Mike Novogratz: Chytří investují do bitcoinu

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Rozhovor s prominentním investorem

Mike Novogratz je uznávaný investor - bývalý partner globálně investiční bankovní společnosti Goldman Sachs, v současnosti ředitel a člen představenstva investiční firmy Fortress Investment Group. Na výroční konferenci Sohn Investment 2014 poskytl rozhovor zpravodajské agentuře Bloomberg. Redaktorce Stephanii Ruhle prozradil, jak investuje do bitcoinu a proč to považuje za dobrou volbu...

Chytří investují do bitcoinu

V rozhovoru Novogratz vysvětluje, proč si myslí, že ti nejchytřejší investují právě do bitcoinu:

"Podle nejlepších možných odhadů pracuje na projektech spojených s bitcoinem kolem 30.000 programátorů.

[caption id="attachment_969" align="alignright" width="195"]Mike Novogratz bitcoin Mike Novogratz (uprostřed), foto Flickr[/caption]

Můj spolubydlící ze studií teď žije na Barbadosu. Je to nejchytřejší chlápek, kterého jsem na škole (Princeton) poznal. A teď na plný úvazek pracuje s bitcoinovými deriváty. Bavíme se tedy o open source bitcoinové komunitě, kde se soustřeďuje obrovská "mozková kapacita", nehledě také na peníze, které sem proudí díky rozvojovým investicím (venture capital).."

V dalších částech rozhovoru mluví Mike Novogratz o tom, že bitcoin povede k "demokratizaci financí". Mezi velké venture capital firmy investující do bitcoinu se řadí také Andreessen Horowitz a to je pro něj silný argument.

"Od Marca Andreessena a jeho firmy až po Benchmark...  to představuje spoustu "chytrých" peněz, které jdou do bitcoinu. Ještě nikdy jsem neviděl podobný malý projekt, do kterého by šlo více lidského potenciálu - a proto na něj vsázím také."

Novogratz, s rozsáhlým zázemím v bankovním sektoru, věří tomu, že bitcoin povede k "revoluci v platebním systému". V budoucnosti bude pro současný finanční průmysl představovat konkurenci a přímé ohrožení:

"Myslím, že uvidíte takové věci, jako je např. peer-to-peer půjčování peněz. Banky jsou ve stejném ohrožení, jako jiná tradiční odvětví průmyslu - jestliže se něco děje jinde, bude se to dít i ve finančím sektoru, nemyslíte? Internet přeskupuje velké hráče a myslím, že bitcoin je jen jednou z hrozeb, která stojí před bankami tak, jak je známe."

Určitě stojí za zmínku, že Fortress Investment Group drží bitcoiny za cca 13 milionů dolarů a byla jednou z prvních veřejně obchodovatelných společností, které oznámily, že investují do digitální měny. Novogratz říká, že nejdříve vložil peníze sám a potom učinila menší investici i jeho firma. Jak naznačuje Stephanie Ruhle, Mikova osobní investice do bitcoinu možná převyšuje i tu firemní.

Chytré rozhodnutí? Uvidíme... Osobně takovým lidem držím palce.

zdroj: Cryptocrimson.com

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

5/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.