Týdenní kryptopřehled: Co se děje v krypto prostoru?

Komodo spouští AtomicDEX Web, Animoca plánuje fond ve výši 2 miliard dolarů na investice do společností Metaverse, SEBA otevírá pobočku v Hong Kongu.

DeFi sektor

Poskytovatel open source technologií Komodo spustil AtomicDEX Web, peněženku, cross-chain bridge a decentralizovanou burzu (DEX), ke které lze přistupovat prostřednictvím jakéhokoli webového prohlížeče a propojuje více než 60 blockchainů, včetně Ethereum, Harmony, Polygon, Avalanche, BNB Chain, Cosmos a další, podle tiskové zprávy. Představila také integraci hardwarové peněženky Trezor pro aktiva založená na UTXO. Kalifornský startup Ripple oznámil, že AMM Devnet je nyní funkční a připravený k použití a zve vývojáře, aby testovali AMM, vytvářeli aplikace a poskytovali zpětnou vazbu.  Tým RippleX navrhl technickou specifikaci XLS-30d počátkem tohoto roku pro vývoj protokolově založeného Automated Market Maker (AMM) integrovaného s decentralizovanou burzou na bázi objednávek (DEX) v knize XRP. Očekává se, že rozšíření poskytne držitelům XRPL další výměnné funkce a hodnotu a umožní podnikovým vývojářům vytvářet aplikace pro jejich uživatele.

Investiční sektor

Blockchainová herní společnost Animoca Brands plánuje získat fond ve výši až 2 miliard dolarů na investice do společností Metaverse, uvedl spoluzakladatel a výkonný předseda představenstva Yat Siu v rozhovoru pro Nikkei. Očekává se, že fond Animoca Capital uskuteční svou první investici v příštím roce. Poskytovatel tržní infrastruktury Cboe Global Markets oznámil, že dokončil syndikaci menšinových investic se skupinou třinácti společností, které se stanou investorskými partnery v obchodní jednotce Cboe Digital. Mezi investory patří B2C2, DRW, Galaxy Digital, GSR, Hidden Road, IMC, Interactive Brokers, Jane Street, Jump Crypto, Robinhood, Susquehanna International Group, tastyworks a Virtu Financial. Tvůrce trhu digitálních aktiv Keyrock získal ve svém kole financování série B 72 milionů dolarů od investorů včetně Ripple, SIX Fintech Ventures a Middlegame Ventures. Keyrock plánuje použít finanční prostředky na další investice do rozvoje infrastruktury, škálovacích nástrojů a regulačních schválení v Evropě, USA a Singapuru, uvádí tisková zpráva.

Bankovní sektor

Švýcarská SEBA Bank AG oficiálně otevřela svou pobočku v Hong Kongu pro svou dceřinou společnost SEBA Hong Kong. „SEBA Bank pevně věří, že Hongkong se prostřednictvím své dceřiné společnosti stane jejím prvním strategickým místem v Asii a Tichomoří,“ uvádí se v tiskové zprávě. Počáteční aktivity se zaměří na poradenské služby, průzkum trhu a získávání strategických partnerů pro centrálu ve Švýcarsku.

Burzovní sektor

Společnost Gemini se zaregistrovala u italského regulátora platebních služeb Organismo Agenti E Mediatori (OAM) jako operátora virtuální měny a u řecké řecké komise pro kapitálové trhy (HCMC) jako správce a poskytovatel směnárenských služeb mezi virtuálními a fiat měnami. Tyto registrace v kombinaci s autorizací jako instituce elektronických peněz Irskou centrální bankou umožňují Gemini nabízet krypto služby zákazníkům v Itálii a Řecku, uvádí se v prohlášení.

NFT sektor

NBB Chain non-fugibles (NFT) mohou být nyní uvedeny a prodávány na trhu OpenSea, uvádí oznámení. NFT Chain bude spuštěn ve 4. čtvrtletí 2022 prostřednictvím protokolu Seaport společnosti OpenSea a umožní výplaty více tvůrcům, výplaty v reálném čase, správu sbírek a další výhody pro tvůrce NFT Chain. Kia America pokračuje v prosazování Web3 sbírkou NFT „Legends of the Driveway“, aby získala finanční prostředky pro MobilizeGreen. MobilizeGreen je celostátní nezisková organizace, která od roku 2014 umístila více než 2 500 mladých lidí jiné než bílé barvy pleti na placené „zelené“ a STEM zaměřené pracovní pozice a spolupracuje s partnery ve vládních agenturách. Prostřednictvím platformy Sweet mohou sběratelé od 29. listopadu nechat razit „Legends of the Driveway“ za 49,99 $ jako sběratelský předmět. Poskytovatel blockchainové infrastruktury pro Web3 média a zábavu Theta navázal partnerství s World of Women NFT na streamování WoW Miami Gala prostřednictvím videoportálu ThetaDrop pro všechny držitele WoW NFT, podle oznámení. WoW Gala se bude konat 1. prosince v Art Basel Miami v USA a „spojí WoW komunitu a různé sběratele, umělce a partnery, aby oslavili umění, reprezentaci a rovné příležitosti pro všechny“, říká tisková zpráva.

Web3 sektor

Decentralizovaná bezdrátová širokopásmová platforma založená na blockchainu Airwaive oznámila partnerství se sítí Web3 Peaq, které začne společným výzkumem, testováním a cross-chain bridge spojujícím testovací síť Airwaive s testovací sítí Peaq, uvádí tisková zpráva. Poroste, aby umožnila Machine Pools a dalším službám Machine DeFi na platformě Peaq podporovat iniciativy pracující na propojení nepřipojených přes decentralizovanou širokopásmovou platformu Airwaive. Nadace NEAR a Afropolitan se spojily, aby „umožnily občanům ovládat svůj majetek, data a pravomoc ovlivňovat,“ stojí v oznámení. Prostřednictvím tohoto partnerství budou komunita NEAR a Afropolitans spolupracovat na několika frontách a budou pracovat na nasazení infrastruktury decentralizovaného řízení pro digitální zemi Afropolitan, což umožní síti růst prostřednictvím integrace uživatelů a vývojářů, návrhu služeb a poskytování služeb. [twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]
5/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.