Krypto peněženka Metamask: recenze a návod
Naše hodnocení: 90%
Typ
Hardware
Vhodná pro systém
iOS / Android
Počet aktiv
1000+
Jazyk
Čeština
Plusy
 • Popularita, adopce a široké využití
 • Úspora místa na disku
 • Jednoduchost
 • Privátní klíče ve vašich rukou
Mínusy
 • Pouze pro Ethereum Virtual Machine (EVM) a EVM kompatibilní blockchainy
 • Neúplné zabezpečení - pouze v případě spojení s hardware peněženkou

Krypto peněženka Metamask: recenze a návod

Metamask je kryptoměnová peněženka, která uživatelům umožňuje používat Ethereum a nativní ERC-20 tokeny. Mimo skladování, posílání a obdržování ETH coinů a ERC-20 tokenů Metamask slouží také jako nástroj pro používání decentralizovaných aplikací (dAppů). 

Peněženka Metamask a její využití pro kryptoměny a Web 3

Kryptoměnový svět dnešní doby sahá mnohem dále, než na pouhý nákup BTC a přeposílání coinů z peněženek na burzu a zpět.

Ethereum spolu s vynálezem chytrých kontraktů (smart contracts) nastartoval rapidní vývoj nového druhu internetu: internetu hodnoty, Webu 3.

Web 3 je plný různých decentralizovaných aplikací neboli dAppů, například finančních DeFi protokolů jako jsou DEX burzy typu Uniswap nebo i Play to Earn her založených na kryptoměnách a technologii blockchain.

Metamask mimo klasickou funkci jakožto kryptoměnová peněženka, na které můžete bezpečně uchovávat své kryptoměny slouží právě jako rozhraní a nástroj, pomocí kterého je možné Web 3 a zdejší aplikace jednoduše používat.

Metamask je v tomto smyslu jednou z nejpoužívanějších a globálně nejoblíbenějších krypto peněženek a zároveň bránou do světa DeFi, NFT, Play to Earn a celkově Webu 3.

Důležité: Kromě Etherea se lze pomocí Metamasku připojit i k dalším EVM blockchainům, jako je například Binance Smart Chain. Tokeny na Binance Smart Chainu se nazývají BEP-20. Návod na připojení k Binance Smart Chainu najdete níže.

Metamask lze používat v mobilní a zejména desktopové verzi ve formě pluginu pro prohlížeče Chrome, Firefox a Brave.

V dnešní recenzi si popíšeme veškeré důležité vlastnosti této oblíbené peněženky, její plus i mínusy, a nakonec vás krok za krokem v sekci návodu naučíme, jak Metamask správně a bezpečně používat.

Jak Metamask funguje?

Metamask je peněženka typu hot wallet, což v podstatě znamená, že se jedná o online a softwarovou peněženku.

Celkově lze říci, že hot wallet peněženky jako je Metamask jsou vždy méně bezpečné, než hardware peněženky jako je Ledger nebo Trezor.

Konec konců, pokud se do vašeho zařízení nabourají hackeři, je zde možnost, že vám kryptoměny z Metamasku vyberou. Takové riziko však hrozí neustále a týká se všeho, co děláme online.

Zabezpečení aplikace Metamask jako takové je však vysoké a ke ztrátě nebo krádeži kryptoměn dochází z valné většiny z důvodu chyby samotného uživatele, jako je například podepsání chytrého kontraktu, který kryptoměny na peněžence zpřístupní útočníkům.

Nicméně, pokud své kryptoměny uschováte na peněženku Metamask, stále se jedná o vyšší míru zabezpečení a zejména opravdového vlastnictví s porovnáním s držením krypta na Binance, Coinbase, Bitfinexu nebo dalších populárních burzách.

Vaše klíče = vaše kryptoměny. Díky Metamasku jsou privátní klíče ve vašich rukou a kryptoměny jsou tak opravdu vaše. Oproti držení kryptoměn na burze se tím pádem jedná o opravdové vlastnictví, ale také o pravou zodpovědnost.

Pokud ke své peněžence Metamask ztratíte přístup, nikdo včetně zákaznické podpory Metamask vám bohužel nebude schopen pomoci.

Úvod do rozhraní Metamask

Uživatelské rozhraní Metamask lze považovat za zdaleka největší přednost této peněženky. Po nahlédnutí na vaši peněženku ihned uvidíte vše, co potřebujete a v rozhraní se vyzná i kryptoměnový laik.

