Kurz bitcoinu – analýza. Udrží bitcoin zelenou linii?

[twitter-follow username="btctip_cz" scheme="dark"]

Předpokládaný pokles ceny bitcoinu nenastal

V minulé analýze jsem předpovídal, že díky připravované devalvaci čínského jüanu dojde zřejmě k poklesu ceny bitcoinu. Tato předpověď ale nevyšla i přesto, že podobný názor sdílelo nejspíš víc traderů, protože jedině tak lze zřejmě vysvětlit velký odstup mezi cenou BTC v CNY a v USD. V ponděli však čínská národní banka zafixovala jüan na kurzu cca 6.5 CNY/USD a tím vzala vítr všem, kteří se chtěli na devalvaci svézt. Místo toho ale zapůsobil pokles USD vůči světovým měnám a tím se zvýšil tlak na "dohnání" kurzového rozdílu mezi USD a CNY.

Aktuálně se kurz přepočtu přes bitcoin pohybuje na úrovni 6.7, jde o pokles o 1.5 bodu. Díky dalšímu posilování bitcoinu na čínských burzách už od neděle pozorujeme rally také i na západních burzách, které je mnohem prudší právě ve snaze dohnat cenový rozdíl.. V době psání článku se cena bitcoinu pohybuje kolem 420 USD. Maximum bylo 426 USD.

Z toho důvodu minulá analýza v předpovědi úspěšná nebyla. Snad to teď bude lepší.

vývoj kurzu bitcoinu 2016

Na grafu si všimněte zejména Fibonacciho úrovní, ať už je to 61.8 nebo 38.2. Cenová úroveň 426 USD může být určitou rezistancí pro další postup, ale nemusí tomu být na 100 %.

Dlouhý pohyb do strany může přinést tlak na propad ceny

Rozhodující bude, zda se cena bitcoinu i nadále udrží nad zelenou liní, která vymezuje trend. Ale i kdyby došlo k překročení trendovky, může nastat pohyb do strany. V případě pokračování trendu se může cena dotknout úrovně 442 USD. V opačném případě ale může dojít jen k poklesu třeba na úroveň druhého retracementu, k ceně 400 USD. Teprve kdyby se na této ceně objevila formace Hlava-Ramena, mohl by to být signál k úplnému propadu na základnu. Při dlouhodobém pohybu do strany taktéž mohou přijít tlaky na pokles, tak jak už se to stalo mnohokrát v minulosti.

Ukazatel MACD ukazuje rovnost obou vrcholů, tedy nelze s jistotou říct, zda aktuální trend končí, nebo bude pokračovat. Minulý týden ukázal, že ani signály k poklesu, ani převaha prodávajících v hloubkách trhu nezabránily vzniku býčího rally. Ti, kdo trhu vládli, zřejmě nebyli spekulanti. Jejich přísun nemusí být řízen technickou analýzou.

Na Bitfinexu od minulého týdne roste množství otevřených shortů. Průměrný počet shortů za den (vztaženo na celý den) vzrostl o 4000 BTC. Dolary na páku stagnují, objem otevřených úvěrů se pohybuje kolem 20 mil USD. Úrok však klesl na 0.034%

Hloubky trhu: BitStamp - mírná převaha prodávajících, zejména v okolí aktuální ceny, BTC-E převaha prodávajících 2x (sell-wall), Bitfinex - převaha prodávajících 3:1, BTCChina převaha prodávajících 5:3

Doporučení: Očekávejte spíš pohyb do strany, takže se také držte stranou. Pokud držíte pozici, SL úrovně: 405 USD, pro konzervativní investory 395 USD

Disclaimer: Tyto články nelze považovat za investiční poradenství a stále platí rada, abyste se do spekulací na btc burzách pouštěli jen s prostředky, které můžete postrádat. Vysoký zisk s sebou nese i výrazné riziko ztráty a na trzích s kryptoměnami to platí dvojnásobně.

[easy-social-share buttons="facebook,twitter,google,linkedin" counters=1 counter_pos="inside" hide_names="no" template="tiny-retina"]

Rate this post

Komentáře (0)

Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Připojte se k diskuzi

Zde napište svou odpověď
Vaše jméno
Váš e-mail
Odeslaním komentáře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Buďte v obraze a
nenechte si ujít novinky z krypto-světa.

Relevantní články, dvakrát měsíčně do vaší emailové schránky.

Váš e-mail
Ukládám..
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.