BTC China a OKCoin umožní vklady a výběry v dolarech

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Největší čínské směnárny testují zájem uživatelů

BTC China a OKCoin, které spolu s Huobi patří mezi největší směnárny s bitcoiny a litecoiny v Číně, hledají nové cesty, jak zvýšit objemy obchodů s kryptoměnami na asijském trhu.

Vzhledem k překážkám ze strany čínských bank, které jejím klientům na začátku roku podstatně omezily možnosti vkladů v místní měně, se rozhodly přesunout část aktivit do Hong Kongu a dalších mezinárodních destinací.

BTC China o víkendu oznámila na sociální síti Reddit, že od pondělí umožní vklady v USD a HKD (hongkongské dolary), zatím prostřednictvím pobočky v Hong Kongu. Navázala tak na OKCoin, která stejný krok oznámila na severoamerické bitcoinové konferenci (TNABC).

Zatím zkušební provoz

Dostupnost vkladů a výběrů v USD a HKD je omezena na předem vybranou testovací skupinu uživatelů a BTC China dosud vybrala prostředky v hodnotě několika milionů dolarů.

Stávající uživatelé budou mít po ukončení testovacího období možnost otevřít si mezinárodní účet a budou mít přístup k plnému rozsahu obchodování a služeb. Výměny však budou probíhat v dosavadních měnových párech BTC/CNY a LTC/CNY, čínské juany tak budou stále základní převoditelnou jednotkou.

Přijde oživení čínského trhu s kryptoměnami?

BTC China uvádí, že zkušení provoz je prvním krokem, který předchází plánované širší podpoře pro další měny, protože uživatelé byli dosud omezeni vklady a výběry v čínských juanech. Je to samozřejmě další pokus, který obchází ztížené možnosti vkladů v samotné Číně.

Čínský trh čelí nejistotám, které nastaly po prohlášení Lidové banky Číny (PBOC) na začátku tohoto roku. Ta se snaží oddělit společnosti obchodující s kryptoměnami od tradičního sektoru finančních služeb. V dubnu 2014 sice Zhou Xiaochuann, guvernér PBOC prohlásil, že banka nemá v úmyslu kryptoměny zakazovat, v Číně je však zvykem mnohá opatření prosazovat neoficiálně. I bez státních zákazů tak došlo k tomu, že spolu s omezenými možnostmi depozitů do směnáren ochladl zájem čínských investorů i běžných uživatelů.bitcoin litecoin čína

V závěru loňského roku byl čínský trh motorem, který táhl cenu bitcoinu a litecoinu nahoru a v jednu chvíli tvořil 70% celosvětového objemu obchodování na burzách.

Je tedy zřejmé, že se největší čínské směnárny a burzy pokouší nalézt nové cesty, jak zpřístupnit obchodování s BTC a LTC dalším uživatelům, rozproudit zájem na trhu a stát se znovu největšími hráči na světové scéně. Pokud po zkušebním provozu umožní vklady v USD všem, včetně mezinárodních subjektů, budou v objemech obchodů bezkonkurenční.

Zdroj: Newsbtc

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

4.7/5 - (3 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.