V základním okénku rozhraní Metamask máme vše potřebné:

 • V horní liště vidíme síť, na které jsme připojeni, defaultně se jedná o Ethereum;
 • pod sítí je vidět naše momentálně prohlížená adresa a status připojení
 • v prostřední vidíme náš zůstatek v nativním coinu připojené sítě, tedy v tomto případě ETH a také momentální hodnota coinů v USD;
 • tři modrá tlačítka pod zůstatkem nám umožňují nákup kryptoměn, odeslání kryptoměn na jinou adresu a možnost swapu – směny kryptoměn
 • dolní část nám zobrazuje další aktiva na dané adrese, v tomto případě další ERC-20 tokeny na síti Ethereum
 • sekce “activity“ zobrazuje veškeré momentální i minulé transakce a interakce s chytrými kontrakty, včetně statusu (úspěch; neúspěch; probíhající)

Pokud se chcete peněženku Metamask naučit správně a bezpečně používat krok za krokem včetně všech zdejších funkcí, čtěte dále.

Návod na používání peněženky Metamask krok za krokem

Nebojte se, i v případě, že jste naprostými začátečníky, v rozhraní Metamask se s lehkostí vyznáte. Obzvláště po přečtení našeho návodu.

Hned ze startu budete potřebovat jeden z těchto prohlížečů:

Ať už plugin Metamask stáhnete pro jakýkoli prohlížeč, veškeré kroky k instalaci i používaní jsou téměř identické. Tento návod se vám tedy sejde ve všech případech.

První instalace peněženky Metamask

Po úspěšné instalaci byste měli vidět následující okénku. Klikněte na “Get Started“ a můžeme začít.

V následujícím kroku přejdeme k vytvoření nové peněženky. Stiskem “Create a Wallet“ započneme nejdůležitější krok ze všech – vytvoření hlavního Metamask účtu a zapsání vlastní přístupové seed fráze, kterou si nemůžete v žádném případě dovolit ztratit.

Varování: Pokud ztratíte svou seed frázi nebo dopustíte její únik online a následného dostání se do rukou hackerů, nikdo vám nepomůže. Vaše klíče = vaše krypto. Zabezpečení vašich kryptoměn je pouze a jedině ve vašich rukou. O svá aktiva se v tomto případě musíme starat velmi zodpovědně.

Metamask se vás nyní zeptá, zdali souhlasíte s kolekcí určitých dat za účelem kontinuálního vylepšování aplikace. Stiskněte „I agree“.

Mezi kolekci dat samozřejmě nespadá sdílení vaší IP adresy ani privátní klíče k peněžence.

Metamask po vás nikdy nebude chtít vaše privátní klíče v soukromé zprávě ani emailové a žádné jiné komunikaci. Své klíče nikdy nezadávejte online naprosto nikam, pouze a jedině v aplikaci Metamask při obnově peněženky například na novém zařízení.

Následuje vytvoření vašeho hesla. Zpravidla byste měli použít unikátní heslo, které není používáno v žádné jiné aplikaci. Dále, využijte všech typů znaků a malých i velkých písmen pro vytvoření finálního minimálně 8místného čísla.

Vytvoření seed fráze k Metamask

Nyní přecházíme k zapsání seed fráze. Jak jsme již zmínili, tento krok je naprosto kritický.

Kdokoli, kdo bude mít přístup k těmto 12 slovům bude mít přístup i k celému vašemu Metamask účtu a všem kryptoměnám v něm.

Kliknutím na „Click here to reveal secret words“ si jednotlivá slova zobrazte a pečlivě zapište nejlépe na kousek papíru, který bezpečně uschováme, nebo do libovolného textového souboru, který uložíme na offline disk.

Externí disky, které používáme k uložení seed frází máte navíc možnost zašifrovat, například pomocí programu NordVPN.

Po zapsání seed fráze máte hotovo. Klikněte na “All Done“ a můžete začít vesele používat Metamask.

Metamask vás automaticky přihlásí. Pokud dojde k odhlášení nebo restartování přístroje, přihlaste se zpátky pomocí vámi zadaného osmi nebo vícemístného hesla.

