Kurz bitcoinu – analýza. Vyměníte Bitcoin za Ethereum?

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Od začátku března je cena bitcoinu na šikmé ploše a dále padá. V době psaní analýzy lze jeden bitcoin zakoupit za zhruba 411 USD. Přitom ještě koncem února jej bylo možné koupit za 442 a v sobotu ještě o 3 dolary výše. Je čas si trhat vlasy. Opouštějí investoři houfně bitcoin a vrhají se do Etherea? (připomeňme, že tento altcoin zažívá naopak nebývalý růst, od začátku roku si připisuje přes tisíc procent).

Čekání na vhodnou příležitost k nákupu

Ten, kdo sleduje mé analýzy je jistě klidný, své bitcoiny dávno prodal a teď již čeká na vhodné dno k nákupu. Minulý týden se totiž podařilo propad předpovědět, i když se dostavil až o 2 dny později. Nicméně, cílové ceny 440 USD bylo dosaženo a z tohoto místa už vede jediná cesta - a to dolů. Zdá se, že za současným pádem bitcoinu není nic překvapivého, jde o technický vývoj, který může skončit odrazem od spodní hrany trojúhelníku a jak na trampolíně poslat bitcoin opět vzhůru. Trojúhelník uvidíte v následujícím grafu

kurz bitcoinu březen 2016

Dá se předpokládat, že cena bitcoinu nakonec klesne těsně pod hodnotu 400 USD, očekávám zhruba ~390 USD. Pokud bude očekávaná trampolína silná, po pár dnech se dostaví opět růst. I tady ovšem buďte opatrní, nikdo netuší, jak moc velkou sílu má podpora, kterou vymezuje spodní hrana trojúhelníku. Je nutné se připravit i na hlubší propad, třeba až k 300 USD. Na grafu byl několikrát viděn dvojitý vrchol a i aktuální podoba grafu v denním měřítku dva vrcholy nevylučuje. Při poklesu pod 360 se o nějakém růstu nad 500 nedá uvažovat.

V nejbližších dnech očekávám pokračování poklesu, případně pohyb do strany, ve snaze korigovat páteční dump o více než 10 USD. Cena kolem 412 USD představuje střed sestavy, tam si při sestupu na chvíli odpočineme.

Na Bitfinexu stagnují půjčky USD pro long pozice, objem se pohybuje okolo 25 mil USD. Otevírání short pozic bylo patrné zejména poslední únorový víkend, kdy vystoupaly úroky až na 0,0175% a v přepočtu na den se objem short pozic zvedl o 4000 BTC, od té doby mírně klesá. Zdá se, že spekulanti dál drží své short pozice.

V hloubkách trhu převažují kupující 2x, ovšem výraznou převahu mají až pod cenou 400 USD. Výjimkou je burza BTCChina, kde 2x převažují prodávající.

Doporučení: Držet fiat, čekat na vhodnou příležitost k nákupu.

Na Facebooku lze v klubu Bitcoinoví spekulanti sledovat denní technické analýzy, rady kdy nakoupit a prodat podle strategie, která své výsledky poskytuje 1x denně.

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.