Rychlá analýza trhu – Bitcoin, Ethereum a případ Dogecoin

Sekundární akumulace u BTC 

Bitcoin se v posledních týdnech jednoznačně nachází v dalším období akumulace. Tento poznatek vychází primárně ze dvou statistických údajů. Jednak na trh nadále proudí výrazné množství nových financí a jednak i dlouhodobí hodleři nově začínají opět akumulovat Bitcoin jakožto hlavního představitele kryptoměn, který udává tempo trhu.  Na následujících dvou grafech je tak vidět, že stále přibývá poměrně radikálním tempem kapitalizace stablecoinů, což je vhodná reprezentace nově příchozích peněz. graf kapitalizace stablecoinů Druhý graf pak ukazuje, že i dlouhodobí hodleři se opět pustili do akumulace a tudíž věří, že cena bitcoinu nadále poroste a většina se tak prozatím nechystá prodávat (k podobným krokům přistoupili i těžaři).  bitcoin těžaři akumulují Bitcoin se tak nachází s velkou pravděpodobností v období sekundární akumulace, kdy se ti, co ještě nenakoupili, snaží rychle dohnat rozjíždějící vlak. Tento fakt pak logicky směřuje k tomu, že jsme nadále v první polovině bull runu.  Bull runy v kryptoměnách podle historické zkušenosti trvají okolo 9 měsíců od překročení předchozího ATH. To se ovšem nemusí vůbec opakovat. Bull run může být kratší i delší. Prozatím se nicméně zdá, že 9-12 měsíců je relevantní odhad. Spoléhat se na to nicméně nedá, protože trh má tendenci překvapovat.  Prakticky všechny ukazatele nicméně směřují k tomu, že momentálně před sebou máme další cenový schod směrem nahoru. Ten bude hnán primárně retail investory, kteří se na trh začnou opět hrnout ve chvíli, kdy cena BTC začne opět růst a objeví se ve všech mainstream zprávách.  Bitcoin si nově získal statut relevantního investičního nástroje a to díky vstupu velkých institucí a primárně také velkým nákupem Tesly. Horečka je na počátku také pro to, že všechny velké finanční instituce začínají spřádat plány, jak si ukousnout svůj kus koláče jménem kryptoměny. To opět podpoří adopci krypta, ale zároveň to dramaticky zvýší riziko pro investory, protože finanční bublina v kryptoměnách bude na dále narůstat. 

Ethereum letí

Zatímco Bitcoin se víceméně pohybuje pouze do strany, tak Ethereum rychle utíká dopředu. Cena ETH poměrně raketově roste a stojí za tím několik důvodů, které vytvořily dohromady velmi pozitivní konstelaci pro cenu ETH.  V první řadě je nutné říct, že altcoiny a hlavně Ethereum si vede nejlépe, když BTC po větším vzestupu konsoliduje. To je obvyklý obrázek, který známe z předchozího bull runu. Když se BTC ustálí na nové vyšší hodnotě, tak to investoři berou jako signál, že je v pořádku zvyšovat rizika a tudíž nakupovat i altcoiny. 

[feature_box style="10" only_advanced="There%20are%20no%20title%20options%20for%20the%20choosen%20style" alignment="center"]

Obchodujete na burze? Chytáte také altcoin sezónu?

Největší výběr altcoinů a nejlepší podmínky najdete na burze Binance – na tomto odkazu získáte při NOVÉ registraci VIP stálou 20% slevu na poplatcích!

[/feature_box]

Ethereum má ještě tři další fundamenty. V první řadě se jedná o největší smart kontrakt platformu, která se enormně využívá. Reálné užití je nejsilnějším drivem za cenou ETH. Využívají se primárně decentralizované aplikace na ETH a hlavně DeFi aplikace.  Druhým fundamentem je samotná struktura DeFi aplikací. Ty totiž umožňují zamykat svá ETH jakožto kolaterál na půjčky, nebo likviditu pro AMM dexy jako je uniswap. Tím Ethereum v podstatě mizí z trhu a tudíž je nedostatek likvidních ETH.  Třetím důvodem je pak velké očekávaní od přechodu na ETH 2.0, které by mělo výrazně zlepšit samotnou užitnost sítě, protože Ethereum dlouhodobě trápí vysoké poplatky. Právě vysoké poplatky vytváří nepříjemnou bariéru pro nově vstupující na trh. Jejich snížení přechodem na PoS verzi tak přinese užitnost nové úrovně.  V minulém bull runu byla BTC dominance v jednu chvíli přibližně 35% a Ethereum dominance 30%. Podobný scénář se dá očekávat i nyní, kdy Ethereum bude dohánět Bitcoin s tím, jak budou přicházet noví retail investoři, kteří budou spíše nakupovat “levnější” Ethereum než právě Bitcoin.  Ethereum je momentálně v perfektní pozici na to, aby si po dobu bull runu vedlo velmi dobře. Hlavní faktory, které jej ohrožují, jsou primárně vysoké poplatky a konkurence v podobě mnoha dalších smart kontrakt platforem nové generace jako je polkadot, cardano, atom, binance chain. 

Případ Doge

Dogecoin se nám usídlil v top 5. Pokud nyní přemýšlíte o nákupu Doge, tak bych od toho spíše ustoupil. Problém s Doge je prakticky nulová fundamentální hodnoty. Totální absence vývoje je prostě klíčová pro výhled kryptoměny.  Doge se stal “obětí” nového fenoménu, který se dá nazvat jako masový pump and dump v rámci sociálních médií. Tiktok, Reddit a další platformy umožňují vytvořit koordinované sociální a investiční hnutí. To samozřejmě dopadne velmi špatně právě kvůli absentujícím kvalitám projektu.  dogecoin to the moon Doge je vtip a vždycky to vtip byl, ale velká část nezkušených investorů ten vtip bere již vážně. A pokud vezmete vtip vážně, tak vás to bude bolet. Z dlouhodobého hlediska nebude mít Doge výraznější hodnotu a bear market a splasknutí bubliny bude velice bolestivé obzvlášť pro projekty bez reálného využití.  [twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
4.8/5 - (19 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.