První obousměrný bitcoin bankomat v ČR – ohlédnutí

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

V úterý 27.5.2014 bylo v Praze slavnostně otevřeno první bitcoinové klientské centrum s obousměrným bitcoinovým bankomatem. Provozovatelem je evropská společnost World BTC business, SE a bankomat zn. Robocoin je tak v pořadí třetím v Praze - nicméně prvním v ČR, kde si můžete bitcoiny nejen koupit, ale také za jejich prodej získat ihned peníze v hotovosti.

Klientské centrum - nejen pro nákup bitcoinů

Záměrem WBTCB a jejího jednatele Martina Stránského bylo vytvořit v Praze bitcoinové centrum, kde si může každý nejen nakoupit a směnit BTC, ale také získat informace o kryptoměnách, založit si bitcoinovou peněženku, případně po uzavření rámcové smlouvy začít investovat a obchodovat na specializovaných burzách.

Nebytové prostory na Arbesově nám. 11 tak nejdříve prošly náročnou rekonstrukci, aby zde mohly ve dvou podlažích vzniknout prostory nejen pro bankomat, ale také pro poradenské centrum a místo pro setkávání nadšenců do kryptoměn. V jedné části tak budou probíhat semináře a školení pro zájemce o obchodování s bitcoiny, WBTCB poskytne prostor i pro start up firmy, které se zabývají vytvářením nových technologií a služeb na podporu BTC infrastruktury.

Robocoin a jeho start v Praze

WBTCB uzavřelo s firmou RoboCoin Technologies LLC partnerskou spolupráci, v provozu budou celkem 3 obousměrné bankomaty - dva v Praze a jeden v Brně. Dlouhodobým záměrem je však vybudování klientských center v dalších evropských městech na frančízovém principu.

Slavnostního otevření BTC centra se v úterý zúčastnili obchodní partneři společnosti, ale také mnoho příznivců virtuální měny, kteří se o akci dozvěděli s velkým předstihem a přišli si osobně vyzkoušet, provoz bitcoin bankomatujak Robocoin ATM funguje. Velkou část večera se proto u bitcoinového bankomatu tvořila fronta zájemců a premiéra se tak stala zároveň ostrým startem. Tomu předcházely týdny testování a "ladění", příjemným překvapením je velká rychlost potvrzování transakcí - u nákupu BTC vidí klienti jejich přesun do vlastní peněženky okamžitě, u prodeje se jedná řádově o pár minut.

Nákup a prodej bitcoinů se řídí online kurzem jedné z největších BTC burz - Bitstamp (mínus transakční a provizní poplatek), aktuální kurz mohou zájemci zjistit také na webu společnosti.

Umění i zlato za bitcoiny

Klientské centrum WBTCB poskytuje své prostory také umělcům, kteří přijímají bitcoin jako platební metodu za svá díla. Slavnostní otevření tak zároveň zahájila výstava obrazů akademické malířky Pavly Kroupové, která je také autorkou nástěnné grafiky v interiéru provozovny.Robocoin bankomat - obrazy

Partnerem otevření klientského centra byla společnost G&S Solutions s.r.o., která se zabývá investičním poradenstvím a prodejem drahých kovů. Do zlata a stříbralosování výherce pamětní mince mohou jejich klienti investovat také právě díky akceptaci bitcoinu jako platební metody. Jednatel společnosti Rastislav Trecák je velkým příznivcem kryptoměn a jeden z vylosovaných návštěvníků získal investiční stříbrnou minci, kterou společnost Gold-Silver věnovala na památku tohoto slavnostního večera.

První týdny provozu - ohlédnutí

Klientské centrum WBTC na Arbesově nám. 11 - Praha 5 je v provozu po-pá od 10:00 do 18:00 a díky své poloze kousek od metra Anděl a také díky mediálnímu zájmu je od prvních dnů využíváno rostoucím počtem klientů. klientské centrum Robocoin - bitcoin ATM PrahaPodle předpokladů je bankomat využíván více pro prodej bitcoinů - do limitu 25.000 Kč pro jednu transakci není v souladu s platnými zákony vyžadována identifikace klienta, hlavním kladem je však jednoduchost a rychlost výměny bez nutnosti registrace na burzu a složitých transferů peněz.

Podle dosavadních zkušeností pracovníků centra přicházejí jak zákazníci, kteří si chtějí za pár stokorun provoz bankomatu vyzkoušet, tak klienti, pro které je atraktivní právě jednoduchost nákupu a prodeje a přes Robocoin tak již probíhají první významnější transakce.

Přijďte se podívat, vyzkoušejte si nákup, nebo prodej btc a pokud se o kryptoměny zajímáte, dejte vědět i ostatním, že je v Praze o jedno bitcoin-positive místo víc... Rozšíření BTC bankomatů a nárůst akceptace v obchodech a službách je jedním z nejdůležitějších faktorů, které povedou k úspěchu bitcoinu a virtuálních měn.

Foto: Martina Wildtová

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

4/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.