Predikce ceny Bitcoinu při pádu cen kryptoměn, další vývoj ceny BTC

Během evropské seance se bitcoin konečně posunul nahoru, když se odrazil od úrovně podpory s dvojitým dnem 15 650 USD. 

Genesis Global Capital, Grayscale a FTX

Genesis Global Capital, jeden z největších poskytovatelů úvěrů na kryptoměny, zastavil výběry zákazníků kvůli problému s likviditou způsobenému nárůstem požadavků na výběr po kolapsu FTX. Dnes Genesis Global Capital, dceřiná společnost přidružené společnosti Grayscale, Genesis Global Trading, oznámila, že dočasně pozastavuje zpětné odkupy a nové půjčky. Genesis Global Capital není protistranou ani poskytovatelem služeb pro žádný produkt Grayscale.  Shrnutí momentálního stavu bylo sdělěno skrz oficiální Twitter společnosti Grayscale: 1) Produkty Grayscale nadále fungují jako obvykle a nedávné události neměly na provoz produktů žádný vliv. 2) Podkladová aktiva $GBTC a všechny produkty Grayscale zůstávají v bezpečí a jsou držena v oddělených peněženkách v hlubokozmrazeném úložišti naším depozitářem 3) Grayscale si nepůjčuje, nepůjčuje jiným, nehypotékuje ani jinak nezatěžuje podkladová aktiva produktů a depozitář aktiv má zakázáno se do takové činnosti zapojit. 4) Veřejně kótované produkty se nadále obchodují a produkují zprávy SEC a OTC Markets a auditované finanční výkazy. 5) Další informace o produktech společnosti Grayscale, správě aktiv a poskytovatelích služeb lze nalézt ve zprávách dostupných na http://grayscale.com/sec a https://grayscale.com/otc-documents/.

Časový sled

Po zániku FTX společnost Genesis 16. listopadu oznámila, že výběry budou dočasně zastaveny kvůli „bezprecedentním turbulencím na trhu“.
  1. listopadu společnost veřejně zveřejnila, že má peníze zamčené na obchodním účtu FTX v hodnotě přibližně 175 milionů dolarů. Potížemi zmítaná kryptoměnová investiční banka jednala s potenciálními investory o získání další 1 miliardy dolarů.
Kromě toho podle zpráv jedná kryptoměnová burza Binance o možné záchraně věřitele ovládaného Digital Currency Group. Wall Street Journal 21. listopadu informoval, že Genesis se obrátila na Apollo Global Management a Binance se žádostí o financování. Binance to ale odmítla kvůli potenciálnímu střetu zájmů. Při hledání nového financování Genesis Global Trading zmínil bankrot jako možnou možnost.
  1. listopadu avšak Genesis prohlásila, že nemá „žádné plány“ vyhlásit v brzké době bankrot a pokusí se dosáhnout „konsensuálního“ řešení. 
Kvůli této zprávě klesl BTC/USD na nová dvouletá minima.

Nedostatek důvěry v burzy spouští FUD

Strach, nejistota, pochyby (anglicky Fear, Uncertainty, Doubt, zkráceně FUD) je marketingová strategie, která rozšiřuje záporné, nejasné či nepřesné informace o konkurenčním výrobku. Jako FUD se původně označovaly dezinformační taktiky používané výrobci počítačového hardware, ale později se pojem rozšířil i do jiných oblastí a dnes se používá i ve spojení s politikou. Obecněji značí FUD také souhrn rozšířených mylných dojmů o nějaké záležitosti. Nedávný pokles bitcoinu překvapil většinu účastníků trhu, protože prach se po krizi FTX usadil. Navzdory vysvětlení Santiment se první kryptoměna stále snaží udržet si svou hodnotu. Santiment, analytická firma, tweetovala o klesající hodnotě BTC/USD 21. listopadu. Podle výzkumné firmy způsobil FUD pokles na 15 800 USD poprvé za dva roky kvůli rostoucímu strachu z centralizovaných burz po krizi FTX. . Incident mohl mít také dopad na aktivitu bitcoinových adres, která dosáhla šestiměsíčního maxima. Dále, podle Santiment, Bitcoin dosáhl benchmarku během víkendu. Podle analýzy dat bylo 20. listopadu denně aktivních 1,1 milionu BTC adres. Naznačovalo, že měna byla distribuována na mnoho adres. Navíc se zdálo, že mnoho investorů profitovalo z převodu aktiv z centralizovaných burz. Bylo to způsobeno tím, že nabídka mimo burzy převažovala nad přílivy do burz. Kromě toho se v posledních dnech snížil hlášený příliv směnných kurzů.
  1. listopadu byl poslední nárůst na jeden přítok 253 000. Naznačovala, že i přes malý prodejní tlak zůstali investoři vůči CEX (centralized exchange - centralizovaná burza) skeptičtí.

Přijetí bitcoinů v Salvadoru „není příliš udržitelné“

Vitalik Buterin, tvůrce Etherea, zpochybnil nadšení bitcoinové komunity pro El Salvador a jeho prezidenta Nayiba Bukeleho a tvrdil, že přehlédli skutečnost, že Bukeleho administrativa „není příliš demokratická“. Podle spoluzakladatele Etherea Vitalika Buterina: "Mnoho uživatelů bitcoinů přehlédlo skutečnost, že vláda Bukeleho není zvlášť demokratickou vládou, že má spoustu problémů a že nejsou příliš dobří v respektování jiných individuálních svobod." Salvador byl první zemí, která učinila bitcoiny zákonným platidlem a vyžadovala, aby podniky přijímaly jako platbu největší kryptoměnu BTC. Akce vyvolala širokou nelibost mezi občany a podniky. Přijetí zákona o bitcoinu v Salvadoru se shodovalo s kryptoměnovým býčím trhem, během níž cena bitcoinu dosáhla maxima více než 69 000 dolarů. Trh s kryptoměnami se nyní zhroutil a Bitcoin od svého vrcholu ztratil více než 76 % své hodnoty. Buterin uvedl, že model adopce bitcoinu v Salvadoru byl postaven na předpokladu, že ceny porostou, ale protože cena bitcoinu klesla, „teď to vypadá prostě hrozně a moc lidí to nepoužívá“.

Cena Bitcoinu do budoucna

Aktuální cena bitcoinu (v době psaní článku) je 16 156 USD a objem obchodování za 24 hodin je 33 miliard USD. Bitcoin za posledních 24 hodin posílil o více než 2 %. CoinMarketCap je nyní na prvním místě s aktuální tržní kapitalizací 310 miliard dolarů. Má celkové množství 21 000 000 BTC mincí a obíhající zásobu 19 213 406 BTC mincí. Pár BTC/USD se začal obchodovat za 15 766 USD 22. listopadu a dosáhl maxima 16 281 USD a minima 15 616 USD. V blízkosti úrovně 15 850 USD získává Bitcoin okamžitou technickou podporu. Svíčky zavírající se nad touto úrovní naznačují možnost býčího zvratu. Spodní vzorek pinzety nad 15 850 USD naznačuje možnost býčího obratu. V důsledku toho může zvýšený nákupní tlak pohánět vzestupný trend k úrovním odporu 16 500 USD a 17 180 USD. [twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]  
3/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.