POZOR: Vaši seed frázi po vás nikdo nikdy nemůže vyžadovat. S phishingovými zprávami se setkáte zejména pokud používáte aplikace jako je například Telegram nebo Discord. Hackeři targetují kryptoměnové uživatele ihned poté, co se přidají do určitých krypto komunit, například právě oficiálních Discordů mnoha projektů. Vaši seed frázi nemá právo vyžadovat nikdo, ani oficiální zákaznická podpora pro Metamask.

První kroky v peněžence Metamask

Nyní se nacházíme v rozhraní čerstvě vytvořené peněženky.

Hlavní funkce, které vás zde jakožto nového uživatele či uživatelku budou zajímat, jsou:

 • Buy: zde máte možnost v rychlosti nakoupit nové kryptoměny pomocí integrovaných burz
 • Odeslat: tímto tlačítkem budete své kryptoměny odesílat na jiné adresy
 • Assets: v této části uvidíte své momentálně vlastněné kryptoměny
 • Activity: zde uvidíte momentálně probíhající nebo minulé transakce či interakce s chytrým kontrakty

Odesílání kryptoměn z Metamask peněženky

Odesílání kryptoměn z Metamasku je naprosto jednoduché.

V moment, kdy vlastníte například určité množství ETH stačí kliknout na tlačítko Odeslat, které vás pošle na následující okénko:

Pečlivě zkontrolujte, zdali vámi zadaná adresa souhlasí s adresou zobrazenou v horní části. Pokud ano, do políčka “Částka“ zadejte množství ETH, které máte v plánu odeslat.

Pokud chcete odeslat jinou kryptoměnu, klikněte na nabídku “Assets“ a zde ji vyberte.

V další, finální části odesílání vám Metamask názorně ukáže, kolik za transakci zaplatíte. Jedná se o takzvaný “gas fee“. Na síti Ethereum je gas fee placen v nativním tokenu sítě: ETH.

To znamená, že i v případě odesílání ERC-20 tokenů budete platit poplatek ve formě ETH. Z tohoto důvodu je nutné na vaší peněžence vždy nechat alespoň minimální ETH zůstatek. Bez ETH z vaší peněženky nebudu moci kryptoměn odeslat.

Důležité: výška gas fee poplatků se mění podle momentálního zatížení sítě. V dobu, kdy je síť Ethereum pod vysokým nátlakem transakcí mohou být poplatky mnohonásobně vyšší. V takovém případě se vyplatí počkat. Nízkých poplatků se většinou dočkáte v dopoledních hodinách a o víkendech.

Dále, tlačítkem „Upravit“ se dostanete do pokročilého nastavení momentálně chystané transakce. Zde máte možnost změnit výši poplatku a dát těžařům “dýško“. Tímto způsobem bude vaše transakce upřednostněna a zrychlena.

Jak přijmout kryptoměny do peněženky Metamask

Abyste kryptoměny z Metamasku mohli odesílat, musíte nejprve nějaké vlastnit.

Jak své krypto na Metamask dostat po nákupu například na Coinbase či Binance? (linky na články nebo affiliate)

Jak jsme zmínili výše, první cestou, jak do Metamask naplnit kryptoměny je nákup přímo v aplikaci pomocí tlačítka “Buy“.

Nicméně, výhodnější cestou je využití například české směnárny SimpleCoin, kde lze kryptoměny nakoupit výhodněji. Celkově lze říct, že nákup kryptoměn přímo v Metamasku je příliš drahý.

Dejme tomu, že nakoupíte ETH na burze Coinbase. Jak odeslat krypto z Coinbase se dozvíte v našem Coinbase článku.

Pro obdržení ETH coinů do vašeho Metamasku můžete jednoduše zkopírovat vaši momentálně používanou adresu pomocí kliku na adresu v horní části rozhraní:

Během odesílání kryptoměn si vždy řádně zkontrolujte, zdali adresy ve vašem Metamasku a tam, kam krypto odesíláte souhlasí.

Nákup kryptoměn v Metamask a funkce swap

Tlačítko Swap vám umožní směnu jedné kryptoměny za druhou, přímo v rozhraní Metamask.

Swap neboli funkce kryptoměnové směny v Metamasku funguje díky implementaci decentralizovaných burz jako je Uniswap a SushiSwap. Tyto dvě burzy jsou často využívány z důvodu hluboké likvidity, a tedy malého cenového skluzu.

