PayPal vsadil na bitcoin, litecoin a dogecoin. Zatím opatrně

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Že se Ebay s PayPalem chystá na trh s kryptoměnou, se ví již delší čas. Jen nebylo jasné, jestli jen prostřednictvím Braintree, nebo napřímo. Z úterního vyjádření PayPalu nyní vyplývá, že byl učiněn rozhodující krok směrem k bitcoinu a i když se zatím nejedná o přímou integraci do systému, myslí to s kryptoměnami vážně.

Ne všude, ne napřímo. 

Partnerem jsou pro PayPal nyní bitcoinové platební brány BitPay, Coinbase a GoCoin, tedy největší hráči na trhu. Plní roli prostředníka, přes kterého půjdou bitcoinové platby. V této chvíli jde zatím jen o obchodníky v Severní Americe, kteří mají integrovaný platební nástroj PayPal Hub.

Vyjádření, které poskytl PayPal na svém blogu, tak zní velmi opatrně:

"Rozhodli jsme se pracovat s Coinbase, BitPay a GoCoin v rámci závazku, že budeme nabízet inovativní a bezpečné způsoby, jak mohou firmy přijímat platby. Všechny tři společnosti podnikly kroky k tomu, že znají své zákazníky a že jim nabízejí určitou ochranu. Věříme, že prodejci digitálních produktů budou nadšeni a ve spolupráci s těmito špičkovými společnostmi budou prodávat vyzvánění, hry a hudbu s platbou v bitcoinech."

Dále je jasně řečeno, že tento krok neznamená přidání bitcoinu přímo do PayPal peněženky a nebude zatím součástí této platformy. PayPal evidentně neriskuje a dává si záležet, aby si nijak neuškodil - nechce si nechat ujet vlak, ale přitom čeká, jak se k podpoře bitcoinu postaví zákazníci, konkurenti i zákonodárci.

Za pět minut dvanáct

Ebay a PayPal si zřejmě jasně uvědomují, že se svět kolem nich mění a je na to třeba reagovat. Nebude asi náhoda, že se svým řešením, byť částečným, přichází právě teď.

V centru pozornosti byl dosud avizovaný Apple Pay, který se sice kryptoměnám velkým obloukem vyhýbá, ale přesto je pro PayPal nepříjemnou konkurencí. Ve hře jsou nyní statisíce a do budoucna miliony platebních míst, které se povezou na vlně mobilních řešení a digitálních plateb.

Bitcoin nezůstane sám, šanci dostal litecoin a dogecoin

Mnohé příznivce altcoinů navíc potěšila další zpráva, kterou včera pustil do světa GoCoin. Kromě bitcoinu budou účastníky systému také litecoin a dogecoin. Tedy měny, které sice v poslední době čelí nižšímu zájmu, než jejich příznivci očekávali - to se ale brzy evidentně změní...litecoin a dogecoin v paypalu

Adopce LTC a DOGE PayPalem je pro tyto altcoiny krokem z říše snů. Litecoin tím může potvrdit roli dvojky, nebo také "stříbra" za bitcoinovým zlatem. Dogecoinu se zřejmě vyplácí jeho agresivní marketingová strategie.

Odpůrci těchto altcoinů budou určitě rozladěni z toho, proč zrovna LTC a DOGE - ve stovkách jiných se určitě najdou inovativnější coiny a řešení.  PayPal si však vybral a o první trojce na žebříčku je tak zřejmě rozhodnuto. To však nemění nic na tom, že jde stále o soutěž - coinů jsou stovky a PayPal není jediný, kdo se ohlíží po partnerech ze světa kryptoměn.

Trh reaguje

Ihned po vyhlášení PayPalu trhy zareagovaly - první růst kurzu byl raketový, u bitcoinu o více než 10% za pár hodin. Dogecoin posílil také, Litecoin jen pozvolna. Po dvou dnech je situace klidnější, opatrnější obchodníci vybrali zisky a zatím se nezdá, že by přišel absolutní zvrat v déletrvajícím sestupném trendu. Bude první opatrný krok PayPalu směrem ke kryptoměnám tím impulsem, který nastartuje očekávanou vlnu investic a zvýšení poptávky? Nebo budou "medvědi" ještě nějakou dobu v převaze? Jedno je jisté - závěr letošního roku bude zajímavý, nuda končí. zdroj: Cryptocoinsnews, Newsbtc.com [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
4.7/5 - (12 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.