SEC zamítla další návrh na bitcoinový ETF fond

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. Americká komise pro obchod a cenné papíry (SEC) zamítla další návrh na zařazení otevřeného bitcoinového podílového fondu do seznamu společností obchodovaných na veřejné burze New York Stock Exchange. Rozhodnutí se týkalo fondu SolidX Bitcoin ETF, který se tak stal po ETF bratrů Winklevossových v tomto měsíci již druhým neschváleným bitcoinovým projektem s ambicí proniknout na americké burzovní trhy.

Neregulovatelný Bitcoin zatím na americké burzy nesmí

SEC ve svém oznámení uvádí v podstatě ty samé důvody, které vedly k neschválení Winklevoss ETF - a to sice nedostatečnou možnost dohledu nad podobně vytvořeným trhem a nedostatečnou regulaci v některých jurisdikcích. V rozhodnutí se doslova uvádí:
"Komise se domnívá, že za účelem splnění určitých standartů kladených na směnárny, které mají být součástí obchodů a budou na burze obchodovat s komoditními produkty typu ETP (důvěryhodné produkty) musí fond kromě jiných platných požadavků v těchto záležitostech splňovat dvě podmínky: Za prvé, směnárna (burza) musí mít uzavřené příslušné smlouvy s významnými trhy, které podléhají dohledu a obchodují přitom stejné komodity, nebo deriváty založené na této komoditě. A za druhé - tyto trhy musí podléhat regulaci."
SEC se k SolidX Bitcoin ETF měl vyjádřit již loni v září, s následným odložením a konečným rozhodnutím do konce tohoto týdne. Zatímco SEC v posledních dnech odmítal sdělit datum konečného rozhodnutí, vyjádření komise se očekávalo již od minulého pátku. Plné znění rozhodnutí najdete níže: zdroj: Coindesk [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
4/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.