Nasdaq – největší akciový trh využije technologii blockchainu

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Nasdaq bude první akciová burza s blockchainem

Nasdaq OMX Group Inc. se chce ještě v letošním roce stát prvním operátorem akciového trhu, který bude při vydávání a převádění akcií soukromých společností využívat blockchainovou technologii. Generální ředitel společnosti, Bob Greifeld, to potvrdil ve čtvrtečním telefonickém konferenčním hovoru s analytiky agentury Bloomberg.

Nasdaq již v červnu t.r. oznámil, že začal spolupracovat se startupem Chain, který se blockchainovými technologiemi zabývá, aby společně testovali možnosti využití blockchainu na menším trhu - Private Market. Bob Greifeld nyní potvrzuje, že se tato spolupráce osvědčila a firma bude chtít zařadit decentralizovanou síť do struktur burzy natrvalo.

"Brzy chceme zveřejnit naše další iniciativy, které s využitím těchto technologií v budoucnu počítají. Aplikace blockchainu v sektoru privátního akciového trhu si klade za cíl modernizaci, zjednodušení a opravdu bezpečné zajištění těžkopádných administrativních funkcí."

Technologii blockchainu nelze ignorovat

Greifeld v telefonickém rozhovoru pro Bloomberg také zdůraznil, že tyto technologie "nelze ignorovat", protože jejich přínosy jsou "obrovské".

Stačí základní znalosti o možnostech blockchainu, aby bylo všem jasné, jakou technologickou revoluci by mohl v odvětví burzovního průmyslu způsobit. Transparentnost, která přitom neohrožuje soukromí, může pomoci vyřešit důsledky neprůhledných řešení problémů finančního trhu, které známe z minulosti. Například úvěrová selhání a odkládání "toxických aktiv", která byla předehrou k vypuknutí finanční krize v r. 2008.

technologie blockchainu

V současné době můžeme být svědky "velkého blockchainového zbrojení". Jedním z příkladů je společnost Symbiont, která na rozvoj výzkumu využití blockchainu při finančních převodech získala 1,2 milionu USD od zkušených finančníků - zapojil se i bývalý šéf newyorské burzy Duncan Niederauer, bývalý výkonný ředitel Citadel LLC Matt Andresen a dva spoluzakladatelé firmy Getco LLC, která se zabývá vysokofrekvenčním obchodováním , Dan Tierney a Stephen Schuler.

Mezi další firmy, které zkoumají využití blockchainu a jeho zapojení do finančních převodů a transakcí, patří Digital Asset Holdings LLC, v čele s bývalou výkonnou ředitelkou JPMorgan Chase & Co., bankéřkou Blythe Masters a Blockstack, kterou vedou bývalí zaměstnanci Google Inc. a Nasdaq.

Není vůbec pochyb o tom, že se ledy opravdu začaly hýbat a rok 2015 je pro blockchain a jeho zapojení do odvětví finančního průmyslu přelomový.

zdroj: crypcotoinsnews.com, newsbtc.com, bloomberg.com foto: wikimedia [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
5/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.