Platby bitcoinem a EET – jak to jde dohromady

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Možná jste si již někdy kladli otázku, jak by mohly fungovat platby u obchodníků, kteří akceptují bitcoin, jakmile vstoupí v ostrý provoz elektronická evidence tržeb, plánovaná Ministerstvem financí ČR, respektive ministrem Babišem.

Bitcoin jako součást pokladního systému s EET

Může být bitcoin součástí platebního systému, plně připraveného pro EET? Ano - a již nyní pro takové spojení existuje funkční řešení. Jak by to celé mohlo fungovat, můžete vyzkoušet na první bitcoinové pokladně připravené pro elektronickou evidenci tržeb - LILKA. Jedná se o pokladní systém s EET pro každý tablet, chytrý telefon, nebo jakýkoliv počítač.

[video_player type="youtube" youtube_remove_logo="Y" width="640" height="360" align="center" margin_top="0" margin_bottom="20"]aHR0cHM6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vd2F0Y2g/dj1VbzhZTVIyNTYtTQ==[/video_player]

LILKA eviduje položky při prodeji a poskytuje kompletní přehledy tržeb a pokladních operací pro účetní a skladové systémy. Modul přijímání plateb bitcoiny umožňuje přímou konverzi platby bitcoinem do národní měny obchodníka a odeslání na bankovní účet obchodníka, nebo do jeho bitcoinové peněženky.

LILKA také umožňuje nasazení pokladního systému do samostatné pokladní jednotky, a to bez dodatečných investic. Pokud není její součástí tiskárna pro tisk účtenek, bude ji samozřejmě nutné pořídit, jakmile bude nasazena EET do ostrého provozu. LILKA je na elektronickou evidenci tržeb plně připravena a již nyní si ji můžete vyzkoušet v testovacím režimu.

Platby bitcoinem jsou umožněny díky integraci platební brány Bitcoinpay API do LILKY. Díky tomu může bitcoin akceptovat každý obchodník, který si tento pokladní systém pořídí. Dá se očekávat, že poptávka po pokladních systémech bude v následujících měsících a letech vzrůstat, stejně jako počet obchodníků, pro které bude akceptace bitcoinu běžnou formou úhrady.

Bitcoinová síť potřebuje zvládnout nárůst transakcí

Graf s jasně viditelným trendem nárůstu bitcoinových transakcí je důkazem, že se bitcoinem platí čím dál víc, jakkoliv byl již stokrát prohlášen za mrtvý projekt.

nárůst počtu bitcoinových transakcí

Jakmile bude dořešena aktuálně vyhrocená válka o velikost bloků a najde se optimální řešení, bude bitcoinová síť schopna zvládnout větší objem transakcí. To by ji v budoucnu mohlo umožnit přiblížit se podobnému objemu transakcí, které dokáže za vteřinu zpracovat Visa a Mastercard. Otázkou je, zda to lze vůbec srovnávat, protože bitcoinová směnárna nebo platební procesor při správném nastavení také dokáží za vteřinu zpracovat i několik tisíc operací.

Pokud ale budeme brát přenos platby bitcoinem jako výměnu peněz mezi dvěma entitami a srovnáme tento proces s bankami, kde i tuzemský převod trvá běžně jeden den, je bitcoin už nyní tím nejrychlejším clearingovým nástrojem na světě, kdy transakce zabere s první konfirmací zhruba 10 minut.

S přípravou na EET pomůže Bitcoinpay

Problémem bitcoinu tedy opravdu není rychlost a například Bitcoinpay dokáže díky speciálně pro tento účel vyvinutým technologiím zpracovat platby ještě rychleji, než je běžný konfirmační průměr.

bitcoinpay platba

Bitcoinpay API umožňuje rychlou a jednoduchou integraci do dalších webových služeb, plné přizpůsobení a možnost plné individualizace vzhledu, bez přesměrování na stránky Bitcoinpay. Zákazník zůstává během celého procesu na stránce obchodníka.

Pro případné  zájemce o LILKU nabízí Bitcoinpay 3 aktivace zdarma, stačí vyplnit kontaktní formulář s předmětem LILKA. Pro získání aktivace zdarma je potřeba zaslat IČO firmy a fyzickou adresu podnikání.

Pokud jste dosud váhali, nyní máte o důvod víc, proč zavést platbu bitcony jako další platební metodu.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.