Startuje nová služba pro nákup bitcoinu – EasyCoin

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Bitcoiny koupíte doma a zaplatíte na poště, nebo v trafice

Od středy 21.1. 2015 si můžete pohodlně nakoupit bitcoiny a za nákup jednoduše zaplatit na terminálech Sazky nebo na přepážkách České pošty. Novou službu EasyCoin, která zásadně zjednoduší možnost nákupu virtuální měny bitcoin, spouští jako další obchodní aktivitu na českém trhu společnost WBTCB, která tak naplňuje svoji strategii rozvoje dostupnosti nabídky svých služeb co nejširší skupině klientů. Zatímco doposud bylo možné fyzicky nakupovat bitcoiny pouze v bitcoinových bankomatech, jejichž početEasyCoin - nákup bitcoinů se pohybuje v jednotkách kusů a jsou umístěny pouze ve velkých městech, nyní se tato síť rozšiřuje řádově na osm tisíc obchodních míst.

Systém plateb je realizován prostřednictvím platebního kanálu SuperCash, který slouží ke zprostředkování hotovostních platebSuperCash - partner EasyCoinu mezi obchodníkem a zákazníkem internetového obchodu. Tento platební kanál funguje od roku 2010 a dnes je prostředníkem obchodů pro desítky firem s nejrůznějším spektrem produktů.

Jak to funguje? Otestováno - rychle a jednoduše

Zájemce o nákup bitcoinu na webové adrese Easycoin provede objednávku tím, že si zvolí, za kolik korun chce nakoupit a zadá adresu své bitcoinové peněženky. Na obrazovce se objeví předpokládané množství BTC (kurz se může změnit, než dojde k samotnému zaplacení) a po potvrzení objednávky obdrží identifikační číslo platby. Kód pro nákup platí 24 hodin od objednání.

[caption id="attachment_2699" align="alignright" width="108"]EasyCoin ID ID pro nákup[/caption]

K úhradě na pobočce České pošty stačí znát vygenerované ID, bitcoiny jsou na příjmovou adresu klienta zaslány ihned po zaplacení. Pokud bude chtít klient využít služeb terminálů Sazky, vytiskne si objednávku s čárovým kódem a po zaplacení na terminálu jsou bitcoiny odesílány do jeho elektronické peněženky.

Zájemcům, kteří nemají vlastní elektronickou peněženku, nabízí EasyCoin její vytvoření na bitadress.org. Pro úplné začátečníky bych uvítal také odkaz na stáhnutí nějaké light peněženky do PC, nebo do mobilu. EasyCoin je ale nyní na startovní čáře a určitě ještě dozná další vylepšení.

Podrobný návod k nákupu přes EasyCoin najdete také na stránce WBTCB.

Novou službu jsem pro čtenáře btctip.cz hned otestoval a rád potvrzuji, že vše probíhá naprosto jednoduše.EasyCoin - potvrzení o nákupu Na prvním obrázku vidíte vytištěnou objednávku s ID a čárovým kódem - tu jsem předložil obsluze terminálu v trafice. Tady je zajímavé zmínit, že je trafikantovi úplně jedno, jestli vsázíte Sportku, kupujete vstupenku na koncert, nebo platíte za bitcoiny. Pro něj je to prostě  jen načtení kódu, přijetí peněz a vydání potvrzení - viz druhý obrázek. K testu byla použita btc adresa na podporu činnosti btctip.cz, kterou najdete v patičce tohoto webu. Uloženo v Trezoru, nedobytné hardwarové peněžence. Bitcoiny byly připsány do deseti minut od zaplacení.

Větší obchody a prodej bitcoinů v Klientském centru

Limit pro jednorázový obchod je v rozpětí od 500 Kč do 25 000 Kč a není k němu nutná žádná osobní identifikace klienta. V současné době lze službu EasyCoin využít pouze pro nákup bitcoinů. Prodej bitcoinů je standardně možný v Klientském centru WBTCB v Praze 5 na Arbesově nám, nebo prostřednictvím Rámcové smlouvy, která umožňuje obchodování s virtuálními měnami i právnickým osobám - ty mohou pro zadávání pokynů například používat i datové schránky.

World BTC business, SE rozvíjí internetové produkty, které uživatelům nabízí komfortní a bezpečné obchodování s kryptoměnami. Spuštěním služby EasyCoin se tak stává nejkomplexnějším domácím poskytovatelem služeb v této oblasti. Za první rok své existence realizovala obchodní transakce především prostřednictvím bitcoinových ATM za více než 4 mil. Kč. A jak potvrdil její zakladatel Martin Stránský, bitcoinmaty a EasyCoinem vše teprve začíná, další projekty jsou v přípravě...

Aktualizace 23.2.2014:

Jak jste si zřejmě již všimli, EasyCoin nevyvolává pouze nadšení a začali si jej všímat i naši politici. Ministr vnitra Milan Chovanec a ministr financí Andrej Babiš byli evidentně překvapeni, že je něco takového vůbec možné. Více o jejich reakcích najdete v tomto článku: Chovancovi a Babišovi se nelíbí, že Česká pošta umožňuje nákup bitcoinů

Že jsou pánové trochu mimo? Nevadí, vyjádřit se úplně ke všemu je tak nějak v popisu jejich práce. Hezky se k tomu vyjádřil David Slížek na Lupě: Ne, pane ministře, na poště skutečně bitcoin nekoupíte

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

4.9/5 - (14 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.