Signals staví platformu na tvorbu obchodovacích strategií

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. I když se kryptoměnám, blockchainovým technologiím a obchodování věnuju několik let, upřímně se přiznám, že z toho, jak se celý crypto space hýbe, mi jde někdy hlava kolem. Sotva stíhám pravidelně číst všechna fóra a každý den narážím na minimálně jednu novou kryptoměnu a spoustu informací, které mají vliv také na cenu bitcoinu a altcoinů. A stejně jako přemýšlím o fundamentech, snažím se je kombinovat s technickými indikátory na grafech, historickými daty a také analýzami zkušených traderů na Tradingview apod.

Signals bude pomáhat traderům při tvorbě obchodovacích strategií

Byl jsem proto příjemně překvapen, když jsem zjistil, že do této změti informací chce někdo hodit vidle - říct a dost, pojďme to dělat jinak. A ještě příjemnější bylo zjištění, že ten “někdo” je startup z Česka. Ano, mám na mysli Signals - čerstvě vznikající platformu, která chce lidem nabídnout jednoduchý způsob, jak sestavit řádně informovanou obchodovací strategii. Jak bude Signals fungovat?  Minulý týden jsme se setkal s Pavlem Němcem, CEO a spoluzakladatelem projektu, abych měl jejich představu projektu z první ruky. Pavel mi vysvětlil, že infrastruktura Signals bude agregovat algoritmy, které budou analyzovat data z burz, médií, sociálních sítí nebo predikčních trhů (viz například projekt Gnosis) a hledat tak faktory ovlivňující cenu kryptoměn. Určitou představu si můžete udělat třeba z tohoto videa. Hlavní viditelná část produktu bude balit vzorce z dat do uživatelsky přívětivých indikátorů, z nichž si může běžný uživatel jejich platformy poskládat strategii. Výsledkem strategie budou tzv. signály - více méně možnosti “Kup” / “Prodej” / “Pošli notifikaci”.

Jak bude Signals fungovat

Signals stojí na modulárním frameworku, který je napsaný v jazyce C# na platformě Microsoft .Net. Tento framework slouží k monitorování pohybu kryptoměn za použití různých kombinací indikátorů. Hlavním uživatelským prostředím platformy má být Signals Strategy Builder na skládání a automatizaci obchodovacích strategií. Interface by člověka neměl rozptylovat od přemýšlení nad strategií, takže půjde o jednoduché klikání a přesouvání elementů pomocí myši - něco, co zvládne i laik. Složenou strategii bude uživatel moct vyzkoušet na historických datech. Optimalizací by měl uživatel svou strategii vytrénovat k perfektním výsledkům. Jakmile složíte úspěšnou strategii, budete si moci vydělávat tím, že ji nabídnete dalším uživatelům k tzv. copytradingu. Strategy Builder bude propojený s třemi dalšími pilíři platformy:
  • Data Marketplace (uživatelé a třetí strany zde budou moci nabízet svá data za poplatek.)
  • Indicators Marketplace (tady budou moci vývojáři nahrávat vlastní algoritmy a monetizovat je jako uživatelsky přívětivé indikátory.)
  • Strategy Marketplace (zde se bude obchodovat s úspěšnými strategiemi.)
Signals má momentálně tým asi 20 lidí, většinou v České republice, kteří už dokončují alpha verzi Strategy Marketplace. Ta by měla vyjít ještě tento rok a nabídne zájemcům signály od prvních strategií z dílny tohoto početného týmu. Celá platforma bude mít vlastní platidlo, tzv. SGN token. Tuto novou kryptoměnu si můžete zakoupit už během ICO předprodeje 22. listopadu za Ethereum a to s bonusem 30%. Prodej tokenů (Token sale) je moderní způsob, jakým crypto startupy po celém světě získávají prostředky pro nákladný vývoj. Signals také zvolilo tento způsob a vlastní token plánuje emitovat na počáteční hodnotě 0.25 dolaru. Nejnovější informace ohledně prodeje SGN tokenů najdete na jejich Twitteru. Pokud by vás zajímalo víc, určitě doporučuji mrknout na webové stránky Signals.network, pro vážnější zájemce je pak k dispozici Signals Whitepaper , kde jsou detailnější informace o vývoji produktu, roadmapě, investicích i týmu. roadmap signals ICO Vypadá to na pořádně ambiciózní projekt, který bude vyžadovat nejen UX punc, který z toho čiší už teď, ale taky tisíce řádků kódu, který tohle všechno umožní.  Doufám, že díky Signals a podobně ambiciózním projektům přibude Česku další unikátní zápis do světové kryptoměnové mapy mapu. Každopádně, pokud se jim to podaří postavit, bude to velmi užitečný nástroj, který bych sám rád používal. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.