NakamotoX spouští ostrou beta verzi nové burzy

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

NakamotoX jede naostro - už tam obchodujete?

Na podzim loňského roku jste si mohli přečíst článek, že se na trh chystá nová burza pro obchodování kryptoměn, NakamotoX. Po úspěšné alfa fázi, kdy burza proběhla testy s několika tisíci uživateli, burza ohlásila přechod do ostré beta verze, která již umožňuje obchodování s reálnými prostředky. V rámci alfa verze bylo možné obchodovat s demo účtem, na který uživatelé dostali připsaný virtuální zůstatek, aniž by museli vkládat vlastní prostředky. V rámci ostré beta verze je tedy již možné obchodovat se skutečnými měnami v několika obchodních párech, zmíněných v další části článku. Před spuštěním beta verze, vzhledem k tomu, že burza již bude nakládat s reálnými zůstatky jejich uživatelů, prošla platforma důslednými penetračními testy a bezpečnostními audity, aby si tým byl jistý, že platforma nabídne jednu z nejbezpečnějších platforem na trhu. Úvodním bezpečnostním testem to samozřejmě nekončí a platforma je kontinuálně podrobována testům nezávislých top bezpečnostních poradců.

Bezpečnost burzy je prioritou

Bezpečnost je alfou a omegou, platforma používá DDOS ochranu, 2FA s jednorázovým heslem, geograficky distribuovanou multi-sig cold storage a další bezpečnostní prvky jsou v integrovány v roadmapě. Jedním z prvních bude možnost přihlásit se do platformy pomocí hardwarové peněženky Trezor, která dokáže posloužit také jako hardwarový klíč pro autorizaci do různých typů aplikací, díky Trezor Connect API. V rámci Connect API se také nabízí možnost decentralizovat uživatelské peněženky propojením s Trezorem, nicméně tato možnost bude integrována až v další fázi projektu. burza nakamotox bezpečnost Mimo bezpečnost je dalším unikátním prvkem to, jak je koncipováno obchodní rozhraní platformy. Uživatel má možnost si jednoduše naklikat potřebné prvky k obchodování v rámci 9 dlaždic, naskládat grafy, order booky, obchodní historii jednotlivých obchodních párů a mít tak přehled o tom, co se děje na více trzích najednou, bez toho aby musel přepínat mezi obchodními páry. Pokud by uživateli 9 dlaždic nestačilo, může si otevřít v horní liště další záložku a vytvořit dalších 9 dlaždic s dalšími obchodními páry.

NakamotoX bude přidávat další obchodní páry

Tím se dostáváme k obchodním párům, které je možné v rámci beta verze na platformě obchodovat. NakamotoX zalistoval následující obchodní páry: BTC/EUR - ETH/EUR - LTC/EUR - LTC/BTC -  XMR/BTC - XMR/EUR - ETH/BTC - XVG/BTC . Další obchodní páry budou přidány na základě interního procesu, který bude představen veřejnosti v průběhu následujících týdnů. Již nyní dostává platforma ohledně zalistování na platformu četné žádosti od různých developerů coinů a tokenů. V přípravě je také hlasování, kde bude moci komunita hlasovat o přidání jednotlivých coinů a tokenů na platformu, tato možnost bude představena také v průběhu následujících týdnů.

Beta verze bez poplatků a další novinky

Uživatelé platformy Nakamotox mohou v rámci beta verze obchodovat s 0% poplatky až do odvolání, respektive do přechodu do plné produkční verze, což by mělo být v průběhu května. Je v tom nějaký háček? Ne, uživatelé opravdu neplatí žádné poplatky za nákup ani prodej, respektive obchodování kryptoměn. Plánujete-li tedy rozšíření portfolia, je určitě dobré využít této možnosti nakoupit s nulovými poplatky. Tým NakamotoX také ohlásil, že se mu podařilo získat investici přes 1,5 milionu. USD od soukromých investorů, kteří věří v potenciál týmu, který za platformou stojí a samozřejmě také v potenciál digitálních měn. Díky této investici může platforma dále rozvíjet celý projekt, včetně investice do lidských zdrojů. Aktuálně hledá NakamotoX kolegy na několik pozic z oblasti vývoje, marketingu a zákaznické podpory. Více informací o nabízených pozicích bude zveřejněno na webu a na portále startupjobs v nejbližších dnech. Pokud si myslíte, že by Vás naplňovalo být součástí českého globálního projektu, určitě pošlete Vaše bio a dejte o sobě vědět. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
3.5/5 - (6 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.