Snížení pracovní síly u Coinbase

Kryptoměnové trhy se stále nemohou vzpamatovat z dění několika posledních měsíců. Můžeme tak bez obav prohlásit, že kryptozima i nadále pokračuje. Na to musí reagovat také velká kryptoměnová burza Coinbase, která přistoupí (opět) ke snížení pracovní síly a dalším restrukturalizacím. Celý tento proces vyjde na více jak 150 milionů dolarů.

Coinbase bude propouštět

Už nyní je jasné, že společnost Coinbase chystá propuštění některých zaměstnanců. Podle vyjádření se má jednat o téměř tisícovku pracovníků. Tato restrukturalizace by přitom měla být dokončena v průběhu první poloviny roku 2023. Coinabse se nechala slyšet, že propouštěním musí reagovat na stávající tržní podmínky. Může se zdát, že je za vším kryptozima, avšak takto jednoduché to není. Kryptoekonomiku jako takovou totiž ovlivňuje také americká komise pro cenné papíry.

Proč přichází další propuštění?

Společnost Coinbase začala zaměstnance propouštět již vloni. Podle generálního ředitele Briana Armstronga za první vlnou propouštění stál příliš rychlý růst společnosti. Už v té době bylo zrušeno více jak 1 000 pracovních míst. Podobné to bude také v této vlně. Aby byla Coinbase i nadále konkurenceschopná, je snížení výdajů nevyhnutelným krokem. Společnost pak ušetří právě na nákladech za zaměstnance. K tomu pak pošle k ledu některé další projekty, které nemají tak velkou šanci na trhu uspět.

Kryptozima drtí zaměstnance

Své zaměstnance ale nepropouští pouze Coinbase, případně zkrachovalá burza FTX. Za necelý rok se v rámci kryptoměnového průmyslu „ztratilo“ téměř 30 000 pracovních míst. To je enormní číslo. Otázkou pak zůstává, jak na tom budou společnosti v roce 2023 a zda propuštění některých zaměstnanců bude znamenat vyšší stabilitu burz napříč kryptotrhem. [twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]
5/5 - (2 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.