Používání této funkce je naprosto jednoduché. Klikněte na Swap a ocitnete se v následujícím okénku:

Zde vidíte, kterou kryptoměnu máte možnost vyměnit v horní části. V dolní části “Select a token“ si vyberte, jakou kryptoměnu si přejete po směně obdržet. Nyní stiskněte Review Swap“ a zkontrolujte finální kurz a částku, kterou po přijetí transakce obdržíte.

Funkce Swap je oblíbenou funkcí Metamasku, jelikož za vás automaticky prozkoumá decentralizované burzy a zjistí co nejlepší kurz, za který vám kryptoměny může směnit.

 

 

 

 

Používání různých adres a připojování sítí v Metamask; např Binance Smart Chain

Jak jsme zmínili ve shrnutí, horní lišta peněženky slouží k zobrazení momentálně používané adresy a sítě.

Nicméně, pokud si chcete vytvořit čerstvou adresu nebo se připojit k jiné síti, například Binance Smart Chainu, můžete tak učinit naprosto jednoduše.

Na následujících obrázcích vidíte názorně, že pro změnu sítě stačí kliknout na tu momentálně vybranou (Ethereum Mainnet) a v dolní části vybrat “Add Network“.

Údaje pro připojení k Binance Smart Chain vyplňte následovně:

 

Dále, síť Binance Smart Chain můžete vypsat manuálně, nebo můžete přejít například na oblíbenou burzu Pancake Swap a kliknout na “Connect“. Po pokusu o připojení vám Metamask sám nabídne možnost přidání sítě BSC. To samé platí i v případě jiných chainů, například Arbitrum.

 

Pro změnu nebo přidání nové adresy nebo jinak řečeno účtu klikněte na kolečko vedle zobrazení sítě.

V zobrazené nabídce uvidíte hned několik možností, pomocí kterých můžete:

 • Vytvořit novou Metamask adresu
 • Importovat jiný účet

Připojit hardware peněženku (např. Ledger)

Díky možnosti přidání nových adres můžete defacto používat mnoho různých peněženek v jedné hlavní, tedy vašem Metamask účtu. Ke všem vašim Metamask adresám je přiřazeno hlavní heslo a seed fráze, pomocí které jste účet původně vytvořili.

Velmi výhodné je, že v Metamasku můžete operovat s “horkou i chladnou“ peněženkou zároveň. Například, jednu adresu můžete mít pouze online v aplikaci Metamask a další připojit přes Ledger peněženku a mít po ruce i chladnou, zabezpečenější adresu.

Propojení hardware peněženky s Metamask

Pokud se obáváte nedostatečného zabezpečení Metamask peněženky a faktu, že se stále jedná o hot wallet a vaše klíče se nachází sice ve vašich rukou, ale stále online, je na místě pořídit si Ledger nebo Trezor.

Propojení hardware peněženky je jednoduché. Pojďme se podívat, jak na to:

 1. Otevřete Metamask a klikněte na horní kroužek vedle vaší adresy
 2. Zvolte “Connect Hardware Wallet“

3. Dle typu výrobce vaší hardware peněženky vyberte z následujících možností a stiskněte “Continue“:

4. Dále jednoduše vyberte, kterou adresu z dané hardware peněženky si přejete importovat.

Propojení Ledgeru a vašeho Metamask účtu razantně upgraduje zabezpečení vašich kryptoměn.

Hlavní nevýhodou je zde fakt, že váš hardware účet budete moci používat pouze v případě, že máte po ruce i externí hardware walletku.

Vložení nových typů kryptoměn a tokenů do Metamask

Pokud se vám stane, že své kryptoměny nakoupené například na Uniswapu v rozhraní své Metamask nevidíte, nebojte se.

Názvy a adresy tokenů nejspíše pouze nejsou přidány do vaší peněženky. Jak na to?

Stačí v rychlosti otevřít rozhraní Metamask. Zde klikněte na záložky “Assets“ a přejděte do “import tokens“.

V následujícím okénku máte dvě možnosti:

 • Vyhledat token podle názvu
 • Importovat adresu tokenu vlastnoručně

Často se stane, že Metamask není schopen název vašeho tokenu vyhledat. Ostatně, vždy je jistější importovat adresu tokenu přesně pomocí výběru “Vlastní token“.

Jak najít adresu správného tokenu pro přidání do vaší Metamask?

