Kurz bitcoinu – analýza. Volatilita je zpět

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Zatímco doposud vládl na bitcoinovém trhu optimismus a kdekdo se předháněl s předpovědí, jak vysoké ceny nás čekají v blízké budoucnosti, přičemž se často objevovala čtyřciferná čísla, posledních pár dní uplynulého týdnu už by člověk optimismus marně hledal a vše vyvrcholilo pátečním výprodejem, kdy kurz bitcoinu rychle propadl z výšin pod hranici 400 USD.

Cena bitcoinu opět spadla pod 400 dolarů

Výprodeje však začaly už o víkendu, ale to se ceny bitcoinu držely nad 440 USD a stále se zdálo, že by čínská krize mohla napomoci dalšímu posilování bitcoinu. Rozhodujícím dnem se stalo úterý okolo druhé hodiny ranní, kdy graf dospěl k rostoucí trendovce nevýrazným pohybem do strany, kdy spekulanti se zatajeným dechem očekávali rozuzlení této situace.

Proto nikoho nepřekvapilo, že výprodeje začaly velice rychle a během několika minut dosáhla cena 410 USD, i tak to z prvu vypadalo, že může dojít ke zvratu. Nedošlo. Sice nastala korekce ze 410 zpět na 430, ta však během čtvrtka ztratila páru a v pátek bojiště opět ovládli medvědi se svými výprodeji.

V pátek přitom došlo k pádu až o 50 USD, z ceny ~425 USD na ceny ~375 USD. Po pádu přisla i korekce na 392 USD. Překvapení bitcoinoví geekové začali na redditu spekulovat, proč se najednou všichni zbavují bitcoinů. Ve vzduchu totiž visely činy core vývojáře Mika Hearna, které prý měl příspěvkem na svůj osobní blog bitcoin poškodit a tím způsobit ztrátu důvěry a výprodeje. Druhým kandidátem je vyhlášení krachu známé burzy altcoinů - Cryptsy, jejiž provozovatelé přiznali velké ztráty bitcoinů a litecoinu. Podle mého názoru ani jedno není příčinou pádu. Technická analýza z minulého týdne vlastně výběr zisků už předpověděla. Po objevení dvojitého vrcholu se spousta spekulantů a velkých investorů rozhodla odprodat čast nebo všechny své bitcoiny, aby uchránili svá jmění právě před očekávaným propadem. Nyní už budou vybírat zisky ti, kteří investovali na nižších cenách, případně se dočkáme realizací ztrát od obchodníků, kteří nakoupili nad 400 a dojdou k názoru, že šance získat lepší cenu v nejbližší době již nenastane. A co tedy lze očekávat:

propad ceny bitcoinu Na grafu je dvojitý vrchol už dostatečně patrný. Je vidět, že páteční výprodej byl ve znamení panického obchodování. Rychlost poklesu umocňoval paniku, kdekdo pravděpodobně chtěl realizovat ještě se ziskem. Oblast pod dvojitým vrcholem má dvě oblasti, kde by se pád mohl zastavit. První záchytný prostor je kolem 390 USD a ceny by se tam mohly po skončení paniky vrátit. Další záchytný prostor je pak kolem ceny 333 USD.

Další propad ceny bitcoinu je víc než pravděpodobný

Domnívám se, že je pravděpodobný následující scénář. Po propadu z 426 dojde ke korekci (svíčka by přitom mohla krátkodobě protnout u cenu 360 USD). Korekce bude testovat úroveň 400 USD, ale pravdepodobně nebude mít sílu jí prolomit. Může samozřejmě opět krátkodobě dojít protnutí knotem svíčky, ale spíše se budeme držet pod 400 USD. Doposud není dost zřetelná medvědí trendovka (rezistance), která by měla ohraničovat klesající trend. Na grafu je odhadnuta (ta výraznější červená přímka). Pokud se ceny přiblíží k trendovce, může dojít k jejímu testu a k přesnějšímu vyznačení. Pokud trh selže vystoupat dlouhodobě zpět nad 400 USD, můžeme očekávat propad až na 333 USD, nebo níže.

Obchodování na margin: Během minulého týdne přibylo na Bitfinexu 3500 BTC shortů (~1,33 mil USD) a úrok stoupl na 0.0072%. Zhruba 1,6 mil USD v longech bylo uzavřeno a úrok klesl na 0.04 %. Hloubky trhu: Bitstamp 3:2 kupující, BTC-E 5x kupující, Bitfinex cca 2.5x kupující, BTCChina cca 2x kupující. Doporučení: Prodávat, nenakupovat, short je možný. Pro short bych počkal na korekci Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně. [easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]
Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.