Říjen je zde! Analýza do Q4: „Uptober či Octobear?“

„Vítejte, máme tady Uptober!... S kryptem je konec, vítejte v Octobearu!“ Tyto a mnohé další výkřiky vidíme dnes a denně na sociálních médiích, kde se mnoho účastníků tradičních i krypto trhů snaží rozluštit, zdali mají zmáčknout zelené nebo červené tlačítko. Během tohoto období lze vidět i cítit značný rozkol mezi medvědy volajícími po nevyhnutelné recesi, a naopak neoblomnými býky chystajícími se na tradičně zelený poslední kvartál roku.

Kudy kam? Pojďme se podívat na nejpádnější argumenty býků i medvědů tak, abychom si udělali alespoň hrubý obrázek o tom, kam se trhy během Q4 mohou vydat.

3 úlomky kompletního obrazu: krypto, tradiční trhy a makro

V případě, že se chceme v této bez přehánění řečeno “schizofrenní kapitole“ vyznat, nezbývá nám, že spojit všechny 3 elementy dohromady. Jelikož se ve světě astrologie pro muže nazývané „technická analýza“ spolu s vámi čtenáři pohybujeme již delší dobu, máme představu o tom, kterým zdrojům v tomto ohledu naslouchat. Začněme tedy postupně:

Pohled na tradiční trhy: dolar na vzestupu, SPX & NASDAQ na ústupu

Pokud se během posledních pár týdnů pohybujete výhradně ve světě TradFi analýzy, potom vám z celkově medvědí nálady již dozajista rostou chlupy na chlupech. TradFi vypadá bledě: avšak pro Q4 je zde stále naděje (spolu s šancí na totální doom, samozřejmě). Pojďme se tedy podívat na medvědí i (dočasně) býčí úhly pohledu:

  • Medvědí pohled:

Faktor 1: „Dolar nyní pevně unikl z předchozí cenové zóny. Šance, že se DXY do této oblasti zpětně propadne, jsou nyní sníženy.“ Cold Blooded Shiller

Faktor 2: Druhý polovina října bude patřit medvědům: varování a paralely nynějška s rokem 2018 od analytika Financelot:

Faktor 3: „Historicky se panické krachy trhů odehrály právě během října (1929 & 2008).“ (Lancelot)

  • Býčí pohled na tradiční trhy:

Faktor 1: „Dolar po 12 týdnech neustálého vzestupu nyní naráží do oblasti rezistence. Přichází čas na ústup.“ Eric Krown (celá analýza zde)

Faktor 2: „Dolar nyní oslabuje, zatímco pozoruje býčí divergenci na grafu 12H.“ Cold Blooded Shiller

Faktor 3: „Po pěti týdnech neustálého cenového propadu se graf SPX konečně nachází v oblasti odrazu – a možná i vytvoření lokálního dna.“ Eric Krown (full video)

Krypto výhled: Bitcoin vesele kráčí vzhůru, zatímco ETH/BTC oslabuje

Schizofrenní nátura momentální situace a stejně tak analýz se projevuje i v krypto sféře. Stejně jako v TradFi sekci se pojďme podívat na výhledu jak „Uptober“, tak „Octobear“ klanů:

  • Krypto: medvědí pohled:

Faktor 1:

„Ethereum momentálně projevu značnou slabost, a to nejen z pohledu ETH/BTC. Pokud jste jedněmi z těch, kteří se snaží vykreslit propad celého třídenního vzestupu během 8mi hodin jako býčí tezi, potom chcete vidět alespoň přechod nad 4H úroveň, tedy $1660. Cold Blooded Shiller

Faktor 2:

„Skrze nižší časové spektrum se býci snaží o postup, nicméně, stále zde vidíme nedostatky  - věřím, že zde pozorujeme tvorbu lower-high na týdenním časovém měřítku. Tím pádem se zde vykresluje příležitost pro short oblasti $29,000.“ Cold Blooded Shiller

Faktor 3:

ETH/BTC projevuje slabost (odraz nebo blížící se krach altcoin trhu?):

  • Krypto: býčí výhled:

Faktor 1:

„Bitcoin vytvořil solidní dno okolo 25-26K, přičemž nyní vytváří býčí strukturu a zvyšuje dna.“ Eric Crown

Faktor 2:

„Tržní kapitalizace stablecoin trhu vystřelila vzhůru o 5 miliard dolarů“ – Altcoin Psycho

Faktor 3:

„Poslední kvartál roku je pro Bitcoin historicky velmi, velmi pozitivním obdobím. Zatímco statistiky roků 2011-2016 nám poukazují na průměrně 193% zisk, v momentálním případě by bylo racionální očekávat maximálně něco okolo 50 % pohybu vzůru.“ Eric Crown

Makro faktory – výnosy 10letých státních dluhopisů způsobují odliv z rizikových aktiv

Krypto sektor i jeho účastníci jsou zejména od změny monetárního režimu, ke kterému došlo po konci roku 2021, ještě více napojení na dění makro vývojů, než tomu bylo předtím.

O makru bychom mohli napsat v podstatě celý další článek, proto se dnes podíváme výhradně na momentálně žhavé téma státních dluhopisů:

  • Makro: medvědí faktor

Výnosy 10letých státních dluhopisů USA míří na 5 %

Pokud si kapitál může najít bezpečné místečko v neustále rostoucím zisku státních dluhopisů, potom tím směrem popluje. Následkem je zde však pochopitelně odliv kapitálu z rizikových aktiv. Dokud budou výnosy růst, lze očekávat pokračující oslabení rizikových a s nimi i krypto trhů.

  • Makro – býčí faktor

Výnosy 10letých státních poprvé v historii narazily do resistence 200SMA

Tradicí bývá, že pokud celý trh mluví o jedné a té samé věci a míří do stejného směru, nacházíme se někde v bodu klimaxu daného trendu – a s ním nevyhnutelně se blížící změny.

Závěr

Jak sami vidíte, rozvrat v analýzách a snahách o jasný pohled do budoucna je momentálně velmi zřetelný.

Celkově lze vyvodit, že zde máme jak nadějný recept pro finální kvartál roku 2023 či alespoň první poloviny historicky zeleného října, tak i spoustu razantně rizikových faktorů, které náš nejmilejší trh mohou jednoduše poslat do další fáze medvědího trhu.

Tato mapa vám však pomůže rozeznat alespoň pár součástek celé mašinérie navzájem se ovlivňujících trhů tak, abyste si během nadcházejících pohybů cen udělali představu, jak poslední kvartál dopadne.

Kam míříte vy, a které faktory považujete za nejdůležitější? Podělte se s námi o váš názor v komentářích!

4.3/5 - (3 votes)

Komentáře (1)

  • Reakce

    Takže to muže jít nahoru, dolu či do strany. Díky za článek! 😉

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.