytisknul a schoval. Do Trezoru jsem přesunul tyto kryptoměny: BTC, LTC, DASH, ZEC, BCH, ETH, ETC ETH tokeny (BNT, STORJ, CVC, CDT, DICE, EDG, EOS, GNT, OMG, PLR, PPT, QRL, XRL, PAY, TNT, TRST, VERI) Do Ledgeru Nano S jsem přesunul jedinou kryptoměnu a tou je XRP - Ripple.

Peněženky stažené do notebooku

Tady to bylo trochu náročnější, protože se pro každou peněženku stahuje celý blockchain, takže je třeba mít na disku místo. Monero PivX Verge Komodo Syscoin NAVCoin Takže mám v peněženkách cca čtvrtinu coinů. Na další úschově budu pracovat během tohoto měsíce. Věřím, že za další měsíc na tom budu se zhodnocením lépe než nyní. Zatím mi to celé přijde v pohodě a podle představ a nervózní rozhodně nejsem, jak několikrát zaznělo v komentářích:). Na viděnou za měsíc [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
5/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.