Kurz bitcoinu – analýza. Všechno už tady jednou bylo

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"].

Srovnání s vývojem před třemi lety

V dnešní analýze provedeme srovnání vývoje ceny bitcoinu s vývojem z počátku roku 2014, kdy také, stejně jako dnes, padala cena z tehdejšího ATH (All time high) někam do hlubin. Hledáme totiž odpověď na otázku, zda už nastalo dno, nebo můžeme čekat další prodeje. bitcoin kurz technická analýza duben 2018 (Poznámka: Toto srovnání je jiné, než vyšlo původně ve skupině Bitcoinových gamblerů a spekulantů. Pokusil jsem se o trochu jiný pohled, kdy srovnání není upraveno tak, aby přesně kopírovalo současný vývoj, ale nabízí další interpretace) Světle modře je zobrazen graf z roku 2014, přičemž cena byla vynásobena 13.4x. Toto číslo bylo odvozeno tak, aby rezistance na 12000 USD zhruba odpovídala tehdejší rezistanci na cca 900 USD - to bylo předtím, než začal krachovat MtGox. Je hned na první pohled vidět, že současný graf nekopíruje tehdejší graf. To by asi bylo velice podivné, kdyby se tak dělo. Na grafech však lze najít společné rysy. Tak například, červeným kroužkem je označen první propad s odrazem. Ten v roce 2014 nastal mnohem dříve a byl mělčí, ale to nic nemění na tom, že je typickým jevem každé takové korekce. Zpravidla jde o panický prodej. Díky této přehnané reakci pak dochází k odrazu, avšak cena už nemá sílu nějak zásadně ohrozit ATH. Ten další pokles teprve přijde ... což se momentálně děje. Všimněte si, kam až padala cena v roce 2014. K úplnému dnu teď máme ještě pěkný kus cesty. Minimum jsem nastavil k ceně 5000 USD, které se opírá o vrchol na začátku září 2017.

Kde je bod odrazu a co když k němu nedojde?

I když to v době psaní analýzy vypadá, že by mohlo dojít k odrazu už na 6500 USD, může to být taky důsledek malého suportu definovaného zelenou linií, která se opírá o vrchol odrazu ze začátku února (červený kroužek). Stejně tak i na grafu z roku 2014 vidíme podobný suport. Tehdy došlo k dalšímu odrazu, avšak, takový odraz nyní již neočekávám, a nebo jen v miniaturním podání. To proto, že podobná korekce již nastala a je naznačena úsečkou 1-2. Naopak, pokud cena bitcoinu sleduje Elliottovu vlnu 1-2-3-4-5, pak k dokončení úsečky 2-3 je třeba, aby padla aspoň na 5700 USD. Teprve poté může kurz vyšplhat k bodu 4. Bod 5 by pak měl ležet někde poblíž 5000 USD. Po dokončení této vlny dojde k zahájení korektivní vlny a k návratu do oblasti 9000-10000 USD. Existují nějaké alternativní scénáře? Elliottova vlna nemusí být dokončena, nebo může být dokončena i mnohem pomaleji. Může dojít k nevýrazné korekci, vlnkování na ceně 7000 USD a k výprodeji dojde později. Osobně se nedomnívám, že by dno bylo nalezeno už teď. Je to jen malá zastávka na cestě dolu, při které bude cena kopírovat zelený support. Doporučuji rozpočítat si nákupy mezi 5000-7000 USD: Část nakoupit už teď, část si schovat pro nákupy poblíž 5000 USD. Tahle strategie může přinést zisk v případě, že se nakonec vrátíme do oblasti 9000 USD.

Sentiment na trhu, burzy, úroky

OKEX top traders hlasují pro short a to 59% hlasy, přičemž longu věří jen 39% obchodníků. Zainvestováno mají však co se do objemu týče zhruba stejně, mírně převažují shorty. Bitfinex má poměr longů a shortů vyrovnán, jen drobně vedou longy a to v poměru 37:33 tis BTC. Úroky na půjčky dolarů klesly až na 0.01 %. Bitcoin si lze půjčit za 0.019 %. Doporučení: Rozpočítat nákup od aktuální ceny k ceně 5000 USD a postupně začít nakupovat. Sice ještě není dno, ale můžeme k němu dojít každou chvíli. Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na bitcoinových burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
5/5 - (1 vote)

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.