Myslel si, že vyřizuje zalistování tokenu na burze. Podvodníci jej ale okradli o všechny peníze

Bryan Lawrence vytvořil svůj vlastní token a doufal, že jej do nabídky zařadí jedna z předních světových burz Crypto.com. Namísto toho ale přišel o své peníze a prodal svůj dům, aby mohl začít právní spor s touto velkou burzou. Tvůrce tokenu tedy bude soudně vymáhat své peníze zpět a navíc burzu zažaloval z nedbalosti. Podle jeho vyjádření mu problémy se zařazením tokenu na burzu způsobily stres a žaludeční problémy, kvůli kterým musel být několikrát hospitalizován. Lawrence je přesvědčen, že některý ze zaměstnanců zpronevěřil peníze určené k vytvoření likvidity tokenu. 

Skončil v nemocnici kvůli stresu

Dne 18. srpna učinil Bryan Lawrence, zakladatel burzy Glow Token, prohlášení na platformě X (Twitter), ve kterém oznámil, že podnikl právní kroky proti společnosti Forix Dax. Jedná se mateřskou společnosti velké kryptoměnové burzy Crypto com. Jako hlavní důvod žaloby uvádí nedbalost ze strany burzy v době, kdy chtěl Lawrence zalistovat vlastní token FLARE. Jedná se o nativní token burzy Glow, kterou vlastní právě Lawrence. Podle něj zaměstnanec burzy nebo externí podvodník narušili interní komunikaci společnosti, aby využili špatných bezpečnostních protokolů Crypto.com a okradli jej o všechny peníze. Lawrence tvrdí, že v průběhu celého procesu zalistování prováděl kontrolu tím, že každý krok ověřoval přímo u společnosti Crypto.com a pečlivě pročetl také smlouvu o zalistování. Nakonec ale zjistil, že s oficiálními zaměstnanci burzy Crypto.com vůbec nebyl v kontaktu. Podvodníkům se podařilo odčerpat všechny peníze určené na vytvoření likvidity tokenu na burze.

Podle informací od Lawrence obdržel 16. března od burzy písemné upozornění, že se stal obětí podvodu. Poté, co zavolal na burzu, aby si ověřil pravost upozornění přímo u burzy Cryptom.com a projednal smlouvu, zrušila burza přístup k jeho účtu. Krátce poté obdržel další upozornění o zastavení veškeré jeho činnosti na burze. Lawrence tvrdí, že tyto problémy mu způsobily velký stres, finanční problémy a nakonec také zdravotní potíže. Lawrence totiž musel prodat svůj dům, který měl velkou hodnotu, aby měl peníze na živobytí a právní výdaje. Od té doby se Lawrence léčí se žaludečními problémy, které jsou podle něj přímým důsledkem výše zmíněného jednání burzy. Problém se zpronevěřenými penězi se objevil krátce poté, co burzy Crypto.com čelí podezření z interního obchodování. Některé zprávy naznačují, že společnost Crypto.com zaměstnává tým lidí, kteří mají za úkol vytvářet aktivitu na burze a obchodovat s tokeny pro vlastní obohacení. Někteří bývalí zaměstnanci dokonce tvrdí, že dostali pokyny, aby interní obchodování vždy zapírali. K obviněním se burza Crypto.com zatím nevyjádřila.

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.