Microsoft se omluvil za chybu, nadále akceptuje bitcoin

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Sledujete-li pozorně, co se ve světě bitcoinu a kryptoměn šustne, určitě jste v pondělí nepřehlédli senzační titulky se zprávou, jak se Microsoft rozkmotřil s bitcoinem. Podle některých médií má bitcoin opět problém, už chybí jen obligátní headliny o (v pořadí asi osmdesáté) smrti bitcoinu - no, možná se ještě někde objeví... Přitom vlastně stačilo jen pár hodin počkat, nic se nejí tak horké, jak se to uvaří.

Microsoft přestává přijímat bitcoin - ale jen o víkendu...

O co jde? O víkendu se v Microsoft Store objevilo odkaz na FAQ s oznámením, že Microsoft přestává akceptovat bitcoinové platby. Respektive přestává přijímat bitcoin pro doplnění kreditu, bitcoiny dosud přijaté na účtech zákazníků mohou být ještě utraceny.

Odpůrce bitcoinu a senzacechtivé pisálky jakoby polili živou vodou - bitcoin ztrácí důvěryhodnost, nejnovější vývoj prý snížil atraktivitu bitcoinu, spekulace se rozjíždí na plné obrátky. Vlastně by se mohlo zdát, že když Microsoft koncem roku 2014 s velkou slávou začal prodávat software za bitcoin a nyní jej v tichosti vypouští, můžou to kryptonadšenci rovnou zabalit. Máte-li nějaké bitcoiny, můžete je stejně jako Mike Hearn všechny prodat, nebo si za poslední zbytky připít na konec bitcoinu tam, kde vám za ně ještě milostivě nalejí.

microsoft se omluvil

S informací o ukončení podpory bitcoinu přišla jako první populární Softpedia, stejný zdroj však dnes odpoledne zveřejnil update a omluvu z Redmontu - Microsoft se oficiálně vyjádřil, že update na FAQ Microsoft Store o odebrání podpory bitcoinu jako platební metody byla chyba.

Oficiální oznámení Microsoftu:

"Nadále pokračujeme v možnosti použít bitcoin jako platební metodu pro nabití vašich účtů u Microsoftu, kterými nakupujete v obchodech Windows a Xbox. Omlouváme se za nepřesné informace, neúmyslně zveřejněné na webu společnosti Microsoft, které nyní uvádíme na pravou míru."

Chyba, nebo jen unáhlený krok vzad?

Pokud tedy chcete u Microsoftu nakupovat za bitcoiny, je to pro vás určitě dobrá zpráva. Zřejmě se ale nedozvíme, jestli se společnost skutečně nejdříve rozhodla ukončit svoji podporu nejrozšířenější kryptoměny, aby pak po kritice během víkendu své rozhodnutí změnila, nebo jen zaúřadoval šotek v korporaci, který tak způsobil bouři ve sklenici vody.

V každém případě je docela příjemné vědět, že se technologický gigant bitcoinu nezříká a snad i nadále považuje bitcoin a blockchain za "vzrušující technologii, lepší než běžně používané měny, která má potenciál přinést inovace do platebního průmyslu", máme-li citovat slova zakladatele...

zdroj: Softpedia.com

foto: Wikimedia

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.