Je to jednoduché: přejděte například na Etherscanu nebo Coingecko, a vyhledejte váš token. Pokud se vám to nebude dařit, přejděte na DexScreener.

Zde zkopírujte adresu tokenu, kterou najdete v info sekcích a přes vyhledávače:

Adresu požadovaného tokenu dle obrázků výše zkopírujte a importujte do vaší Metamask následovně, do kolonky “Token Contract Address“:

Po zkopírování adresy kontraktu máte hotovo a váš token včetně momentálně vlastněného počtu ve své Metamask uvidíte spolu s ostatními kryptoměnami, které vlastníte.

Mobilní verze peněženky Metamask

Verze Metamask peněženky pro chytré telefony vám umožní přihlášení přes váš existující účet nebo skrze vytvoření nového účtu, který můžete používat jako alternativu pro svůj hlavní desktopový účet.

Používání mobilní verze Metamask je naprosto identické s PC verzí. Pokud jste se po přečtení tohoto článku naučili Metamask používat, znamená to, že se dozajista vyznáte i v mobilní verzi této oblíbené krypto peněženky.

Metamask pro mobily je rovněž stejně použitelným rozhraním co se týče používání dAppů, obchodování s NFT a samozřejmě používání decentralizovaných burz jako je Uniswap k obchodování s kryptoměnami.

Výhody a nevýhody Metamask peněženky

Plusy
 • Popularita a adopce: Metamask je ve světě kryptoměn globálně používanou peněženkou a rozhraním pro dAppy. Je stěží se tak může stát, že se vám s pomocí Metamask nebude dařit připojit k libovolné EVM aplikaci. Adopce Metamask peněženky je velmi širokosáhlá.
 • Úspora místa na disku: Díky Metamask se lze na Ethereu a dalších EVM chainech pohybovat bez nutnosti stahování celého blockchainu. Metamask za nás požadavky posílá uzlům daného chainu nacházejícím se na jiných počítačích.
 • Jednoduchost: Metamask je naprosto jednoduchou peněženkou a v přívětivém rozhraní se po chvíli vyzná i naprostý kryptoměnový laik
 • Privátní klíče ve vašich rukou: Vaše klíče = vaše krypto
Mínusy
 • Pouze pro EVM: Podpora Ethereum Virtual Machine kompatibilních chainů znamená, že na této peněžence nemůžete uchovávat oblíbené PoW coiny jako je BTC nebo LTC.
 • Neúplné zabezpečení: Metamask je naprosto bezpečnou peněženkou pouze v případě, že ji propojíte s vaší hardware peněženkou. Privátní klíče Metamask skladuje online ve vašem prohlížeči a stále se jedná o hot wallet.

Metamask: Často kladené otázky (FAQ)

 • Jak nainstaluji Metamask peněženku?

  Pro úspěšnou instalaci jednoduše přejděte na adresu: https://metamask.io/. Pokud si stále nevíte rady, přejděte do našeho článku, kde vám vysvětlíme vše od instalace Metamask až pod bezpečné používání této oblíbené krypto peněženky.

 • Používám Metamask na PC desktop verzi. Jak mohu používat stejnou peněženku na mobilu?

  Peněženku Metamask můžete používat stejnou na PC i na mobilu, pouze je třeba importovat stejnou přístupovou seed frázi jako na PC.

  Nainstaluje si aplikaci Metamask v mobilu, a při výběru během instalace zvolte „Import existing Wallet“. POZOR: Nikdy svou seed frázi nezadávejte nikam jinam než do svého Metamasku.

 • Jak mohu poslat (deposit) kryptoměny od své peněženky Metamask?

  Existuje zde několik možností, jak svou Metamask peněženku naplnit kryptoměnami.

  Například máte možnost nakoupit krypto přímo v aplikaci Metamask, pomocí zabudované směnárny.

  Další možností je zkopírovat vaši adresu v horní části okýnka Metamask a na tuto adresu následně odeslat kryptoměny z burzy nebo jiné peněženky. Zkopírovat můžete přímo adresu, nebo také pokud kryptoměny posíláte z mobilu, můžete využít zobrazení QR kódu adresy.

 • Jaké tokeny a kryptoměny podporuje Metamask?

