Kurz BTC – analýza. Jako podle pravítka – nebo trojúhelníku?

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Nahoru a dolů, dokud to jde

Vývoj ceny bitcoinu se poslední dobou chová "nečekaně" očekávaně (fuj to je protimluv!)... ehm, tím jsem chtěl říct, že jsem nepředpokládal, že cena skutečně poslušně spadne až na základní suport, který vymezuje spolu s rezistancí kolem 9000 USD jakýsi trojúhelník, jak bylo vidět i v minulé analýze. Ten trojúhelník je tak patrný, že je skoro až k neuvěření, že se najdou tradeři, co jej obchodují až do konce (tedy nakupují na vrcholech a prodávají u suportu). Nebýt jich, tak to tak krásně nevyjde. graf ceny bitcoinu červen 2018 Dnešní analýza nebude ničím zvláštní. Nadále očekávám odraz od spodní hrany trojúhelníka k té horní. I když, vzhledem k tomu, že je to tak očividné, tak někde čichám zradu. Nedávný odraz od 7040 USD totiž nemusí být "ten" odraz. Na grafu je nakreslen kanál (fialové čáry) a v době psaní analýzy tento kanál ještě nebyl proražen. Teoreticky tak může dojít k pokračování ve výprodejích bez dalších odrazů. Tuhle hrozbu podporuje také pravidlo dvou odrazů - to je odpozorované pravidlo, které lze vyjádřit zhruba touto větou:
"Pokud se někde cena odráží, tak se většinou odrazí právě 2x a při třetím pokusu dojde k průrazu"
Když se podíváte na současný vývoj, je třeba si položit otázku, zda je možné první odraz z 5. února počítat do formace a tím pádem by současný návrat byl třetí a tedy hrozil by průrazem. Pokud jde o doporučení, tam není co vymýšlet. Spadne-li cena pod suport, tak pokračují výprodeje. Pokud držíte, tak prodat. Pakliže se cena bitcoinu vymaní z kanálu směrem vzhůru, pak lze očekávat návrat k horní hraně trojúhelníka. Ta ochota jít nahoru není velká. Pokud navíc bude klesat objem, pak tam ani nemusíme dojít. Nákup je nutné pojmout krátkodobě spekulativně, k nákupu pro dlouhodobý HODL to zatím ještě pořád není.

Sentiment na trhu, úroky na burze

TOP Traders na OKEX jsou v rovnováze a to jak do hlasů tak do objemu. Na Bitfinexu je otevřeno na 31tis BTC longů a 21000 BTC shortů Na Bitfinexu klesají úroky na dolary z 0.07 % na 0.055 %. Bitcoiny si lze vypůjčit za 0.01% a je to setrvalý stav. Doporučení: Nakupovat po opuštění kanálu, ale jen na kratší dobu držení. Při poklesu pod support prodat. HODL nedoporučuji. Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
3.3/5 - (7 votes)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.