  Metamask je peněženkou určenou primárně pro Ethereum, tedy ETH coiny a ERC (ERC20, ERC-721 a další) tokeny na síti Ethereum. Nicméně, Metamask lze připojit i na další Ethereum kompatibilní blockchainy. Tyto blockchainy jsou EVM kompatibilní, jedná se například o Avalanche-C-Chain.

  Pokud daný token v Metamask rozhraní nevidíte, přejděte na „Import Custom Token“ a adresu daného tokenu importujte. Pro detailní návod přejděte do našeho článku, kde vše najdete v sekci návodu.

 • Podporuje Metamask NFT tokeny?

  Ano, ale pouze v mobilní verzi peněženky Metamask. V mobilním rozhraní Metamask můžete vidět záložku “NFTs“.

 • Mohu spolu s Metamask používat hardware peněženky?

  Ano, Metamask lze dobře a jednoduše používat spolu s peněženkami typu Trezor, Ledger, Keystone, Lattice a další. Spojením Metamask a hardware peněženek lze dosáhnout mnohem vyššího zabezpečení vaší peněženky, a tedy i vašich kryptoměn.

 • Jak zabezpečím peněženku Metamask?

  Nejdůležitější částí zabezpečení Metamask a všeobecně každé krypto peněženky je velmi bezpečné uschování vaší přístupové fráze (seed phrase). Přístupová fráze je tím jediným, co vám v případě ztráty přístupu k peněžence znovu zpřístupní vaše kryptoměny. Pokud vaši přístupovou frázi ztratíte, nepomůže vám nikdo, ani technická podpora Metamask, jelikož kryptoměny jsou zde opravdovým vlastnictvím a vy jako držitel máte za svá aktiva plnou zodpovědnost.

 • Jak poslat / obdržet / vložit kryptoměny do Metamask?

  Odesílání kryptoměn z Metamask: použijte tlačítko SEND a vložte adresu, na kterou si přejete dané kryptoměny odeslat.

  Přijímání kryptoměn v Metamask: použijte tlačítko RECEIVE, zkopírujte vaši adresu a na tuto adresu kryptoměny pošlete.

 • Jak proměnit kryptoměny v Metamask?

  Metamask má zabudovanou jednoduchou funkci pro směňování kryptoměn. Metamask směnárnu zpřístupníte pomocí výběru SWAP. Krátký návod vám pomůže zde: https://youtu.be/zeu-a-W2qJQ

Praktické informace

Název
Krypto peněženka Metamask: recenze a návod
Typ
Hardware
Hodnocení
90%
Plusy
 • Popularita, adopce a široké využití
 • Úspora místa na disku
 • Jednoduchost
 • Privátní klíče ve vašich rukou
Mínusy
 • Pouze pro Ethereum Virtual Machine (EVM) a EVM kompatibilní blockchainy
 • Neúplné zabezpečení - pouze v případě spojení s hardware peněženkou
Operační systém
iOS, Android
Prohlížeč
Chrome, Firefox, Explorer, Edge, Brave, Safari, Opera
Jazyk
Čeština, Angličtina
Možnost nakupovat kryptoměny
Ano
Možnost směňovat kryptoměny
Ano
Počet aktiv
1000+

Komentáře (4)

 • Reakce

  Dobrý den , prosím mám důležitý dotaz.
  Jak obnovím přihlašovací údaje do Metamask
  Byl mi odcizen telefoun iOS a měl jsem přihlášení přes Face ID které se mi teď na novém telefonu nenahrálo

  Děkuji za odpověď
  Milan

 • Reakce

  Mám prozbu přítelkyně chce po mne poslat adresu mé kryptopeněženky MetaMask , poslal jsem tam velkou finanční částku v USD , adresu jsem ji neposlal s tím že ji pošlu zítra ráno , pokud ji pošlu adresu krypto peněženky propojí mi ji s web 3 ,a budu vydělávat asi 17 % měsíčně , jde o NFT staking project nevím jestli je to možné nebo jde o pokus o podvod , komunikujeme pres telegram . Mnemotechnickou pomůcku mám u účtu a tu po mne nechce . Děkuji moc za info

 • Reakce

  Dobrý den. Chtěla bych se zeptat. Je možné vybrat peníze z metamask peněženky na běžný bankovní účet?
  Děkuji Katka.

 • Reakce

  Zajímala by mě odpověď na stejnou otázku jako položila Katka

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.